۱۰ دلیل که نشان می دهد بیزینس شما به بازاریابی محتوا نیاز دارد

  پگاه مرادی
  ۱۱ آبان ۱۳۹۸
بازاریابی محتوا- نگاراد

شما از کجا اطمینان پیدا می کنید که از بهترین و موثرترین روش ها برای مارکتینگ بیزینس خود استفاده می کنید؟
شما می توانید متد ها و راهکارهای جدید را دراستراتژی مارکتینگ خود بگنجانید. آخرین نفری نباشید که یک اکانت بیزینسی در اینستاگرام ایجاد می کند. بیزینس خود را به روز نگه دارید تا کارآمد، مناسب و از همه مهم تر، موثر باقی بماند. در دنیای امروز، این یعنی بازاریابی محتوا و دقیقا به همین دلیل است که ما دستورالعمل زیر را برای شما تهیه کرده ایم. شما با خواندن این مقاله دقیقا متوجه می شوید که پایه های بازاریابی محتوا بر چه چیزهایی استوار است و کدام زمینه های بیزینس شما نیازمند اختصاص زمان و توجه بیش تر است.

بازاریابی محتوا چیست؟

اگر از ده متخصص بازاریابی محتوا بخواهید تا کار خود را برای شما تعریف کنند، احتمالا شما ده جواب منحصر به فرد دریافت خواهید کرد. اما همه آن ها در جواب های خود به نکات کلیدی زیر اشاره خواهند کرد:

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی است که محور اصلی آن خلاقیت، نگارش صحیح و تعمیم محتوا برای مخاطبان مورد نظر، با هدف افزایش ترافیک وبسایت و در کل، افزایش بازدید و جذب مشتریان جدید برای بیزینس شماست.

مثالی برای بازاریابی محتوا :

تصور کنید شما یک مربی خصوصی بدنسازی هستید و بیزینس شما کم تر از یک سال است که شروع به کار کرده است. شما به دنبال آن هستید که مشتریان بیش تری پیدا کنید، بنابراین اقدام به ایجاد یک بخش وبلاگ در وبسایت خود کرده و شروع به نوشتن می کنید. برای هر نوشته خود، از یک کلمه کلیدی خاص نیز استفاده می کنید و برای بالا بردن سئوی سایت، از هر کلمه کلیدی حداقل دو یا سه بار در نوشته های خود استفاده می کنید. شما هر هفته یکی از این وبلاگ ها را، که معمولا درباره روش های تناسب اندام، تغذیه مناسب و رژیم های کاهش وزن هستند، به اشتراک می گذارید.

این بلاگ ها رفته رفته توسط موتورهای جست و جو، مانند گوگل و بینگ، رتبه بندی می شوند و زمانی که بهار نزدیک می شود، مردم شروع به جست و جوی راه های لاغرشدن برای مهمانی های نوروزی خود در گوگل می کنند. آن ها اتفاقی بلاگ شما را باز می کنند، نوشته های تخصصی شما را می خوانند و بعد از آن هرهفته برای یادگیری مطالب جدیدتر، به وبسایت شما سرمی زنند.

ممکن است این افراد با خواندن مطالب شما، تصمیم به تغییر سبک زندگی خود بگیرند. بعضی از آن ها این کار را به صورت انفرادی انجام می دهند ولی بقیه به این نتیجه می رسند که به کمک نیاز دارند.آن ها تنها به یک متخصص در این زمینه اعتماد می کنند تا در انتخاب روش مناسب برای تناسب اندام به آن ها کمک کند؛ پس برای مشاوره رایگان با شما تماس می گیرند و در نهایت در یکی از برنامه های شما ثبت نام می کنند.

مربی شخصی- نگاراد

همان طور که در مثال بالا می بینید، بازاریابی محتوا یکی از تاثیر گذارترین تکنیک ها، برای هدایت مشتریان به خرید محصولات یا خدمات، در هر بیزینسی است. هنوز متقاعد نشده اید؟

ما در ادامه ۱۰ دلیل منطقی برای استفاده از استراتژی های بازاریابی محتوا برای بیزینس شما آورده ایم:

۱- جلب اعتماد بازدیدکنندگان

همان طور که در مثال مشاهده کرده اید، مربی خصوصی از تخصص خود برای جلب اعتماد بازدید کنندگان استفاده کرد. هرچه محتوای بیش تری تولید کنید و با مخاطبان مورد هدف خود به اشتراک بگذارید، نتیجه گرفتن اینکه شما یک فرد معتبر و متخصص در زمینه کاری خود هستید، برای آن ها آسان تر می شود.

مردم به افرادی اعتماد می کنند که متخصص چیزی هستند و از آن ها برای حل مشکلات شان کمک خواهند گرفت.

۲- آگاهی سازی درباره برند

بیایید با هم روراست باشیم، بیش تر مردم از بیزینس شما اطلاعی ندارند و حالا زمان این است که این موضوع برای همیشه تغییر کند. شما می توانید با استفاده از بازاریابی محتوا ترافیک سایت خود را به طرز قابل توجهی بالا ببرید. در این صورت، یک جریان مداوم از بازدید کنندگان همواره از سایت شما بازدید می کنند. شما می توانید با لینک سازی داخلی، بازدید کنندگان را بیش تر با برند خود آشنا کنید. به این ترتیب شما می توانید آگاهی بیش تری برای کاربران فراهم کنید و آن ها را به استفاده از خدمات یا محصولات بیزینس خود هدایت کنید و مهارت ها و تخصص های خود را به آن ها نشان دهید.

برای مثال، شما ممکن است شما به عنوان یک بیزینس، هر هفته از اینکه چگونه می توان در شهر شما خوش گذراند یا چرا همه مردم باید از شهر شما حتما بازدید کنند منتشر کنید. مخاطبان مورد هدف شما می توانند در این ویدیوها، شهر شما و محله ها و کسب و کارهای متنوع آن را در عمل ببینند. هر چه آن ها اطلاعات بیش تری از شهر شما داشته باشند، احتمال اینکه از آن خوش شان بیاید و درادامه از شهر یا بیزینس شما بازدید کنند بیش تر می شود.

یک ترفند: اجباری وجود ندارد که شما حتما این گونه ویدیوها را خودتان بسازید. با بلاگرها و فری لنسرها همکاری کنید و از آن ها بخواهید تا در تولید محتوای نوشتاری و تصویری به شما کمک کنند.

۳- سئوی سایت

سئوی سایت- نگاراد

زمانی که شما مرورگر خود را باز می کنید و یک کلمه یا عبارت را گوگل می کنید، موتور جست و جوی انتخابی شما که در این جا همان گوگل است، تلاش زیادی می کند تا مرتبط ترین اطلاعات مربوط به جست و جوی شما را به عنوان نتیجه نشان دهد. زمانی که شما به جای متن های اسپم ، با هدف به اشتراک گذاری محتوای مفید و ارزشمند با مشتریان ایده آل ، محتوای تخصصی تولید می کنید، گوگل تشخیص می دهد که محتوای شما مفید است و جواب سوالات و جست و جوی مردم را می دهد. بنابراین، رتبه آن را در نتایج بالا می برد.

الگوریتم های موتورهای جست و جو دائما در حال تغییر هستند، اما تا زمانی که شما به طور مداوم محتوای جدید مرتبط ( متناسب با کلمه یا عبارت کلیدی باشد) و آموزنده (مشکلی را حل کند یا به سوالی پاسخ دهد) تولید کنید و مطالب قدیمی خود را نیز به روز رسانی نمایید، رتبه شما همواره در موتورهای جست و جو بالاتر می رود.

۴- با استفاده از بازاریابی محتوا ، مخاطبان را به بیزینس خود هدایت کنید

این نکته بسیار مهم است. اهمیت هدایت مشتریان آن قدر زیاد است که باید اولویت شما باشد. ما اعتقاد داریم که ” شما نمی توانید اعتماد و آگاهی مخاطبان را دست کم بگیرید” و هدایت آن ها به استفاده از بیزینس شما دلیلی برای هرگونه اقدامی در زمینه بازاریابی محتواست. شما نیاز دارید تا افراد را به سمت بیزینس خود و در نهایت، خرید هر چیزی که در حال فروش آن هستید هدایت کنید. بازاریابی محتوا به افراد ناشناس این اجازه را می دهد تا از طریق مطالب مفید و آموزنده منتشر شده در وبسایت، شما را پیدا کنند. اکثر اوقات این اتفاقات قبل از زمانی می افتد که آن ها تصمیم به خرید می گیرند. از محتواهای اضافی و غیر رایگان ( مانند کتاب های دیجیتال) برای جذب بیش تر مخاطبان استفاده کنید. شما به هدایت کاربران برای فروش نیاز دارید، و بازاریابی محتوا استراتژی مناسب برای رسیدن به این هدف است.

۵- خریداران ایده آل را جذب کنید

همه حرف های بالا درباره هدایت کاربران بسیار ارزشمند است؛ اما هدایت بی اندازه و فاقد شرایط لازم شما را به هیچ جایی نمی رساند. شما باید خریداران ایده آل را جذب کنید. در غیر این صورت، تنها زمان تیم فروش خود را هدر داده اید.

زیبایی بازاریابی محتوا در این است که زمانی که در حال اثبات تخصص خود هستید، تنها افرادی که واقعا به مطالب وب سایت شما اهمیت می دهند، در حال بازدید از وبسایت شما باشند.

تنها افرادی که به زمینه تخصصی شما علاقه یا نیاز دارند درباره آن جست و جو می کنند و نتیجه ی این جست و جو می خواندن بلاگ شما باشد. از این خوانندگان، تنها کسانی که به طور کلی به برند شما علاقه مند شده اند برای دیدن صفحه فرود کلیک می کنند. مشخص است که خوانندگانی که وارد صفحه فرود شما شده اند، آن هایی هستند که شیفته نوشته های شما شده اند و حاضرند برای دسترسی به مطالب بیش تر( مانند کتاب ها، بررسی ها یا ویدیوها) ، فرم هایی را که شامل اطلاعات شخصی آن ها می شود پر کنند. شما باید تنها مشتریان احتمالی راهدایت کنید تا تیم فروش شما بتواند با بیش ترین کیفیت و بدون هدر دادن انرژی، زمان و هزینه، محصولات یا خدمات شما را به فروش برسانند. این یک تکنیک مهم در بازاریابی است.

۶- بازدید کنندگان بیش تری را با استفاده از بازاریابی محتوا ، به خریدار تبدیل کنید

خریدار- نگاراد

زمان خود را با تحت فشار قرار دادن مخاطبان هدر ندهید؛ به جای آن کاربران را در مسیر فکری خریداران هدایت کنید. تجربه خریداران شامل سه بخش اصلی است: آگاهی، توجه به ملاحظات و تصمیم گیری.

چگونه با استفاده از بازاریابی محتوا ، بازدیدکنندگان را به خریداران تبدیل کنید

آگاهی : در مرحله آگاهی فرد به این نتیجه می رسد که مشکلی دارد. او مشکلی را که با آن مواجه شده است را در گوگل جست و جو می کند تا در این باره اطلاعات بیشتری به دست آورد. اگر جست و جو، او را به وبلاگ شما هدایت کند. او شروع به خواندن راه حل های موجود برای رفع مشکل خود می کند و کم کم به سازمان شما اعتماد می کند. زمانی که او برای دانلود یک منبع کامل از صفحه فرود شما بازدید می کند، شما به او تخصص خود را نشان می دهید و اعتماد او به سازمان تان را قوی تر می کنید.

توجه به ملاحظات : فرد حالا در مرحله توجه به ملاحظات قرار دارد. در این مرحله، او مشغول ارزیابی راه حل های موجود می شود و ممکن است از بعضی از نمونه های مشابه و ویدیوهای مرتبط وبسایت شما نیز بازدید کند. هیچ جای شکی وجود ندارد که حالا این فرد سازمان شما را به عنوان یک منبع تخصصی برای حل مشکل خود می داند.

تصمیم گیری : در حالی که او وارد مرحله تصمیم گیری می شود، طبق برنامه ریزی اولیه می خواهد که مشکلات را خودش حل کند، اما بعد از تحقیق درباره گزینه های موجود برای حل این مشکل، تصمیم می گیرد که از شخص دیگری در این باره کمک بگیرد. سپس به یاد مجموعه ی شما و خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید می افتد. بعد از چنین اتفاقی شرکت شما می تواند موفق به جذب مشتری جدید شود. بازاریابی محتوا به افراد کمک می کند تا بیزینس شما را پیدا کنند، توانایی آن را بسنجند و به سادگی شما را استخدام کنند.

۷- بازدیدکنندگان، محتوای شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند

به اشتراک گذاری محتوا توسط کاربران- نگاراد

شما یک متخصص در زمینه کاری خود هستید و این موضوع به آن معناست که شما چیزهایی را می دانید که دیگران نمی دانند. اگر محتوای شما یک مشکل را به روش خلاقانه ای حل می کند یا یک موضوع مهم را اطلاع رسانی می کند، احتمال این وجود دارد که افراد یا بیزینس ها این محتوا را که به آن ها کمک کرده است به اشتراک بگذارند. شبکه های اجتماعی به سرعت در حال هماهنگی با موتورهای جست و جو هستند تا بهترین و مرتبط ترین محتواها را در دسترس مخاطبان قرار دهند.

البته که شما باید محتوایی را تولید کنید که مردم می خواهند بخوانند، اما اگر شما محتوایی را تولید کنید که مردم به اشتراک گذاری آن هم علاقه داشته باشند، در بازاریابی محتوا از رقیبان تان جلو می افتید. هرچه افراد بیش تری محتوای شما را به دیگران معرفی کنند بهتر است و از آن جا که ما در عصر تکنولوژی های دیجیتال زندگی می کنیم، یک مطلب جذاب و خلاقانه می تواند به اندازه ای باعث عکس العمل کاربران شود که به صورت شبکه ای و غیر مستقیم شما را در مقابل مخاطبان مورد هدف تان قرار دهد.

۸- به کاربران دلیلی بدهید تا دوباره به وبسایت شما سر بزنند

زمانی که محتواهای آموزنده و مفید برای مردم تهیه می کنید، شما اقدام به ایجاد یک رابطه دوطرفه می کنید. شما تبدیل به یک منبع قابل اطمینان برای مردم می شوید و آن ها همواره به وبسایت شما، که به آن اعتماد دارند، مراجعه می کنند.

را در نظر بگیرید. آن ها هر هفته محتوای “Whiteboard Friday” و برنامه آنلاین هفتگی آن ها Moz.com به عنوان نمونه، مفید و متعامل برای مخاطبان موردهدف خود منتشر می کنند و کاربران را برای خواندن ادامه مطالب آموزنده، به وبسایت خود می کشانند. هر چه بیش تر با مخاطبان مورد هدف خود تعامل کنید، موفق تر می شوید.

تلاش کنید که با محوریت محتوای خود، یک انجمن تشکیل دهید.

۹- با بازاریابی محتوا می توانید برند خود را معتبر جلوه دهید

این موضوع باید برای شما بدیهی باشد. محتوای شما نشان می دهد که شما چه کاری را بهتر از دیگران انجام می دهید. مخاطبان مورد هدف سوالات خود را از شما می پرسند؛ شما تنها باید به آن ها اطمینان بدهید که جواب سوالات آن ها را می دانید و بهترین راه ها را برای حل مشکلات منحصر به فرد آن ها پیدا می کنید. اشکالی ندارد که این موضوع را بارها به آن ها نشان دهید، شما با این کار نقش خود رابه عنوان یک متخصص در زمینه کاری خود نشان داده و تقویت کرده اید. با این تکنیک، حتی افرادی که هرگز چیز از شما خریداری نمی کنند با استناد بر روی محتوا، از شما به عنوان یک بیزینس معتبر یاد می کنند.

۱۰- بک لینک

زمانی که محتوای تخصصی تولید می کنید، دیگر وبسایت ها می خواهند به وبسایت شما لینک شوند تا مطالب شما را به اشتراک بگذارند. بسته به سایت لینک شده، مخاطبان شما با این روش ۲، ۵ یا حتی ۱۰۰ برابر می شوند. مزیت بک لینک سازی این است که می تواند در رنک وب سایت شما در گوگل تاثیر مثبت بگذارد چرا که بک لینک سازی یکی از معیارهایی است که موتورهای جست و جو بر اساس آن، سایت شما را رتبه بندی می کنند. اگر سایت های معتبر به وبسایت شما لینک شده باشند و افراد زیادی با استفاده از آن لینک ها از وبسایت شما بازدید کنند، اعتبار صفحه لینک شده افزایش می یابد.

نتیجه گیری

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که ” کاربردی بودن” باید مهم ترین ویژگی محتوا های تولید شده برای بیزنس شما باشد. شما می توانید همیشه تکنیک های جدیدی برای هدایت سریع مشتریان و افزایش ترافیک وبسایت خود پیدا کنید. زمان و هزینه بسیار زیادی صرف شده است تا شما بیزینس خود را به جایی که امروز در آن قرار دارد برسانید، پس با بازاریابی محتوای مناسب برای ادامه پیشرفت بیزینس تان در آینده سرمایه گذاری کنید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات