۵ هدف برند بوک برای کسب و کار ها

  پگاه مرادی
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
هدف برند بوک-نگاراد

هدف برند بوک محافظت از استحکام برند شماست تا بتواند ارزش برند سازمان شما را بالا ببرد. برند بوک با توضیح دادن اهمیت برند شما و توصیف چگونگی استفاده از عناصر برند، مانند هویت سازمان و نام برند، به این هدف دست پیدا می کند.

برند بوک برای هرکسی که کارش با برند شما یا اجزای آن مرتبط است مانند کارمندان، شریکان، طراحان و آژانس های بازرگانی مثل یک راهنمای جامع باشد و تمام اطلاعات لازم را در اختیار آنان قرار دهد.

اولین هدف برند بوک: ایجاد ارزش

برند شما یکی از مهم ترین دارایی های شماست و اینکه هر کسی ارزش برند و نحوه استفاده از آن را بداند، بسیار ضروری است. در یک پژوهش که در سال ۲۰۰۵ انجام شد مشخص گردید که کمپانی های دارای برند بوک، سرآمد رقبای خود هستند که در نتیجه آن سود بخشی بیش تری دارند.

دومین هدف: ایجاد درک

برند بوک ها توضیح می دهند که چرا کارمندان، توزیع کنندگان و آژانس های تبلیغاتی باید از عناصر و قوانین یک برند استفاده کنند تا به اهداف سازمانی خود برسند و هم چنین دستورالعملی اجرایی برای چگونه استفاده کردن از عناصر برند را به صورت همیشگی در اختیار آن ها می گذارد. هر کارمندی نماینده برند سازمان است. برند بوک توضیح می دهد که چگونه کارمندان می توانند ارزش های برند، مانند تمرکز بر مشتری، نوآوری ، راهنمایی، طرز برخورد با مشتری و … را منعکس کنند.

سومین هدف: ثبات

هدف برند بوک به طور اساسی این است که به تمام افرادی که از برند استفاده می کنند، اطمینان دهد که برند دارای ثبات است. اطلاعات، ابزار ها و مجموعه ای از قوانین برای استفاده از نام برند، لوگو، سبک حروف و دیگر عناصر در طراحی تبلیغات، بروشورها، خبرنامه ها، پکیج ها و گفت وگو های آنلاین به صورت کامل در برند بوک گردآوری شده اند. برند بوک به سازمان شما این امکان را می دهد تا به طریقی که مردم از برند شما استفاده می کنند تسلط داشته باشید و ظاهر تصویری آن را همیشه ثابت و یکپارچه نگه دارید.

چهارمین هدف: روابط

شما می توانید از برند بوک برای نمایش دادن ارتباط سازمان خود با اعضایی که به شما وابسته هستند استفاده کنید. اگر شما در یک شعبه اینترنتی نیز فعالیت دارید، دستورالعملی ارائه دهید تا از برند شما به عنوان بخشی از هویت خود استفاده کنند.

آگاهی، هدف پنجم برند بوک

برند بوک نقش مهمی در مدیریت آگاهی در سازمان شما دارد.هر زمان که شما با مصرف کننده، تامین کننده، کارمندان، محققان، خبرنگاران و جامعه ارتباط برقرار می کنید، این نکته ضروری است که یک آگاهی همیشگی از سازمان خود بسازید یا آن را تقویت کنید. هدف برند بوک رسیدن شما به این هدف است.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات