۱۰ دلیل که ثابت می کند کمک گرفتن از مشاور دیجیتال مارکتینگ بیزینس شما را تغییر می دهد

  پگاه مرادی
  ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
مشاور دیجیتال مارکتینگ- نگاراد

خرید آنلاین هر ساله به طور میانگین ۲۳ درصد افزایش می یابد، اما ۴۶ درصد از صاحبان کسب و کار هنوز هم وبسایت ندارند. با راه اندازی و اداره یک کمپانی ممکن است پیداکردن زمان برای ایجاد یک حضور فعال در فضای آنلاین سخت به نظر برسد؛ ولی با پیشرفت بیزینس های آنلاین شما نمی توانید ضرر خارج شدن از این عرصه رقابتی را تحمل کنید.
استخدام یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما در نگه داشتن شرکت خود در ترندهای آنلاین کمک کند. اگر هنوز قانع نشدید، ۱۰ راه زیر را که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ به کمک آن ها بیزینس شما را توسعه می دهد بخوانید:

۱- بهبود شبکه های اجتماعی شما

بسیاری از بیزینس ها زمان آن را ندارند که صفحه های شبکه های اجتماعی خود را اداره کنند. ممکن است شما به راحتی از پس این کار بربیایید اما یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می تواند صفحه شما را وارد رقابت حرفه ای ها بکند. او معمولا این کار را با راه اندازی کمپین ها و افزایش تعامل با مردم از طریق شبکه های اجتماعی انجام می دهد. یک مشاور بازه مخاطبان شما را افزایش می دهد و برای شما مشتریان احتمالی بیش تری فراهم می کند.

۲- دومین راهکار مشاور دیجیتال مارکتینگ رشد برند: هدایت مشتری

یک مشاور حقیقی درباره روند جذب مشتریان جدید دانش کافی را دارد. او می تواند با ایجاد کمپین ها، مسیری برای راهنمایی مشتریان و هدایت آن ها به خرید محصولات یا استفاده از خدمات شما به وجود بیاورد.
یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای به وجود آوردن صفحه های فرود بهینه تلاش می کند؛ این کار مشتریان را ترغیب می کند تا وارد مرحله بعدی در فرآیند خرید کردن شوند.

مشاوران فعالیت کاربران در وبسایت را تحت نظر می گیرند. آنها این کار را با دیدن تعداد بازدیدها یا استفاده از ابزارهای مختلف انجام می دهند تا به نتیجه برسند چه چیزی برای بیزینس شما مفید است. یک استراتژی دیگری که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ ممکن است استفاده کند، کمپین های فرستادن ایمیل است. این کار به پرورش و راه اندازی مسیر هدایت مشتری و هم چنین جمع آوری اطلاعات مفید برای استفاده مشتریان مشتاق به خرید کمک می کند.

۳- بهینه سازی وبسایت و سئو

مشاور دیجیتال مارکتینگ یک متخصص در زمینه تکنولوژی بیزینس شماست. .یک سرویس رایج که انجام آن پیشنهاد می شود بهینه سازی سایت است. استفاده از یک وبسایت که طراحی ضعیفی دارد ممکن است باعث شود که مصرف کننده حتی خرید از سایت شما را هم تصور نکند. یک مشاور ممکن است وبسایت شما را به گونه ای بهینه کند که پاسخگوی تمام سوالات مصرف کننده باشد. این کار می تواند نتیجه طراحی سایت یا استفاده از افزونه های اضافی دامنه سایت شما باشد. قدم مهمی که باید برای بازاریابی آنلاین کسب و کارتان بردارید، سئو است. به احتمال زیاد می دانید که سئو به معنای بهینه سازی سایت در موتورهای جست و جو است. مشاور دیجیتال مارکتینگ شما باید به گونه ای سئوی سایت شما را بالا ببرد که موتورهای جست و جو، وبسایت شما را به عنوان یکی از اولین نتیجه ها نشان دهند. علاوه برهمه این موارد، بهینه سازی محتوا و کلمات کلیدی تعامل سایت شما را بالا می برد.

۴- چهارمین راهکار یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای بیزینس شما: برندینگ

۷۲ درصد مشاوران، برندینگ را تاثیرگذارتر از تبلیغات می دانند. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ اهمیت گسترش برند شما و مسیر رسیدن به این هدف را می داند و حتما عواملی خاص که برند شما را از سایر برند ها متفاوت می کند را پیشنهاد می دهد.
در قدم بعدی، مشاور شما از این عناصر برای افزایش آگاهی مردم درباره برند شما استفاده می کند. این کار صدای برند شما را به گوش مشتریان احتمالی می رساند و شما را از برند های مشابه، خصوصا در حوزه محتوا، برجسته می سازد.

۵- تبلیغات آنلاین و ارگانیک

مشاور دیجیتال مارکتینگ هم چنین می تواند در دنیای تبلیغات آنلاین رایگان یا حتی هزینه بر ( در سطح محلی) به شما راه را نشان دهد. او می تواند تصمیم بگیرد که چه نوع تبلیغاتی برای بیزینس شما مناسب است و سپس نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کند؛ اما انتخاب یک متد در اینجا به معنای پایان کار نیست. مشاور دیجیتال مارکتینگ باید این موضوع را که شما قصد دارید چه مخاطبی را در تبلیغات خود مورد هدف قرار دهید در نظر بگیرد. این نکته بسته به بودجه شما و توانایی مشاور در مذاکره برای رفع نیازها و مدیریت هزینه ها می تواند نتایج متفاوتی داشته باشد.

۶- نقش مشاور دیجیتال مارکتینگ در تولید محتوای مناسب

تولید محتوای مناسب- نگاراد

در دنیای بازاریابی، محتوا نقشی اساسی دارد. ما در عصری زندگی می کنیم که آموزش دادن و فراهم کردن اطلاعات مفید برای مصرف کنندگان یک “باید” محسوب می شود. ۴۷ درصد خریداران سه تا پنج بخش از محتوای شما را قبل از خرید یک محصول مطالعه می کنند.
تولید محتوا می تواند زمان بر باشد و حتی هنگامی که شما یک محتوای باکیفیت تولید کردید، نمی توانید اطمینان پیدا کنید که نتیجه بخش است. با اسخدام یک مشاور دیجیتال مارکتینگ، این بخش برای شما آسان تر می شود.

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب، متخصص تولید محتوای مورد علاقه مشتریان است.

او هم چنین می داند با استفاده از ویژگی های مختلف، تاثیر نوشته را روی مشتری طولانی تر کنند. همان طور که می دانید، راه های متفاوتی برای تولید محتوا وجود دارد. یک مشاور می تواند تصمیم بگیرد کدام یک از این راه ها برای بیزینس شما موثرتر است.

۷- ارتباط تصویری با مخاطب

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می داند چگونه برای دادن اطلاعات به مخاطب طرحی را به وجود بیاورد. او کیفیت وبسایت شما را بالا می برد و پیداکردن مطالب در آن را برای مخاطب آسان می کند.

۸- با مخاطبان خود گفت و گو کنید

در دنیای امروز، مصرف کنندگان تمایل دارند که با بیزینس ها تبادل اطلاعات کنند. آن روزهایی که با بیرون رفتن از مغازه، ارتباط مشتری با فروشنده تمام می شد به سر رسیده است! این نکته بسیار اهمیت دارد که تا حد ممکن خود را در دسترس مشتریان قرار دهید.
یک مشاور به شما کمک می کند تا شبکه های اجتماعی خود را دوستانه تر کنید و طرز برخورد شما را با مشتریان، حتی مشتریان ناراضی، به خوبی مدیریت می کند. این کار می تواند بازخورد خوب مردم و رضایت آنها را به عنوان نتیجه به همراه داشته باشد.

۹- یک مشاور دیجیتال مارکتینگ قبل از هر اقدامی، تحقیق می کند

تحقیقات و کشقف واقعیت های بیزینس، دو بخش جدانشدنی در پشت صحنه هر کمپین موفق است. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ استخدام کنید تا کمپین ها را تحلیل و ارقام را آنالیز کند. مشاور دیجیتال مارکتینگ درباره رفتار مخاطبان و بازاری که شما قصد ورود به آن را دارید تحقیق می کند. این کار دیدگاه بازاریابی شما را درباره مردمی که می خواهید برای آن ها محصولی فراهم کنید تقویت می کند. تحقیق کردن در اینجا تمام نمی شود؛ مشاوران همواره داده ها را آنالیز می کنند تا بدانند استراتژی های شما چگونه جواب می دهد. آن ها از این اطلاعات برای نتیجه گیری و تقویت استراتژی های شبکه های اجتماعی یا تولید محتوا استفاده می کنند.

۱۰- برای دیجیتال مارکتینگ خود یک سیستم خودکار تعریف کنید

یک مشاور باید با تکنولوژی موردنیاز برای تعریف یک سیستم اتوماسیون مخصوص مارکتینگ آشنایی داشته باشد تا روند کارها با یک برنامه ریزی مشخص پیش برود. این روش باعث تاثیرگذاری هر چه بیش تر کمپین های شما می شود و به شما در تمرکز بر روی مدیریت بخش های مهم بیزینس کمک می کند. با استفاده از سیستم اتوماسیون، شما برای هر مشتری تجربه منحصر به فردی ایجاد می کنید. این کار با جریان سفارشی کردن محتوا، برای هر مشتری، انجام می شود.

دنیای دیجیتال هرروز پیچیده تر می شود. با انتشار پلتفرم ها و الگوریتم های جدید، استفاده و یادگیری آنها همزمان با مدیریت یک بیزینس، دشوار به نظر می رسد. اگر می خواهید درباره تغییراتی که استراتژی های دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار شما ایجاد می کنند بیش تر بدانید، با ما تماس بگیرید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات