۱۱ راه واقعی برای افزایش فالوور در اینستاگرام !

  پگاه مرادی
  ۲۷ مهر ۱۳۹۸
افزایش فالوور در اینستاگرام- نگاراد

اینستاگرام با سرعتی شگفت انگیز در حال تغییر ماهیت از یک اپلیکیشن جذاب برای نوجوانان به یک مکان برای بازاریابی محتوا، فروش، بازاریابی شبکه ای و به کارگیری روش ها وابزارهای گوناگون برای دیده شدن و جذب مخاطب برای برندهاست. اینستاگرام با داشتن بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه و به اشتراک گذاری روزانه ۶۰ میلیون عکس و ۱٫۶ میلیارد لایک به طور میانگین، هم اکنون یکی از محبوب ترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی در سراسر جهان محسوب می شود.

نرخ تعامل با برندها در دیگر شبکه های اجتماعی معمولا زیر ۰٫۱ درصد است، اما اینستاگرام این آمار را برای همیشه تغییر داد. در یک بررسی که توسط Forrester در سال ۲۰۱۴ انجام شد، میانگین زمانی که کاربران در اینستاگرام صرف تعامل بامی کنند ۵۸ دقیقه از فیسبوک بالاتر است.

این گونه آمارها جای هر گونه تردیدی برای بهبود هر چه سریع تر صفحه اینستاگرام برند شما را می گیرد. علاوه بر این، ما در این جا داریم تنها درباره میانگین ها صحبت می کنیم نه اعداد واقعی !

درست است که ۵۸ برابر بهتر بودن از فیسبوک نکته ای خارق العاده به نظر می رسد اما شما با افزایش فالوور در اینستاگرام می توانید میزان تعامل خود را با مخاطبان از این هم بالاتر ببرید. این که شما صاحب یک برند هستید یا تنها می خواهید در اینستاگرام معروف باشید هیچ تفاوتی ندارد، ما در اینجا می خواهیم به شما کمک کنیم که به رویاهای خود دست پیداکنید. البته باید در نظر داشته باشید که تنها با داشتن پشتکار کافی می توانید به دست نیافتنی ها برسید. شما با استفاده از ۱۱ راهکاری که در ادامه آورده شده است و عملی کردن آن ها در استراتژی های سوشال مارکتینگ خود، می توانید فالوور های خود را به تعداد مورد نظر برسانید.

این ایده ها را در نوشتن کپشن ها، انتخاب هشتگ ها، تنظیمات اکانت خود و…. به کار ببرید تا ببینید چگونه میتوانید با استفاده از آن ها تعداد بازدید و میزان تعامل پست های خود را افزایش دهید.

راهکارهایی برای افزایش فالوور در اینستاگرام

۱- تبلیغ چند جانبه برند خود با استفاده از هشتگ مناسب

تبلیغ چند جانبه برند خود با استفاده از هشتگ مناسب- نگاراد

ایجاد یک هشتگ خاص برای برند خود ایده بسیار خوبی به نظر می رسد، اما آیا کاربران از آن اطلاع دارند؟ آیا با استفاده از آن، پست هایی درباره برند شما به اشتراک می گذارند؟ از این هشتگ در صفحه خود استفاده کنید اما همزمان بازی را به دنیای واقعی بکشانید و از آن در تبلیغات چاپی خود مانند بروشورها، تراکت ها، استندهایی که از آن ها درشعبه های خود استفاده می کنید و یا حتی بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده کنید. هم چنین، شما می توانید هشتگ خود را در رویدادهایی که برگزار می کنید نیز به صورت مختصر معرفی کنید.

اگر شما از رسانه هایی مانند تلویزیون و رادیو برای تبلیغات استفاده می کنید، بینندگان و شنوندگان خود را به طور مستقیم به استفاده از هشتگ تشویق کنید. به طور کلی، کمپینی برای معرفی هشتگ خود طراحی کنید که در آن از تکنیک های بازاریابی دیجیتال و سنتی خود به طور هماهنگ برای معرفی آن به مردم استفاده شود. برای مثال، شما می توانید از روش هایی مانند تبلیغات فیزیکی، ایمیل مارکتینگ و معرفی هشتگ خود در دیگر شبکه های اجتماعی و وبسایت برند خود استفاده کنید.

شما نمی توانید تنها امیدوار باشید که مردم شما را پیدا خواهند کرد و هیچ تلاش و اقدامی در این زمینه انجام ندهید.

۲- افزایش فالوور در اینستاگرام با به کاربردن خلاقانه هشتگ ها

زمانی که مسئله خلاق بودن در هشتگ ها مطرح می شود، شما باید به چیزی فراتر از هشتگ های یک کلمه ای مرتبط با محتوای خود فکر کنید. البته شما باید از آن ها هم استفاده کنید ولی آن ها را با هشتگ هایی ترکیب کنید که بخشی از داستان برند شما را تکمیل می کنند. تا جایی که می توانید در این زمینه نوآوری به خرج دهید و خسته کننده نباشید. سعی کنید از هشتگ های طعنه آمیز یا سرگرم کننده در متن کپشن خود استفاده کنید.

۳- درباره موضوعات مختلف نظر خود را بیان کنید

شما باید تا آنجا که می توانید در بحث های داغ و به روز اجتماعی شرکت کنید و در هنگام به اشتراک گذاری یک پست با مخاطبان خود، استفاده از هشتگ های مرتبط با موضوع را فراموش نکنید. استفاده از هشتگ مناسب مانند تکرار یک کلمه کلیدی است که می تواند به شما در پیداکردن جامعه هدف خود و برقراری ارتباط با آن ها کمک کند. علاوه بر این، شما با استفاده از هشتگ هایی که به صورت جهانی استفاده می شوند، مانند photooftheday ،instagood یاحتی fun، محتوای خود را در برابر کاربران بیش تری به نمایش می گذارید و به این ترتیب، برند خود را به آنان معرفی می کنید. استفاده از هردو روش بالا برای افزایش فالوور در اینستاگرام ضرورت دارد.

۴- از قابلیت لینک گذاری در بیو، بیش ترین استفاده را بکنید

یک معیار بسیار مهم در افزایش فالوور در اینستاگرام، استفاده از بیو است. آیا شما واقعا می خواهید لینکی از صفحه اصلی وبسایت خود را برای همیشه در بیوی اینستاگرامتان قرار دهید و دیگر هرگز آن را تغییر ندهید؟ این کار اشتباه محض است. شما باید حداقل هفته ای یک بار لینک موجود در بیوی خود را تغییر دهید. حتی شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و با قرار دادن لینک آخرین مطلب سایت خود در بیو، ترافیک سایت خود را هم بالا ببرید.

۵- در کپشن های خود از توصیف استفاده کنید

یک عکس خوب، از هزاران نوشته باارزش تر است. با این حال، شما نمی توانید تاثیر تولید محتوای نوشتاری خوب را کاملا نادیده بگیرید. صفحه نشنال جئوگرافیک (National Geographic ) در توصیف عکس ها و نوشتن داستانی درباره آن ها در کپشن، یک نمونه بسیار موفق می باشد. با انجام این کار، شما کاربران را به اظهار نظر یا تعریف یک داستان مشابه در قسمت کامنت ها تشویق می کنید و در نتیجه، تعامل خود را با آن ها افزایش می دهید. شما با استفاده از این راهکارهای ساده در دیجیتال مارکتینگ، هم زمان با این که رقیبان خود را پشت سر می گذارید، در هزینه های خود در زمینه بازاریابی سنتی ( مانند استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی و…) نیز صرفه جویی می کنید.

مانند همه تکنیک های اینستاگرامی ای که ما در اینجا به شما معرفی کرده ایم، استفاده از این روش در بلند مدت نتیجه می دهد. پس در این باره نگران نباشید و سعی کنید استراتژی های بازاریابی محتوای خود را به طور مداوم دنبال کنید.

۶- تاثیر ایفلوئنسر مارکتینگ در افزایش فالوور اینستاگرام

از صفحه تمام کسانی که احتمال می دهید ایفلوئنسر باشند و در حوزه های مرتبط با برند شما فعالیت می کنند دیدن کنید و به این موضوع توجه کنید: شما باید اینفلوئنسرهایی را در لیست خود قرار دهید که می خواهید مردم از طریق آن ها شما را بشناسند. حالا شما می توانید همکاری با آن ها را شروع کنید و از آن ها بخواهید تا برند شما را به مردم معرفی کنند. یک راه دیگر این است که آن ها را فالوو کنید و با آن ها معاشرت داشته باشید؛ برای مثال می توانید هر بار که آن ها پست جدیدی به اشتراک می گذارند، در بخش کامنت ها نظر خود را قرار دهید. این گونه، شما به برند محبوب آن ها تبدیل خواهید شد.

۷- عکس هایی را که ناخواسته در آن ها تگ شده اید از پروفایل خود حذف کنید

اگر شما می خواهید تنها بهترین محتواهای برند خود را برای کاربران برجسته کنید، می توانید با انتخاب گزینه ویرایش تگ ها (“Edit Tags”) و پیداکردن عکس هایی که می خواهید تگ شما از آن ها حذف شوند و سپس انتخاب گزینه پنهان کردن از پروفایل (“Hide from Profile”) این کار را انجام دهید. البته فراموش نکنید که شما این عکس ها را به طوردائم از اینستاگرام پاک نکرده اید اما با انجام این ترفند، دست کم دیگر آن ها برای همه فالوورهای شما نمایش داده نمی شوند.

۸- قبل از نمایش محتواهای تگ شده در پروفایلتان، آن ها را تایید کنید

برای کنترل هرچه بهتر عکس های تگ شده ای که در پروفایل شما ظاهر می شوند، شما می توانید در تنظیمات اینستاگرام خود تغییرات زیر را اعمال کنید: به قسمت گزینه ها (“Options”) بروید، (“Photos of You”) و سپس (“Add Manually”) را انتخاب کنید. شما با انجام این کار می توانید از قرارگرفتن تمام محتواهای ناخواسته در اکانت خود جلوگیری نمایید. امروزه اکثر برندها از این قابلیت اینستاگرام استفاده می کنند.

تنظیمات- نگاراد

۹- سبک خاص خود را در اینستاگرام طراحی کنید

طبیعت انسان اینگونه است که تمایل دارد با جمع یک پارچه شود، اما در اینستاگرام شما باید متمایز از دیگران عمل کنید. کاربران باید هربار که پست ها یا استوری های شما را می بینند، قبل از دیدن لوگوی شما ابتدا سبکتان را بشناسند.

۱۰- برای افزایش فالوور در اینستاگرام، با کاربران محل زندگی خود ارتباط برقرار کنید

ببینید که در منطقه ای که شما در آن زندگی می کنید چه اتفاقات جدیدی رخ داده است ( به عنوان نمونه، اخبار اتفاقاتی را که در همسایگی شما یا شهرهایی که در آن تبلیغ می کنید و یا رویدادی که در یک مکان خاص برگزار می کنید، دنبال کنید.) شما می توانید در اینستاگرام نام مکان موردنظر را جست و جو کرده و به این ترتیب از اخبار جدید مربوط به آن باخبر شوید.

۱۱- فراخوان به عمل را فراموش نکنید

اینستاگرام مانند دیگر شبکه های اجتماعی، پلتفرمی برای گفت و گو و معاشرت است نه تبلیغات. شما می خواهید مردم با دیدن پست های شما چه عکس العملی از خود نشان دهند؟ اگر شما جواب این سوال را نمی دانید، در این باره تحقیق کنید و به یک جواب برسید. Staple ها یک راه جذاب برای افزایش تعامل با مخاطبان است، به این صورت که شما به کاربران خود به طور مستقیم می گویید که انتظاردارید با دیدن پست یا استوری شما چه عکس العملی نشان دهند. معمولا، فراخوان به عمل ها به گونه ای است که مردم را به طور هوشمندانه ای ترغیب می کند که درباره برند شما، محتوایی را به اشتراک بگذارند.

خلاصه راهکارهای افزایش فالوور در اینستاگرام

  خلاصه راهکارهای افزایش فالوور در اینستاگرام- نگاراد
  1. از هشتگ خاص برند خود در دیگر شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و وبسایت خود استفاده کنید.
  2. از هشتگ های خود به طور خلاقانه استفاده کنید. سرگرم کننده و کنایه آمیز آمیز باشید اما هیچ وقت خسته کننده نباشید!
  3. هشتگ های داغ مرتبط را دنبال کنید و در گفت و گو های مربوط به آن ها شرکت کنید.
  4. از لینک خود در بیو برای بالابردن ترافیک جدیدترین یا مشهورترین مطالب خود استفاده کنید.
  5. کپشن های توصیفی بنویسید. محتواهای داستان گونه تعاملات شما را با کاربران افزایش می دهد و آن ها را وادار می کند تا پست شما را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.
  6. با اینفلوئنسرهای برتر حوزه کاری خود گفت و گو کنید و سعی کنید به یکی از برند های محبوب آن ها تبدیل شوید.
  7. آیا می خواهید عکسی تگ شده را از برندتان حذف کنید؟ تگ های خود را ویرایش کنید.
  8. برای جلوگیری از نمایش هرگونه تگ نامرتبط با برند شما، تنظیمات خود را اصلاح کنید.
  9. هویت بصری خاص و قابل شناسایی خود را طراحی کنید. درباره این که چگونه می توانید از دیگران متمایز باشید تحقیق کنید.
  10. درباره اتفاقات مکان هایی که در آن ها تبلیغات می کنید یا حتی قرار است رویداد بعدی شما در آن جا برگزار شود، تحقیق کنید.
  11. از فراخوان به عمل برای اینکه به مردم بگویید از آن ها چه انتظاری دارید استفاده کنید. از راه های هوشمندانه ای استفاده کنید تا مردم را به اشتراک گذاری محتوای خود ترغیب کنید.
  اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات