بایدها و نبایدهایی سرنوشت ساز در بازاریابی دیجیتال

  پگاه مرادی
  ۱ مهر ۱۳۹۸
بازاریابی دیجیتال- نگاراد

۱- در بازاریابی دیجیتال ، قدم اول این است که مخاطب خود را بشناسید

برندینگ مهم ترین جنبه هر بیزینسی است، زیرا چگونگی ارتباط شما با مشتری و ارزش های مجموعه تان را نشان می دهد. برندینگ، بهترین راه برای ایجاد یک صدا و قابلیت منحصر به فرد، مخصوص کسب و کار شماست. برندینگ، تعهد شما را به مشتریان نشان می دهد. بدون وجود آن، ارتباط برقرارکردن با مشتریان و تعامل با آن ها سخت ترین کار دنیاست!
بر خلاف برندینگ، بازاریابی دیجیتال در صنایع مختلف متفاوت عمل می کند. برای مثال: بازاریابی دیجیتال در شرکت های حقوقی با استراتژی های به کار رفته در زمینه دندانپزشکی متفاوت است. تشخیص این تفاوت و متمایز کردن برندها و بیزینس های مختلف امری اساسی است. چیزی که ممکن است بیزینس شما را از دیگر رقیبانتان متفاوت کند، داشتن یک برندینگ فعال و سودمند است. قبل از اینکه هرگونه هزینه ای در زمینه توسعه بازاریابی دیجیتال بیزینس خود کنید، مطمئن شوید یک برند قوی ساخته اید. شما می توانید در تعریف برند خود، سوالات زیر را پاسخ دهید:

  • بیانیه و وظایف برند شما چیست؟
  • شما می خواهید محصولات یا خدمات برندتان چه مزیت هایی برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشد؟
  • شما می خواهید مصرف کنندگان تا چه سطحی با برند شما درارتباط باشند؟

۲- ترفند های مختلف بازاریابی دیجیتال را امتحان کنید

ترفندهای مختلف بازاریابی دیجیتال- نگاراد

ترفندهای مختلف بازاریابی دیجیتال- نگاراد

موفقیت در زمینه بازاریابی دیجیتال می تواند با به کارگیری روش های متنوع سریع تر نتیجه بدهد. با وجود پیشرفت های مداوم تکنولوژی بازاریابی، بهترین کار، مطلع بودن از عناصر مختلف در بازاریابی دیجیتال و به روزبودن است. توصیه ما به شما این است: تکنیک های مختلف بازاریابی را به کارگیرید تا در نهایت، مناسب ترین راه بازاریابی دیجیتال برای بیزینس خود را پیداکنید. ما در اینجا چند تکنیک سودمند برای همه صنایع را به عنوان مثال آورده ایم:

  • بهینه سازی موتورهای جست و جو
  • ایمیل مارکتینگ
  • شبکه های اجتماعی
  • وبلاگ نویسی

به جای وابسته بودن به یک تکنیک ، از عناصر مختلف بازاریابی و فهرست بالا نهایت استفاده را بکنید تا بیزینس خود را از رقیبان متمایز سازید و پیشرفت کنید. به یاد داشته باشید، همیشه راه های بهتری برای قرار دادن بیزینس خود در مسیر بازاریابی دیجیتال درست وجود دارد.

۳- رقیبان خود را بشناسید

آگاهی کامل از تکنیک های کسانی که در مقابل شما هستند، بهترین راه برای برنده شدن است. دانستن اینکه پیشنهادات و محصولات رقبای شما چگونه بهتر یا بدتر از برند شما است در پیداکردن راهی برای متمایز جلوه دادن کسب و کارتان بسیار مفید است. شما می توانید از نقاط ضعف و قوت رقبا برای بهبود هرچه بیش تر مدل کسب و کار خود استفاده کنید. هنگامی که رقیبانتان را ارزیابی می کنید، اطمینان پیدا کنید که به مسائل زیر توجه کافی را داشته باشید:

  • متد های مورد استفاده آنها در بازاریابی محصولات یا خدماتشان
  • اقدات آنها برای افزایش میزان وفاداری مصرف کنندگان
  • ابزارهای بازاریابی دیجیتال مورد استفاده آنها

آنالیز کردن رقیبان به شما در فهم شرایط بازار و استاندارد های صنعت خود کمک می کند و دانستن نقاط ضعف و قوت آنان شما را یک قدم به رسیدن عنوان برند برتر نزدیک تر می کند.

۴- صرفا به دلیل داشتن مطالب زیاد، تولید محتوا نکنید

تولید محتوای زیاد- نگاراد

احتمالا شما تاکنون درباره اهمیت تولید محتوا و نقشی که در بازاریابی دیجیتال دارد مطالب زیادی شنیده اید. تولید محتوا به شکل گسترده، برای استراتژی سئو شما بسیار سودمند است ولی زیاده روی در آن می تواند هدر دادن انرژی وزمان تیم شما به حساب برود. به جای نوشتن مطالب طولانی و استفاده بی رویه از کلمات کلیدی با هدف بالا رفتن سایت به عنوان نتیجه در موتورهای جست و جو مانند گوگل، چرا نوشتن مطلب برای مردم را امتحان نمی کنید؟

برای گرفتن بهترین نتیجه از استراتژی محتوای خود، اطمینان حاصل کنید که تمام مطالب موجود در وب سایت ، وبلاگ ها و پست های شبکه های اجتماعی شما، موضوعات مورد بحث و علاقه مصرف کنندگان را پوشش دهد.

تنها کاری که باید انجام دهید، این است که مطمئن شوید محتوای شما به سوالات مخاطب پاسخ می دهد، مشکل او را حل می کند یا به ایجاد یک دیدگاه ارزشمند در او کمک می کند.

۵- از شبکه های اجتماعی مناسب تکنیک های بازاریابی دیجیتال و بیزینس خود استفاده کنید

آیا می دانستید که بالای ۲۰۰ میلیون شبکه اجتماعی در جهان وجود دارد؟ با وجود این دامنه بزرگ از شبکه های اجتماعی متنوع، چگونه می توان گزینه مناسبی برای بازاریابی دیجیتال بیزینس خود پیداکرد؟ به راحتی! با مقداری تحقیق همزمان با آزمایش راه های مختلف و درنظر گرفتن خطاها.

هیچ قانونی وجود ندارد که فعالیت شما را در تمام شبکه های اجتماعی ضروری بداند. اگرچه، حضور شما در شبکه هایی که شانس شما در برقراری ارتباط با مشتریان احتمالی بیش تر است، برای توسعه برندتان یک مزیت محسوب می شود. به تیم بازاریابی دیجیتال خود زمان کافی برای ارزیابی پلتفرم های اجتماعی مختلف را بدهید. انجام این کار باعث جلوگیری از هدررفتن انرژی و گرفتن بیش ترین نتیجه از تلاش خود می شود.

تیم نگاراد به شما در مسیر پیداکردن بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال کمک می کند. ما برای تمام مشکلات شما در زمینه بازاریابی دیجیتال راه حل داریم. اگر شما می خواهید در کم ترین زمان به بهترین نتیجه برسید و در عین حال، حضور آنلاین بیزینس خود را بهینه کنید، برای گرفتن مشاوره با ما تماس بگیرید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات