هفت تکنیک بازاریابی رستوران در اینستاگرام

  پگاه مرادی
  ۱۸ آبان ۱۳۹۸
بازاریابی رستوران در اینستاگرام- نگاراد

غذا بخش مهمی از زندگی ما را به خود اختصاص می دهد. غذای خوب و پیداکردن یک رستوران یا کافی شاپ باکیفیت که بتواند محل مناسبی برای گذراندن وقت یا دیدار با دوستان باشد و هم زمان به اندازه کافی جذاب و سرگرم کننده نیز باشد، از جمله چالش ها و فعالیت های مورد علاقه مردم است.
هم چنین، مردم دوست دارند تجربیات خود را با دیگران به اشتراگ بگذارند و ببینند که دوستان شان کجا غذا می خورند یا غذای موردعلاقه آنها چیست. اینستاگرام به عنوان یکی از جدیدترین شبکه های اجتماعی، از تکنولوژی گوشی های هوشمند استفاده می کند تا مردم را به به اشتراک گذاری عکس ها و ویدیوهای خود با دیگر کاربران ترغیب کند.

رستوران داران می توانند به بازاریابی رستوران در اینستاگرام به عنوان یک استراتژی سوشال مدیا مارکتینگ نگاه کنند؛ چون مردم دوست دارند زمانی که به یک رستوران می روند و مشغول جشن گرفتن با دوستان شان هستند عکس بگیرند. رستوران داران نیز می توانند مشتریان را به عکس گرفتن از غذا، دکوراسیون رستوران، دسر خاصی که سفارش می دهند یا مهمانی ها و دورهمی های شان تشویق کنند تا مشتریان با پست کردن این گونه عکس ها به صورت متمرکز رستوران آن ها را تبلیغ کنند. این روش رایگان و متقاعد کننده است و به سرعت و بدون نیاز به هرگونه تلاش دیگری، نتیجه می دهد.

هفت تکنیک برای بازاریابی رستوران در اینستاگرام

ر‌ستوران داران باید فعالیت های خود را با ایجاد یک اکانت اینستاگرام و پست کردن عکس غذاها، ترفندهاى ویژه و روش های پخت، دکوراسیون و کارکنان رستوران آغاز کنند.

ایده های خلاقانه ای مانند عکس گرفتن از مواد اولیه تازه، طرز تهیه غذاها و دسرها، جشن ها و رویدادهای خیریه به بازاریابی رستوران در اینستاگرام کمک زیادی می کند.

۱- تمام فعالیت های رستوران را در بلندمدت زیر نظر بگیرید

از پیش غذاها، غذاهای اصلی، دسرها، محیط رستوران، کارکنان و فعالیت های آشپزخانه یا به عبارت دیگر پشت صحنه رستوران عکس و ویدیو بگیرید. عکس گرفتن از نحوه سرو شدن غذا برای مشتریان و اتفاقات سرگرم کننده روزانه یا حتی آماده سازی رستوران برای یک رویداد بزرگ را نیز فراموش نکنید.

بازاریابی رستوران در اینستاگرام با عکس- نگاراد

در اینستاگرام به طور مداوم و منظم فعالیت کنید و پست بگذارید تا همواره مخاطبان بیش تری جذب کنید و مشتریان قبلی را هم به سرزدن دوباره به رستوران تان دعوت کنید. کپشن های کوتاهی در توضیح عکس ها و برای گرفتن بازخورد مثبت کاربران بنویسید.

۲- برای بازاریابی رستوران در اینستاگرام، غذاهای جدید و نوشیدنی های ویژه خود را به کاربران معرفی کنید

اینستاگرام یک مکان ایده آل برای پست کردن سریع و اطلاع رسانی است، زیرا صاحبان رستوران نیازی ندارند تا برای آن محتوای خاصی تولید کنند. از هر آیتم جدید موجود در منو یا نوشیدنی های ترکیبی ویژه رستوران خود عکس بگیرید و مشتریان قدیمی یا طرفداران جدید خود را به امتحان کردن آن ها تشویق کنید.

۳- بهبود کیفیت عکس ها

از دوربین گوشی یا یک دوربین عکاسی با کیفیت استفاده کنید و به هیچ وجه از داخل اپلیکیشن اینستاگرام اقدام به عکس برداری نکنید، زیرا این کار کیفیت عکس و ویدیوی شما را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد. اگر از یک دوربین حرفه ای استفاده می کنید، می توانید قابلیت هایی مانند زوم اپتیکال را در عکس برداری خود به کارگیرید. بعد از گرفتن عکس، از اپلیکیشن اینستاگرام برای دسترسی به فایل و استفاده از ابزارهای متنوع ویرایش عکس استفاده کنید.

۴- مشتریان خود را تشویق کنید که عکس های گرفته شده در رستوران شما را به اشتراک بگذارند

مشتریان رستوران- نگاراد

رستوران داران می توانند از راه های مختلفی مشتریان خود را به این کار تشویق کنند. حتی می توان از بهترین عکس ها برای نمایش در رستوران یا تبلیغات آنلاین استفاده کرد. شما می توانید بهترین عکاسان را به یک وعده غذای رایگان یا با تخفیف در رستوران خود مهمان کنید. یک چالش اینستاگرامی به راه بیندازید تا مشتریان از لحظات زیبای شان در رستوران شما عکس بگیرند و بیزینس شما راتوسعه بدهند. برای کیفیت، خلاقیت، سبک هنری یا دیگر عناصر رعایت شده در هر عکس امتیاز قائل شوید. گزینه دیگر این است که از این عکس ها در مانیتورهای موجود در رستوران و شبکه های اجتماعی آنلاین یا وبسایت خود استفاده کنید.

تشویق مشتریان به شرکت در کمپین های استفاده از هشتگ رستوران شما نیز یک ترفند موثر در بازاریابی رستوران در اینستاگرام به حساب می آید.

۵- به اشتراک گذاری محتوا در فضاهای آنلاین دیگر

منتشر کردن محتواهای تصویری در وبسایت رستوران و دیگر پلتفرم های اجتماعی مردم را به رستوران شما علاقه مند می کند و شانس اینکه مشتریان بیش تری به رستوران شما مراجعه کنند یا به صورت تلفنی سفارش دهند افزایش می یابد. اینستاگرام گزینه های زیادی برای به اشتراک گذاری محتوای پیج های بیزینسی در شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک، توییتر یا حتی استفاده از متدهای بازاریابی دیجیتال، مانند ایمیل مارکتینگ دارد.

۶- بازاریابی رستوران در اینستاگرام را با برگزاری رویدادها، نمایشگاه ها و فستیوال ها هیجان انگیزتر کنید

اطمینان پیدا کنید که از رویدادهای خاصی که در رستوران شما برگزار می شود به اندازه کافی عکس و ویدیو گرفته اید. اگر در نمایشگاهی غرفه گذاشته اید، عکس های خود را پست کنید تا مشتریان و کاربران کنجکاو اینستاگرام بدانند که کجا می توانند شما راپیدا کنند. از محتواهای تصویری برای نشان دادن هیجانات زنده رویدادها یا حتی فاجعه هایی مانند بارندگی شدید یا فروریختن سقف غرفه استفاده کنید. رویدادهای داخلی نیز یک فرصت مناسب برای بازاریابی و اثبات کیفیت خدمات و طعم غذاهای ویژه، شیرینی ها وکیک های رستوران شما به حساب می آید.

۷- داستان های خود را با محتواهای تصویری تعریف کنید

عکس ها می توانند یک ماجرا و داستان را با حداقل کلمات در کپشن بیان کنند. از پروسه های تغییر دکوراسیون، برگزاری رویدادها ، اتفاقات و مشکلاتی که در حین کار به وجود می آیند و روزمره های یک رستوران شلوغ عکس برداری کنید و آن ها را منتشر کنید. از پست ها و استوری های خود در اینستاگرام برای آگاهی دادن به مردم درباره تاریخچه رستوران خود و اطلاع رسانی درباره اتفاقات آینده، به ویژه اقدامات و رویداد های خیریه استفاده کنید.

استفاده از هشتگ و استراتژی تگ کردن برای بازاریابی رستوران در اینستاگرام

از هشتگ ها و استراتژی های تگ کردن استفاده کنید تا به مشتریان کمک کنید پست های رستوران را با توجه به موضوع یا لوکیشن شما پیدا کنند. ایجاد یک هشتگ منحصر به فرد می تواند باعث شود نام برند شما در ذهن مخاطبان باقی بماند. یک کلمه یاعبارت ساده ومرتبط با سبک رستوران خود انتخاب کنید:

  • هشتگ های بیزینس خود را در وبسایت، شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و تبلیغات خود معرفی کنید.
  • جزئیات مربوط به هشتگ رستوران خود را برای مشتریان وفادار و کسانی که در لیست ایمیل مارکتینگ رستوران شما قرار دارند بفرستید.
  • از هشتگ منحصر به فرد خود در تمام پست های اینستاگرامی استفاده کنید. به عنوان نمونه: # هشتگ_منحصربه_فرد_ انتخابی را در کپشن تمام پست های خود بیاورید.
  • استفاده از تگ لوکیشن به کاربران کمک می کند تا بفهمند رستوران شما دقیقا در کجا قرار دارد.
  • رستوران داران می توانند از تگ ها برای پیدا کردن و تعامل با کاربران نزدیک به رستوران استفاده کنند.

اینستاگرام راه های ساده ای را برای بازاریابی رستوران ها پیشنهاد می کند که نتایج حیرت انگیزی به همراه دارند. مردم عکس ها و ویدیوهایی راکه دوست دارند ریپست می کنند. به این ترتیب دامنه دسترسی شما به مخاطبان بالا می رود. عکس العمل مثبت کاربران به پست های شما به نوعی باعث تبلیغ رستوران شما توسط کاربران می شود و در عین حال آن ها را متعامل و وفادار به رستوران نگه می دارد.

استفاده از قابلیت استوری و لایو برای بازاریابی رستوران در اینستاگرام

قابلیت های اینستاگرام برای رستوران ها- نگاراد

از قابلیت های موجود در استوری استفاده کنید تا ارتباط خود را با مخاطبان حفظ کنید. به اشتراک گذاری یک استوری به شما این فرصت را می دهد تا عکس، ویدیو، گیف یا هر محتوای دیگر خود را به مدت بیست و چهار ساعت در بالای فید هر دنبال کننده قرار دهید. شما می توانید دیگر کاربران را در استوری های خود تگ کنید و ارتباط آن ها را با رستوران تان به مخاطبان نشان دهید و از طریق آن ها رستوران خود را تبلیغ کنید. شما می توانید ببینید که در کل چه تعداد از کاربران از استوری شما بازدید کرده اند و این بازدید کنندگان دقیقا چه کسانی هستند.

لایو اینستاگرام مکان مناسبی برای معرفی غذا ، نوشیدنی یا حتی شعبه جدید رستوران شماست. هر زمان که لایو شما شروع شود، به دنبال کنندگان آنلاین با یک پیام اطلاع داده می شود که اکانت شما در حال نشان دادن یک چیز هیجان انگیز است! شما می توانید ببینید که چه کسانی از لایو شما بازدید می کنند و در لحظه با آن ها تعامل داشته باشید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات