اینفلوئنسر مارکتینگ و ۶ مزیت استفاده از آن در استراتژی شبکه های اجتماعی

  پگاه مرادی
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
اینفلوئنسر مارکتینگ-نگاراد

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از پرحاشیه ترین روش های مارکتینگ در فضای آنلاین است که هم طرفداران و هم مخالفان زیادی دارد. قبول داریم که بخشی از فعالیت های اینفلوئنسر مارکتینگ در ایران طبق استاندارد های جهانی این حوزه انجام نمی شود و ایرادات زیادی به بسیاری از اینفلوئنسر ها وارد است، اما خوب یا بد، باید قبول کنیم که در حال حاضر، اگر اینفلوئنسر مارکتینگ به شیوه ی درستی انجام شود، می تواند یک سکو ی پرش برای بیشتر برند ها باشد. ما برای شما چند دلیل آورده ایم که می تواند نظر شما را نسبت به اینفلوئنسر مارکتینگ تغییر دهد! بد نیست نگاهی کنید 🙂

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از بهترین راه ها برای تقویت برند خود به صورت آنلاین و به سرعت، همراه با افزایش آگاهی مخاطب مورد هدف شماست. هم اکنون اینفلوئنسر مارکتینگ سریع تر از آگهی های تبلیغاتی رشد کرده است. با وسیله قراردادن رهبران یا سرآمدان گروهی خاص، طرفداران آنها را به کسب و کار خود جذب کنید. زیبایی اینفلوئنسر مارکتینگ در این است که مخاطبان از قبل حضور دارند؛ تنها کاری که شما باید انجام دهید ایجاد یک شراکت برد – برد است که هرکدام از طرفین پیشنهاد ارزشمندی را به مخاطبان ارائه می دهند.

در واقع اینفلوئنسر مارکتینگ و جذب فالوور اینستاگرام یک تکنیک پرکاربرد در صفحه اجتماعی شماست تا باعث افزایش آگاهی درباره ی برند شما شود، محتوای شما را در معرض توجه قرار دهد و راه های جدیدی برای فروش شما فراهم کند.

در اینجا ۶ مزیت استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ در جذب فالوور را به عنوان استراتژی شبکه های اجتماعی بیان می کنیم :

۱- جلب اعتماد فوری با اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها با طرفداران خود ارتباطی همراه با اعتبار و اعتماد ساخته اند؛ مردم به محتوا و پیشنهادات آنها احترام می گذارند. با به اشتراگ گذاری محتوا توسط یک اینفلوئنسر، شما سریعا توجه را به سوی خودتان جلب می کنید و پیام خود را توسط مخاطبان متعامل به اشتراک می گذارید.

۲- تقویت آگاهی عمومی درباره برند

به عنوان یک نکته اساسی، اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند دسترسی به شما را گسترش دهد و موقعیت شما را به صورت آنلاین تثبیت کند. کاربران شبکه های اجتماعی به مطالعه درباره شما، برندتان وراه حل هایی که پیشنهاد می کنید، اشتیاق پیدا می کنند. کلید جذب فالوور اینستاگرام توسط استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ این است که اطمینان پیدا کنید که محتوای ارزشمندی را فراهم کرده اید و از اینفلوئنسر مناسب نیز استفاده کنید.

۳- غنی کردن استراتژی محتوای خود به کمک اینفلوئنسر مارکتینگ

به اشتراک گذاشتن محتوای اینفلوئنسر می تواند به از بین بردن مشکلات جدول محتوایی خودتان نیز کمک کند. این اتفاق زمانی می افتد که ایده های محتوایی شما به اتمام رسیده است یا نیاز به محتوای باکیفیت برای انتشار در شبکه های اجتماعی خود دارید.

۴- به طور موثر به مخاطبان مورد هدف خود برسید

این نکته بسیار اهمیت دارد که به واسطه اینفلوئنسرهای مناسب، محتوای شما در مقابل کاربرانی قرار می گیرد که در حال حاضر به کار شما علاقه دارند. شما نیازی به صرف هزینه اضافی برای آزمایش و پیدا کردن مخاطب خود ندارید؛ اینفلوئنسر پیش از این مخاطبان را در فضای مجازی گرد آورده است.

۵- فراهم کردن ارزش قابل توجه برای مخاطبان خود

در باطن بازاریابی جذب فالوور اینستاگرام، رساندن محتوایی به مخاطب مدنظر است که مشکلات را حل کند و به بازدید کنندگان آموزش و الهام دهد. از آنجا که اینفلوئنسرها از قبل با طرفداران خود در ارتباط بوده و از نیازهایشان با خبرند، اینفلوئنسر مارکتینگ در رسیدن به این هدف به شما کمک می کند. در اصل شما به راحتی از محتوای آنها به عنوان اهرمی برای جذب فالوور و شناخته شدن برند خود استفاده می کنید.

۶- ایجاد شراکت موفق

آشنا شدن و تعامل با یک اینفلوئنسر می تواند زمینه ای برای یک ارتباط قوی باشد. وقتی که شما زمان زیادی با هم در ارتباط هستید، احتمال رویدادهای زنده، ریسک مشترک و فرصت های دیگری در زمینه کسب و کار ممکن می شود.

نتیجه گیری

اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند برای یک برند تازه کار، استارت آپ یا حتی کسب و کارهایی که برای ایجاد کشش در صفحات اجتماعی خود در تلاش هستند بسیار مفید باشد. با درک دقیق اینکه چگونه اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند به اهداف شما در زمینه آنلاین سرعت ببخشد، شما می توانید اولین کمپین خود را راه اندازی کنید تا در کسب و کار خود به سرعت به نتیجه برسید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات