زبان آبی

زبان آبى تولید کننده ى بسته هاى آموزشى زبان انگلیسى هست که چند سالى ست که کارش را شروع کرده است. یکى از مشکلاتى که زبان آبى با آن دست و پنجه نرم میکرد این بود که مدیریت فروش و مارکتینگ و برندینگ آن همیشه روند ثابتى نداشت. در یک بازه ى زمانى فروش بسیار بالا و در یک بازه ى زمانى فروش تقریبا راکد داشت. این مشکلات نشان دهنده ى عدم وجود یک تیم مارکتینگ قوى در زبان آبى بود. پس نگاراد مسئولیت صفر تا صد برندینگ و مارکتینگ زبان آبى را بر عهده گرفت تا این معضل براى همیشه حل و فصل گردد. نگاراد پس از تدوین بیزنس پلن و مارکتینگ پلن زبان آبى مسیر کلى پروسه ى تبلیغات و برندینگ زبان آبى مشخص شد. در فاز دوم این همکارى رسانه هاى مناسب براى انجام تبلیغات مشخص شد و اولین گزینه هاى مناسب وب سایت و اینستاگرام و تلگرام به نظر آمد. استراتژى محتوایى مناسب زبان آبى با تمرکز بر آموزش در یک فضاى کلامى و محتوایى دوستانه تدوین شد و پروسه ى آماده سازى محتوا و آپلود آن در اینستاگرام آغاز شد. از طرفى سایت زبان آبى راه اندازى شد و تولید محتواى براى سایت با قوت کلید خورد. نتیجه ى چندین ماه تلاش و همکارى نگاراد و زبان آبى منجر به افزایش فروش آنلاین بسته هاى آموزشى شد. با به راه اندازى کمپین #tomakeabetterme در اینستاگرام فروش بسته هاى زبان آبى در نوروز ٩٧ افزایش پیدا کرد و همین باعث شناخته شدن هرچه بیشتر زبان آبى گردید.

برندینگ

برندینگ زبان آبى از بدو تولد این برند بر عهده ى نگاراد بود. هویت برند و شخصیت برند تماما توسط نگاراد تعریف شد. طراحى لوگو و ست هاى اداری زبان آبى نیز توسط دپارتمان آرت نگاراد انجام شد. در طى این مدت، روى service branding و product branding زبان آبى تمرکز زیادى صورت گرفت یعنى سعى کردیم کارى کنیم تا مشتریان روى کیفیت محصول و خدماتى که در کنار آن به مشترى می دهیم حساب ویژه ای باز کنند. سعى شد که روى experience branding تلاش هاى زیادى صورت بگیرد. یعنى کارى کنیم تا استفاده از بسته هاى آموزشى زبان آبى به یک تجربه ى ناب براى مشتریان تبدیل شود. زبان آبى هنوز هم که هنوز است کار خود را با قدرت تمام ادامه می دهد و نگاراد در تمامى پروسه ى برندینگ همراه همیشگى زبان آبى است.

تـدویـن
بـرنـامـه
مارکتینگ

گزینه هاى زیادى براى براى عملى کردن برنامه ى مارکتینگ زبان آبى وجود داشت. پس از تدوین اهداف اولیه مارکتینگ زبان آبى، تمامى شرایط از جمله بودجه ى موجود براى مارکتینگ و تبلیغات، مشتریان هدف، نیاز هاى آن ها، رنج سنى آن ها، علایق و… را بررسی کردیم و پس از تمامى این بررسی ها تصمیم گرفتیم که فضاى مجازى را براى عملى کردن برنامه ى مارکتینگ اولویت قرار دهیم. سعى کردیم به وسیله فضاى مجازى به مشتریان بالقوه دسترسى پیدا کنیم. به همین منظور از استراتژی هاى اینستاگرام مارکتینگ، تلگرام مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ و تبلیغات گوگل استفاده کردیم تا بتوانیم به اهداف مارکتینگ زبان آبى برسیم.

طـراحی سایت

www.zabaneabi.com/ Mainpage
www.zabaneabi.com/ ContactUs
www.zabaneabi.com/ AboutUs
zabaneabi.com

مـدیریـت
شبکه های
اجـتماعـی

بخش زیادى از برنامه هاى مارکتینگ و برندینگ زبان آبى در شبکه هاى اجتماعى مثل اینستاگرام و تلگرام قابل اجرا شدن بود. به دلیل پر مخاطب بودن موضوع آموزش زبان انگلیسى، افراد زیادى در اینستاگرام دنبال کننده ى موضوعات مرتبط با آن هستند. نگاراد تمامى محتواى موجود در اینستاگرام و تلگرام زبان آبى را را تولید میکند و آن را در بهترین ساعات و به طور منظم در معرض دید مخاطبان قرار میدهد. هم چنین با اجرا کردن کمپین هاى مختلف و برگزارى مسابقات به شناسایى و رشد زبان آبى در شبکه هاى اجتماعى کمک میکند.

کمپین های
تـبلیغــاتی

هر برندى براى اینکه نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد و افراد زیادى را با اسم و عنوان و اهداف خود آشنا کند باید کمپین هاى مختلفى را چه در فضاى آنلاین چه در فضاى آفلاین طراحى و اجرا کند. نگاراد با طراحى کمپین هاى نوروزى و کمپین موفق #tomakeabetterme توانست افراد زیادى را به اکانت زبان ابى در اینستاگرام هدایت کند و فروش دوره هاى آموزشى را افزایش دهد.

تبلیغـات
آنـلایـن

زبان آبى باید در فضاى آنلاین شناخته میشد و مشتریانى را جذب میکرد. براى انجام تبلیغات آنلاین، به دنبال وب سایت هایى گشتیم که میدانستیم مناسب خواسته ى مشتریان ما هستند،یعنى وب سایت هاى مرتبط با آموزش زبان انگلیسى! در این وب سایت ها کمپین هاى آموزشى جذاب و مختلفى را به راه انداختیم تا از این طریق بتوانیم مخاطبین مناسبى را جذب کنیم.

بیـزینس
پــلـــن

در مراحل قبل از شروع به کار زبان آبى، مثل هر کسب و کار نوپاى دیگرى باید بیزنس پلن یا طرح کسب و کار زبان آبى به طور کامل تدوین میشد. وقتی طرح کسب‌وکار به صورت شفاف و متقاعد‌کننده تنظیم شود، در هر مرحله از کار تمرکز کل مجموعه را برای رسیدن به اهداف فردی و مالی هدایت خواهد کرد. یک بیزینس پلن خوب همچنین می‌تواند شرکا و سرمایه گزاران بیشترى را براى همکارى با یک برند یا سرمایه گزارى جذب کند. از آنجایى که تدوین طرح کسب و کار زبان آبى به عهده ى نگاراد بود، فعالیت هایى مثل مطالعه ى بازار هاى بالقوه، شناسایى نیاز هاى اولیه شرکت، برآورد هزینه هاى احتمالى و تدوین برنامه هاى بازار یابى و… اقداماتى بود که در راستاى این کار براى زبان آبى انجام شد. براى تدوین طرح کسب و کار زبان آبى، از مدل بیزنس پلن کنوس استفاده کردیم و یک بیزنس پلن یه صفحه اى و کامل را به زبان آبى ارائه کردیم.

هـویـت
بــرنــد

در زمینه ى شکل دهى به هویت برند باید بررسى میکردیم و مى دیدیم که مخاطبین زبان آبى چه کسانى هستند. پس از شناخت نسبتا کامل مخاطبان زبان آبى متوجه شدیم افرادى که قصد دارند زبان انگلیسى یاد بگیرند، اهدافى را در سر دارند، اهدافى براى ادامه تحصیل، اهدافى براى زندگى بهتر و اهدافى کارى. با توجه به این موضوع سعى کردیم هویتى را براى این برند تعریف کنیم که دلخواه مخاطبان آن باشد، هویت برندى که در راستاى اهداف مشتریان بالقوه ى زبان آبى باشد. از آن جایى که زبان آبى با آموزش زبان انگلیسى افراد را به اهداف شان نزدیک میکند، شخصیتى هم پا، همیار و کمک رسان را به زبان آبى بخشیدیم و در تمامى مارکتینگ و برندینگ زبان آبى این هویت برند را همواره در نظر گرفتیم.

تـولـید
محـتوا

براى تولید محتوا ابتدا نیاز هاى زبان آبى را براى عملى کردن برنامه ى برندینگ و مارکتینگ به طور کامل بررسی کردیم. پس از این بررسى به این نتیجه رسیدیم که میتوانیم محتواى مناسب براى زبان آبى را به سه صورت متنى، صوتى و تصىویرى تولید کنیم. محتواى متنى زبان آبى محتوایى است که براى بهبود سئو ى سایت و با در نظر گرفتن کى ورد هاى پر بازدید تولید میشود. قسمتى از محتواى متنى زبان آبى هم براى اکانت تجارى زبان آبى به صورت کپشن در اینستاگرام تولید مى شود. محتواى صوتى زبان آبى به صورت پادکست هاى ٨ تا ١۵ دقیقه اى تولید مى شوند و در وب سایت زبان آبى قرار میگیرند. محتواى تصویرى زبان آبى هم به صورت تیزر هاى آموزشى ساخته شده و در اینستاگرام و وب سایت زبان آبى آپلود میشوند.

طراحی ست اداری

طـراحـی
فـرایـنـد
فــروش

براى طراحى فرآیند فروش زبان آبى ابتدا قیف فروش آن را طراحى کردیم. یعنى اول از همه مخاطبان باید با چه چیزى در مورد زبان آبى آشنا شوند، بعد به چه مراحلى بروند و با چه محتوا و آفر هایى مواجه شوند. باید برنامه ریزى میکردیم که وقتى مخاطبین محصول را خریدند، چه خدماتى را به آن ها ارائه دهیم تا باز محصولات بیشترى از زبان آبى بخرند. به طور کلى فرآیند فروش به این شکل عمل میکند که یک فرد کاملا غریبه با زبان آبى را جذب کرده و وارد فرایند میکند و سعى میکند کارى کند تا هر مشترى بیشترین بازگشت سرمایه را به زبان آبى بدهند.

دیجـیتال
مارکتینگ

در پروسه ى دیجیتال مارکتینگ زبان آبى از روش هاى بازاریابى شبکه هاى اجتماعى و ایمیل مارکتینگ استفاده کردیم. از طرفى سعى کردیم تا با کانتنت مارکتینگ یا بازاریابى محتوایى سئو ى سایت زبان آبى را بهبود دهیم و باعث جذب مشتریان از طریق سرچ در گوگل شویم. به طور کلى اگر بخواهیم جمع بندى کنیم جذب مخاطب زبان آبى به وسیله ى سئو و بازاریابى شبکه هاى اجتماعى اتفاق افتاد.

سـئـو

سئو یا امتیاز در موتور هاى جست و جو از مهم ترین ابزارهایى است که میتواند به افزایش ترافیک سایت و افزایش فروش کمک کند. نگاراد با طراحى یک سایت با ظاهر و سرعتى استاندارد، استفاده از کى ورد هاى مناسب و رایج و تولید محتواى مطابق با استاندارد هاى گوگل توانست در طى چندین مدت سئو ى وب سایت زبان آبى را بهبود دهد و آن را در اولین نتایج جست و جوى گوگل بیاورد.

اشتراک