افزایش مشتریان رستوران : ۱۰ ایده که آرزو می کنید کاش زودتر می دانستید

  پگاه مرادی
  ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

قبل از اینکه شروع کنیم باید بگوییم که ما می دانیم شما به چه چیزی فکر می کنید.” تبلیغات؟ به ندرت فروش من با تبلیغ بالا می رود و من نمی توانم زمان زیادی صرف آن کنم.” نگران نباشید: ما یک فهرست ده تایی از راه های افزایش مشتریان رستوران و بالابردن سود به شما پیشنهاد می کنیم. هم چنین به شما یاد می دهیم که چگونه برای رستوران خود کمپین تبلیغاتی موفق درست کنید.

۴ قانون برای تبلیغات رستوران


مخاطب خود را بشناسید

قبل از آنکه به سراغ راهکار های مشخص افزایش مشتریان رستوران برویم، این مهم است که به یاد داشته باشید هیچ تبلیغی موفق نیست مگر اینکه با شناخت، تحلیل و درک مشتری های قبلی و مخاطبین موردهدفتان همراه باشد. تبلیغی که مخاطب شما را جلب نکند هدر دادن انرژی است و متاسفانه این نوع تبلیغات بسیار رایج شده اند.

از خودتان بپرسید: آیا شما نزدیک ساختمان های اداری هستید یا استادیوم؟ آیا مشتری های شما عموما جوان هستند یا پیر؟ معمولا خانواده ها به رستوران شما می آیند؟ چه چیزی مشتری های شما را برای آمدن مشتاق کرده است؟ تجربه قبلی، امتحان غذاهای جدید یا صرفه جویی در هزینه ها؟ جواب این سوال ها را پیدا کنید؛ آنوقت کار شما برای پیداکردن راه های افزایش مشتریان رستوران بسیار آسان تر می شود و از سیل همیشگی مشتریان جدید به رستوران تان لذت می برید.

مراقب چالش های کسب و کار خود باشید

تبلیغات رستوران ها برای کمک به آن ها در حل چالش های منحصر به فردشان به وجود آمده اند. در حالی که بعضی از چالش های عملی می توانند از طریق صحبت با اعضای تیم تان شناسایی شوند، بهترین راه تشخیص مشکلات اساسی تحلیل داده های مربوط به سیستم فروش رستوران است.
آیا بخشی از منوی رستوران هیچ سفارشی ندارد یا در بخشی از روز همه کارمندان شما بیکار هستند؟ برای غذاهای بدون سفارش و در ساعت های خلوت رستوران، تخفیف درصدی قرار دهید.

کدام باعث افزایش مشتریان رستوران و فروش میشود؟ درآمد مقطعی یا رسانه ها؟

به طور معمول، مردم فکر می کنند تبلیغات رستوران تنها برای افزایش درآمد است اما بعضی از روش های تبلیغات موفق هدف بزرگتری را دنبال می کنند: اختصاص دادن رسانه ها به کسب و کار خود که می تواند باعث افزایش درآمد شود.

ابتکارات مارکتینگ برای به کاربردن رسانه ها و شبکه های اجتماعی گاهی می تواند برای یک کسب و کار بسیار موثر تر از تبلیغات متمرکز بر درآمد باشد. این موضوع به خاطر آن است که ارزش آگاهی درباره برندی که با تولید محتوا در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به وجود می آید، فراتر از درآمد مقطعی رستوران است. درباره آن فکر کنید: یک تبلیغ با محوریت درآمد رستوران که به مهمانانی که بعضی از آیتم های خاص منو را سفارش می دهند تخفیف می دهد تا زمانی بر روی کسب و کارتان تاثیر دارد که تخفیف پا بر جا باشد. اما رسانه ها طول عمر بیشتری دارند؛ آنها می توانند ماه ها یا حتی سال ها بعد از تاریخ انتشار، بسته به اینکه چه زمانی محتوا های آن را بخواند، مخاطبان شما را افزایش دهند.

منوی خود را بشناسید


امروزه شناختن حاشیه های هر آیتم در منوی رستوران شما، چه غذا و چه نوشیدنی، بسیار بااهمیت است. این نکته می تواند به شما در ترکیب های پیشنهادی وخلاقانه ای که با آن ها سود شما افزایش می یابد، کمک کند.
برای مثال شما می توانید در مدت زمان کوتاهی به همه مشتریان خود سیب زمینی رایگان بدهید؛ یا هنگام خرید میلک شیک به آنها یک سیب زمینی رایگان بدهید.
به طور کلی بهتر است که آیتم های پر مخاطب منو را در پیشنهادات خود بیاورید. به هر حال اینکه شما همه موارد منوی خود را بشناسید بسیار مهم است تا نه تنها بدانید که می توانید چه مقدار تخفیف بدهید، بلکه راه هایی رادنبال کنید که ترکیبات شما را مشهور می کنند.

۱۰ راه افزایش مشتریان رستوران و افزایش فروش

بهترین راه تبلیغ برای کسب و کار خود این است که ۵ تا ۱۰ چالش اصلی خود و بعد از آن ۵ تا ۱۰ نکته ای که مشتری های شما را جذب می کند بنویسید. سپس، آنها را به هم متصل کنید.
در اینجا ۱۰ راه برای افزایش مشتریان رستوران و افزایش فروش آورده شده است که باید آنهارا حتما به برنامه مارکتینگ خود اضافه کنید.

۱- یک رویداد بزرگ محلی را اهرم پیشرفت خود قرار دهید

برنامه ریزی تبلیغات در نزدیکی یک رویداد، مانند یک مسابقه ورزشی محلی، کنسرت یا فستیوال، باعث می شود رستوران شما توسط تمام افرادی که دراین رویداد شرکت می کنند شناخته شود. در واقع شما اساسا دنباله روی بازاریابی آن رویداد هستید.
مثال: ۵ درصد تخفیف برای افرادی که بلیط مسابقه محلی هاکی را همراه خود دارند یا ۵ درصد تخفیف برای کسانی که قبل از کنسرت خرید می کنند.

۲- خیریه ها و افراد معروف

آوردن یک فرد معروف (محلی یا بین المللی، بسته به بودجه شما) می تواند هزینه بر باشد، اما می توان با تخصیص بخشی از درآمد روز به یک خیریه مورد انتخاب خود این افراد، آنها را جذب کرد. انتخاب رستوران شما توسط یک فرد معروف نه تنها مردم را مشتاق به آمدن می کند، بلکه ترکیب این مورد با خیریه به جامعه نشان می دهد که شما فرد علاقه مند به ترویج خوبی و کمک به دیگران هستید.
مثال: دعوت از یک بازیگر معروف از ساعت ۴ تا ۸ بعد از ظهر و اختصاص دادن درآمد حاصل از فروش همه پیتزاها در این ساعات به بیمارستانی مخصوص کودکان با بیماری های خاص

۳- تعطیلات

تعطیلات مورد علاقه خود را انتخاب کنید و به این فکر کنید که مشتریان شما چگونه می خواهند آن را جشن بگیرند. این گونه تبلیغات نه تنها باعث می شود که افراد بیشتری به رستوران شما بیایند، بلکه محتوای کار شما توسط افراد مشتاق در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.
مثال ها: پیشنهاد های متفاوت در هر روز از سال نو، بزرگداشت روز مادر

۴- جلب وفاداری مشتری با پیشنهادات متنوع

به مشتریان خود پیشنهادی دهید که آنها را مشتاق به دوباره آمدن کند. کلید این کار، دادن تخفیف وعده بعدی، در صورتی که به سود شما لطمه ای وارد نکند، است. هم چنین، استفاده از عنصر وفاداری به رستوران در شبکه های اجتماعی بسیار کمک کننده است.
مثال: برای کافی شاپ خود، به مشتریانی که در نه روز پشت سرهم قهوه خریداری کرده اند، قهوه دهم را هدیه بدهید.

۵- پیشنهادهای ترکیبی و قیمت های ثابت


این مورد ریشه در شناختن مشتریان خود و آنچه که فروش بیشتری دارد (یا برعکس این موضوع) دارد. سیستم حسابداری بعضی از رستوران ها به شما اجازه می دهد تا ببینید آیتم های مختلف منوی شما چگونه به فروش می روند. این گزارش ها به شما در انتخاب نوع تبلیغات کمک می کند.
یک محصول با قیمت متوسط را با یک مورد گران تر ترکیب کنید و پیشنهاد دهید، یا یک آیتم پرسفارش را با یک یا دو محصولی که معمولا کسی نمی خرد به گونه ای پیشنهاد دهید که آیتم پرسفارش قیمت کامل و محصولات دیگر ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف داشته باشند.
مثال: منوی مخصوص شام شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر با تخفیف درصدی یا تخفیف در ساعات شلوغی برای خوردن ناهار

۶- آنها را مجبور به داخل آمدن کنید

یکی دیگر از استراتژی های نتیجه بخش گذاشتن تخفیف های سنگین روی آیتم های کم طرفدار منوی شما مانند سوپ ها، اسنک ها و مخلفات است. هدف این کار این است که مشتری برای خرید آیتم های تخفیف دار وارد رستوران شما شود و در نهایت قبل از پرداخت صورت حساب، چیزهای دیگری را هم امتحان کند. اصطلاحا به این نوع تبلیغات ” آنها را مجبور به داخل آمدن کنید” می گویند زیرا از آن برای حضور مشتری به منظور استفاده از تخفیف ها استفاده می شود ولی در نهایت آنهارا به خرید اجناس بیشتر ترغیب می کند.
مثال: تخفیف سیب زمینی یا چیپس وپنیر که افراد را به خرید نوشیدنی هدایت می کند.

۷- تخفیف ساعتی

هر گونه تبلیغی که در ساعات خلوت رستوران وهنگامی که رستوران شما تقریبا خالی است باید از این نوع باشد و به جلب مشتری منجر شود.
مثال: در شب های خلوت مانند دوشنبه یا سه شنبه شب ها، مردم را با منوی مخصوص نوشیدنی یا موسیقی زنده، سیب زمینی رایگان در ازای سفارش چند آیتم، تخفیف از ساعت ۴ تا ۵:۳۰ یا سرویس ۲۴ ساعته جذب رستوران خود کنید.


۸- رویدادهای اجتماعی

تبلیغاتی که مخاطب آن ها شور و اشتیاق دسته جمعی افراد و ایجاد چالش های اجتماعی هستند، همیشه راه سودمندی برای افزایش مشتریان رستوران به شمار می روند. به سازمان های محلی اجازه دهید از فضای رستوران شما به عنوان شبکه ارتباطی خود استفاده کنند یا به آنها بن تخفیف بدهید؛ آن ها شما را بدون هیچ زحمتی به دیگران می شناسانند. اگر شما نمی خواهید میزبان یک رویداد باشید، قسمتی از درآمد خود را به یک گروه نیازمند اختصاص دهید: بخشی از (یا همه) سود حاصل از شبی خاص را به آنها اهدا کنید.
مثال: یک خیریه محلی را درنظر بگیرید؛ به مردم اطلاع دهید که ۵۰ در صد از سود چهارشنبه شب های شما به بودجه این موسسه اختصاص یافته است و شاهد آن باشید که مردم برای نیت خوب شما رستوران را پر می کنند.

۹- بیشتر بخرید و تخفیف بگیرید

در این نوع تبلیغ، اگر یک مشتری، اندازه مشخصی از چیزهایی که شما می فروشید بخرد، واجد شرایط برای تخفیف یا دریافت یک محصول رایگان می گردد. کلید انجام درست این روش دانستن هزینه معمولی است که مشتری شما صرف خرید آیتم های مشخص شده می کند؛ بعد برای خرید کمی بیشتر از مرز تعیین شده تخفیفی در نظر بگیرید.
مثال ها: پیشنهاد تخفیف ۵ هزار تومانی برای خرید های بالای پنجاه هزار تومان یا دادن کارت هدیه، با خرید پنج تکه بال کبابی ششمی را رایگان کنید.

۱۰- راه اندازی شعبه یا منوی جدید

آخرین ایده برای تبلیغات مخصوص راه اندازی شعبه یا منوی جدید است. شما پیش از این برای عناصر جدید رستوران هزینه کرده اید، واگر چه ارزش آنها برای شما کاملا مشخص است اما گاهی یک شروع قدرتمند می تواند پیشنهادات جدید را به سرعت به سود تبدیل کند؛ بنابراین تخفیف در اینگونه موارد هیچ ضرری به درآمد شما نمی رساند.
مثال: به ۱۰۰ نفر اولی که در شعبه جدید رستوران شما سفارش می دهند، غذای رایگان تا یک سال اختصاص دهید. این کار نه تنها مردم را هرچه سریع تر به رستوران شما می کشاند، بلکه تاثیر آن در مطبوعات و شبکه های اجتماعی باور نکردنی است و افتتاح رستوران شما را به یک جشن تبدیل می کند.


موارد بالا تنها چند مورد از ایده های متنوع افزایش مشتریان رستوران و افزایش فروش شما هستند. بهترین ابتکارات در مارکتینگ از پیش تعیین و برنامه ریزی شده اند؛ در واقع اینجاست که دیجیتال/ سوشال مارکتینگ به کمک شما می آید. استراتژی مارکتینگ خود را به صورت یک قالب اختصاصی تهیه کنید تا در کمترین زمان به اهداف مورد نظرتان در افزایش فروش رستوران و جذب مشتری برسید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات