۱۴ ایده برای استوری اینستاگرام که پیج شما را زیر و رو می کند

  پگاه مرادی
  ۱۵ مهر ۱۳۹۸
ایده برای استوری اینستاگرام- نگاراد

آیا می خواهید از استوری های اینستاگرام خود به عنوان ابزاری برای مارکتینگ کسب و کار خود استفاده کنید؟ قبل از انجام هر اقدامی، این مقاله را مطالعه کنید. در دنیای امروز ما به طور پیوسته از دیدن تبلیغات دوری می کنیم ( برای مثال تبلیغات یوتیوب را رد می کنیم و حتی حاضریم برای ندیدن آن ها در اسپاتیفای، هزینه ای را هم پرداخت کنیم). استوری های اینستاگرام راه مناسبی برای تبلیغات غیر مستقیم و جذاب به نظر می رسند.

استوری های اینستاگرام مانند یک ماشین زمان هستند: شما برای دیدن عکس دوستتان در مهمانی آخرهفته روی استوری او کلیک می کنید و قبل از آنکه بفهمید، استوری ۳۰ نفر دیگر را هم دیده اید که ۵ تای آن ها تبلیغاتی بوده است و حتی بر روی لینک موجود در استوری ایفلوئنسری که فالو می کنید نیز کلیک کرده اید. البته شما هیچ ایده ای ندارید که این ۲۰ دقیقه از وقت شما صرف انجام چه کاری شده است. زمانی که مشغول دیدن استوری ها می شوید، دنبال کردن زمان کاری سخت به نظر می رسد.

طراحی اعتیاد آور اینستاگرام ما را به دیدن چیزهایی مجبور می کند که دنبال دیدن آن ها نبوده ایم. علاوه براین، ما معمولا زمانی بسیار بیش تر از برنامه ریزی خود را صرف انجام این کار خواهیم کرد. ما نمی دانیم که استوری بعدی برای کیست ، پس کلیک کردن و ادامه دادن برای ما راحت تر از خارج شدن از تب استوری هاست. ما این موارد را تنها به دلیل تجربه شخصی به همه افراد تعمیم نمی دهیم. آمار های بیزینسی اینستاگرام (Instagram Business insights ) نشان می دهد که به طور میانگین چه تعدادی از کاربران بر روی استوری بعد از شما کلیک کرده اند و چه تعدادی از آن ها از تب استوری ها خارج شده اند. معمولا به طور میانگین ۸۰ درصد کاربران به جای خروج از تب استوری ها، استوری بعدی را مشاهده کرده اند. پس نتیجه می گیریم که مردم به دیدن استوری های بیش تر علاقه دارند.

استوری های اینستاگرام کاربران را به دیدن چیزهایی تشویق می کند که کاربران حتی نمی خواستند آن ها را ببینند. به همین دلیل است که استوری ها، مکان مناسبی برای تبلیغات به حساب می آیند.

بدون هیچ مقدمه دیگری، ما در اینجا ۱۴ ایده برای استوری اینستاگرام کسب و کارها را با شما به اشتراک می گذاریم. با اجرایی کردن آن ها شما می توانید برندینگ و میزان تعامل خود را با مخاطبان توسعه بدهید!

۱-اطلاع دادن

استوری های اینستاگرام به دلیل ماهیت وجودیشان، ابزاری مناسب برای اطلاع رسانی و به اشتراک گذاری اخبار کسب و کار شما هستند. شما می توانید با استفاده از آن ها، فالوور ها را از اعضای جدید سازمان تان، زمان رونمایی از محصولات جدید و دیگر به روز رسانی های کسب و کارتان باخبر کنید.
هم چنین استوری ها مکان بسیار مناسبی برای به اشتراک گذاری ویدیوها و عکس های پشت صحنه برند شما هستند. این گونه محتواها نیاز به یک مکان خاص در پروفایل اصلی شما ندارند اما به هر حال با به اشتراک گذاری آن ها، فالوورها احساس می کنند که از آخرین اخبار برند شما اطلاع پیداکرده اند و شما را بهتر می شناسند. اینگونه محتوا های شخصی می تواند شامل شوخی با یک همکار یا آماده سازی سالن برای رونمایی محصول جدید یا هر چیز دیگری باشد. این کار جنبه دوستانه سازمان شما را به کاربران نشان می دهد و میزان تعامل و آگاهی برند شما را به سرعت افزایش می دهد.

۲- مشارکت و همکاری

لوگوی اینستاگرام- نگاراد

استوری های اینستاگرام یک راه مناسب را در اختیار برندها قرار می دهد تا بتوانند از طریق آن با اینفلوئنسرها همکاری کنند! شما می توانید با یک بیزینس مرتبط، که فکر می کنید فالوورهایشان از آشنایی با شما استقبال می کنند، همکاری کنید. این کار هر دو بیزینس را در معرض توجه قرار می دهد. شما هم چنین می توانید از یک مشتری که بر حسب اتفاق اینفلوئنسر هم هست در استوری های خود استفاده کنید. اطمینان داشته باشید که اینفلوئنسر مارکتینگ به شما در بهبود استراتژی های برندینگ خود، کمک قابل توجهی می کند. راه های بسیار متنوعی برای مشارکت با دیگران در استوری ها وجود دارد؛ شما باید از ایده هایی استفاده کنید که برای کسب و کار شما بیش ترین سود را به همراه داشته باشند.

۳- هایلایت استوری ها

از هنگام افزوده شدن قابلیت هایلایت به پلتفرم اینستاگرام، قوانین بازی به طور کلی عوض شده اند. کاربران شخصی از آن به عنوان امکانی برای ذخیره بهترین استوری های خود استفاده می کنند اما برای برندها، توانایی پین کردن استوری های خود در بالای پروفایل خود یک موهبت محسوب می شود. آن ها می توانند ازاین به بعد به جای بایو، در هایلایت به معرفی خود بپردازند.
شما به عنوان یک اکانت بیزینسی می توانید در قسمت هایلایت، به کاربران بگویید که چه کسی هستید، چه کار می کنید و چرا این کار را انجام می دهید و همزمان محصولات و خدمات خود را نیز به آن ها نمایش دهید! استوری های خود را با هدف قراردادن آن ها در هایلایت بسازید. با استفاده از یک قالب جذاب در هایلایت ها، شما می توانید صفحه خود را به یک بروشور تبدیل کنید! این کار باعث می شود که مخاطبان وقت بیش تری را در صفحه شما بگذرانند.

۴- نظرسنجی ها

روزهایی که باید برای دانستن میزان رضایت مشتریان خود پرسش نامه تهیه می کردید گذشته است؛ پاسخ خود را تنها با یک کلیک آن ها دریافت کنید! استفاده از نظر سنجی ها یک ایده برای استوری اینستاگرام است که در هر شرایطی نتیجه می دهد! تنها کاری که باید انجام دهید این است که طرز استفاده از آن را بدانید و با استفاده از آن فالوورهایتان را به تعامل با خود ترغیب کنید. شما می توانید از این نظر سنجی های برای تحقیقات بازاری، بازخورد مشتری و یا حتی شناختن مخاطبان خود و سرگرم شدن آن ها استفاده کنید!
شرایطی که می توانید در آن ها از نظر سنجی ها و رای گیری ها استفاده کنید بی شمار است. حتی شما می توانید کمپین های خلاقانه ای را مختص برند یا مخاطبان خود طراحی کنید. از آنجا که اینستاگرام همواره امکانات این بخش را افزایش می دهد و مردم را به گفت و گو با یک دیگر تشویق می کند، ما تصور می کنیم که تعامل کاربران از طریق استوری ها در سال های آینده از این حد نیز بیش تر شود. این موارد باعث مطرح شدن پیشنهاد بعدی ما به شما می شود.

۵- سوال کردن

استیکر سوال این امکان را برای برند ها ایجاد کرده است تا از مخاطبان خود بخواهند هر سوالی را از آن ها بپرسند! این یک امکان بسیار جذاب برای ایجاد تعامل با مشتریان و برقراری ارتباطی دوستانه با آن هاست. با نشان دادن این موضوع که شما به نظرات مشتریان خود اهمیت می دهید و به سوالات آن ها پاسخ می دهید، به مخاطبان خود نشان می دهید که می توانند به شما اعتماد کنند و در مقابل، شما وفاداری آن ها را نسبت به برند خود به دست می آورید.

مقایسه سوالات استوری ها- نگاراد
در اینجا دو مثال از کاربرد استیکر سوال در استوری ها می بینید که اولی یک سوال کلی مطرح می کند و دومی یک بازخورد خاص را از مخاطبان می خواهد.

۶- اسلایدر واکنش

یک امکان جذابی که به تازگی به استوری های اینستاگرام اضافه شده است و به کاربران اجازه می دهد تا به محتوای استوری خود واکنش نشان دهند، اسلایدرها هستند. میزان گفت و گو و ارتباط کاربران با شما، همه به عنوان بازخورد در الگوریتم های اینستاگرام بررسی می شوند تا سطح محتوای شما و میزان تعامل کاربران را اندازه گیری کنند. یک تکنیک خوب برای افزایش میزان تعامل خود با دیگران، استفاده از اسلایدر های واکنش است. در بیش تر اوقات، برند ها از استیکری که چشم های قلبی دارد استفاده می کنند تا میزان علاقه مصرف کنندگان خود را به محصولاتشان نشان دهند. اگرچه، راه های بسیار خلاقانه ای برای استفاده از اسلایدر ها وجود دارد.

۷- شمارش معکوس

اخیرا استیکر شمارش معکوس نیز برای استوری های اینستاگرام اضافه شده است. این استیکر برای تبلیغ یک محصول همراه با تخفیفی ویژه، اطلاع رسانی ها و برگزاری یک مسابقه در مدت زمانی محدود استفاده می شود. کاربران می توانند برای فراموش نکردن زمان اتمام شمارش معکوس، برای خود یک یادآور تنظیم کنند. برندها اطلاعات مربوط به این یادآوری ها را دریافت می کنند و از طریق آن می توانند بفهمند که دقیقا چند نفر ( و چه گونه) با آن ها ارتباط برقرار کرده اند. این ویژگی به برند ها کمک می کند تا بیش تر از گذشته، با جامعه مورد هدف خود ارتباط برقرار کنند. البته اینستاگرام برنامه دارد تا در سال دیگر این گونه قابلیت ها را توسعه دهد.

۸- استفاده از لینک

متاسفانه، این ویژگی هم اکنون تنها برای اکانت هایی با بیش از ۱۰ هزار فالوور فعال است. اگر شما عضو این گروه خوش شانس هستید، پس می توانید در استور های خود لینک های خروجی قرار دهید! همان طور که می دانید، اینستاگرام تنها اجازه می دهد که در بیو از لینک های خارجی استفاده کنید (آن ها تلاش می کنند در حداکثر زمان ممکن ما را در اپلیکشن خود نگه دارند و البته این روش جواب می دهد). بنابراین، اضافه شدن این ویژگی به استوری ها یک پیشرفت بزرگ محسوب می شود. با کلیک کردن بر روی لینک، شما با استفاده از مرورگر خود اینستاگرام به وبسایت مربوطه می روید، یعنی زمانی که گزینه خروج را می زنید به همان جایی که در اینستاگرام بوده اید برمی گردید. از این ویژگی می توانید بیش ترین استفاده را برای فراخوانی مخاطبان به انجام اقدامی خاص کنید:

” همین حالا حراج آغاز شد” ، ” دوره رایگان خود را همین حالا شروع کنید” ، ” همین حالا رزرو کنید”

به این ترتیب مردم می دانند زمانی که روی لینک کلیک کنند به کجا خواهند رفت.

۹- قالب های استوری

قالب های استوری- نگاراد

شما احتمالا قالب های از پیش طراحی شده ای که توسط اینفلوئنسرها و برندهای معروف استفاده می شود را دیده اید. کاربران می توانند از این قالب های آماده اسکرین شات بگیرند و آن ها را کامل کنند. به این ترتیب با به اشتراک گذاری آن ها می توانند علایق خود را به طور نسبی بیان کنند. استفاده از این قابلیت یک فرصت منحصر بفرد برای برندهاست! به مخاطبان مورد هدف خود و چیزهایی که با آن ها بیش ترین ارتباط را دارند فکر کنید؛ سپس با کمک تیم برندینگ خود یک قالب استوری تهیه کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. خودتان هم می توانید آن را پر کنید تا اطلاعات بیش تری درباره بیزینس و فرهنگ سازمان خود، در اختیار فالوورهایتان قرار دهید.

۱۰- استیکر های لوکیشن

فلسفه اصلی اینستاگرام جمع کردن مردم، گفت و گو و به اشتراک گذاری علایق آن ها با یکدیگر است. شما می توانید با اضافه کردن استیکر های لوکیشن به استوری خود، پیداکردن آن ها را برای کاربران آسان تر کنید. به این ترتیب کسانی که شما را فالوو نمی کنند هم می توانند استوری های شما را ببینند. این یک ترفند سریع و راحت برای تاثیر بیش تر استوری هاست.

۱۱- استیکرهای هشتگ

به طور مشابه، استیکرهای هشتگ نیز تاثیری مشابه مورد قبلی را دارند؛ یعنی استوری شما به تمام استوری هایی که از همان هشتگ استفاده کرده اند اضافه خواهد شد و با هم یک مجموعه را تشکیل خواهند داد. آیا شما می دانید که مخاطبان مورد هدفتان از کدام هشتگ بیش ترین استفاده را می کنند؟ در این باره تحقیق کنید و از هشتگ های محبوب در استوری های خود استفاده کنید.

۱۲- پست جدید

طبق الگوریتم های کنونی اینستاگرام، اینکه چه مدت زمانی طول می کشد تا پست های شما واکنش فالوورهایتان را به دنبال داشته باشد نکته ای بسیار مهم است. در نتیجه هر روز تعداد بیش تری از کاربران به تبلیغ پست آخر خود در استوری می پردازند. افرادی که بیش تر از ۱۰ هزار فالوور دارند می توانند می توانند در استوری خود لینکی با عنوان ‘Swipe Up To Like’ قرار دهند. این ویژگی در حال حاضر در بیش تر اکانت های بیزینسی مورد استفاده قرار می گیرد، پس اگر می توانید از این قابلیت استفاده کنید، همین حالا آن را امتحان کنید.

۱۳- ایجاد چالش و مسابقه

آیا می خواهید برای محصول یا سرویسی فروش ویژه را آغاز کنید؟ می توانید این کار را با برگزاری یک چالش جذاب انجام دهید! حسن برگزاری این گونه مسابقات با استفاده از استوری ها این است که مخاطبان تنها ۲۴ ساعت زمان دارند تا در آن شرکت کنند. بنابراین فالوورهای شما این کار را به سرعت انجام می دهند. از آن ها بخواهید عکس یا ویدیوی خود را همراه با آدرس ایمیلشان در پاسخ به استوری شما بفرستند. بنابراین، شما می توانید از این داده های تصادفی برای انتخاب برندگان مسابقه و چالش خود استفاده کنید.
شما هم چنین می توانید از استوری های خود برای تبلیغ کمپینی که در صفحه اصلی شما در حال برگزاری است استفاده کنید. از استوری های خود برای اطلاع رسانی به مخاطبان خود و وادارکردن آن ها برای شرکت در کمپین ها استفاده کنید. به کاربردن هشتگ هایی مانند #giveaway ، #contest و #competition پیداکردن استوری شما را برای همه افراد ، حتی آن هایی که شما را فالو نمی کنند، آسان می کند.

۱۴- قابلیت لایو اینستاگرام

قابلیت لایو در اینستاگرام، یک راه بسیار مناسب برای بیزینس ها ، برای ارتباط با مخاطبان و تعامل با آن هاست. از چند روز قبل برای لایو گرفتن آماده شوید تا بتوانید به فالورهایتان نیز از قبل خبردهید. هرچه میزان بییندگان و تعداد فالوورها در لایو های شما بیش تر باشد، احتمال اینکه لایو شما در پیج اکسپلور یا در لایو های برتر (‘Top live’) قرار بگیرد بیش تر است. بنابراین تمام تلاش خود را بکنید تا بیش ترین میزان مخاطب را برای لایوهای خود فراهم کنید. آماده سازی تجهیزات و شرایط قبل از لایو گرفتن، به شما و همکارانتان نیز کمک می کند تا تصمیم بگیرید درباره چه مباحثی می خواهید صحبت کنید و در این باره برنامه ریزی کنید. اگر شما مطمئن نیستید که از چه موضوعاتی می توانید در لایو استفاده کنید، انتخاب های شما در این زمینه نامحدود است! بسیاری از برندها از لایو برای رونمایی محصولات جدیدشان، ضبط رویدادها، مصاحبه های تلویزیونی، قراردادن سوالات و پاسخ ها با فالوورها و قراردادن تخفیفات محدود استفاده می کنند. اینستاگرام در تلاش است تا لایو را به ویژگی برجسته بعدی خود تبدیل کند. پس آن ها به شما در اطلاع رسانی به فالوورهایتان کمک می کنند. لایو در بالاترین تپ اینستاگرام قرارگرفته است، یعنی اولین چیزی که کاربران بعد از ورود به اپلیکیشن می بینند تب لایوهاست.

با وجود ۳۰۰ میلیون نفری که روزانه به طور میانگین از استوری های اینستاگرام بازدید می کنند، قرار دادن و به کاربردن چند ایده مطرح شده در استراتژی های سوشال مارکتینگ برند خود، کار هوشمندانه ای به نظر می رسد. از تکنیک های متنوع برای استوری های خود استفاده کنید تا به دیگران نشان دهید که چه قدر برند، محصولات و خدمات شما جذاب و شگفت انگیز هستند.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات