رستوران رزفز

رزفر یک رستوران ایرانى در منطقه ى زعفرانیه ست که تک تک المان هاى آن بوى اصالت و هویت ایرانى میدهد. در طراحى دکوراسیون این رستوران از نماد هاى شهر یزد استفاده شده است و جاى جاى آن بیننده را به یاد شهر یزد میندازد. منوى این رستوران شامل غذاها و نوشیدنى هاى ایرانى است و در همه ى آن ها از زعفران استفاده شده است. در ابتداى همکارى نگاراد و رزفر مى بایست نام این رستوران بر سر زبان ها مى افتاد و همه تحریک میشدند تا براى یک باز هم که شده رزفر را از نزدیک ببینند. برندینگ و مارکتینگ رزفر از اینستاگرام شروع شد و کمپین از ” از یزد تا زعفرانیه ” توانست تا حدودى مخاطب را در مراحل اولیه با نام این رستوران آشنا کند. برنامه ى محتوایى اینستاگرام بر روى معرفى نماد هاى رزفر و دکوراسیون خاص و غذاهاى حاوى زعفرانش متمرکز شد. پس از نهایى شدن برنامه ى محتوا، پروژه ى عکاسى و ساخت تیزر براى رزفر شروع شد و در بازه هاى زمانى مرتبى عکس ها و تیزر هاى جدید براى محتواى هرچه به روز تر اینستاگرام و سایت تهیه شد.با جلو رفتن پروسه ى برندینگ و مارکتینگ در اینستاگرام، وب سایت رزفر نیز طراحى شد تا امکان مشاهده ى منو ى خاص این رستوران و رزرو آنلاین فراهم گردد. فعالیت نگاراد براى برند سازى و مارکتینگ رزفر باعث شد تا رزفر در همان روز هاى آغازین شروع به کارش مشتریان زیادى را به خود ببیند و فروش بسیار خوبى را داشته باشد.

عکاسی

طـراحی سایت

www.Rozfar.com/ Mainpage
www.Rozfar.com/ Menu
www.Rozfar.com/ AboutUs
Rozfar.com

مـدیریـت
شبکه های
اجـتماعـی

بخش بزرگی از مارکتینگ و برندینگ رزفر از طریق شبکه ی اجتماعی اینستاگرام انجام می شد. در این زمینه نگاراد مدیریت تمامی محتوای اکانت رزفر را تا مدت ها به عهده داشت. عکاسی برای آماده کردن محتوای تصویری، برنامه ریزی محتوا، تولید محتوای متنی، مدیریت کامنت ها و دایرکت ها و طراحی فرآیند جذب همه از جمله اقدامات نگاراد در زمینه ی مدیریت اینستاگرام رزفر بود.

تیزر تبلیغاتی

بـرگزاری
افتتاحیه

اینفلوئنسر
مـارکتینگ

یکی از بهترین استراتژی ها برای جذب فاللور پیج های اینستاگرامی اینفلوئنسر مارکتینگ است. یعنی از افرادی که در اینستاگرام محبوب ترند و فالوور های بیشتری دارند کمک گرفته شده و یک پروژه ی تبلیغاتی انجام می شود. نگاراد هم برای افزایش فالوور های رزفر از اینفلوئنسر هایی کمک گرفت که به شخصیت و تم رزفر نزدیک بودند و این راهکار بسیار موثر واقع شد.

طـراحـی
فـرایـنـد
فــروش

استراتژی ای که نگاراد برای فروش رزفر طراحی کرده بود به این صورت بود که اولا راه کار هایی به کار برده شود تا مشتریان بیشتری به رزفر جذب شوند. دوما رستوران باید سیاست هایی به کار می برد تا مشتریان غذای بیشتری سفارش دهند و سوما آفر ها و پیشنهاداتی مطرح می شد تا مشتریان دفعات بیشتری به رستوران مراجعه کنند.

اشتراک