توصیه هایی مهم برای طراحی سایت رستوران

  پگاه مرادی
  ۴ شهریور ۱۳۹۸

وقتی که صحبت به طراحی سایت رستوران می رسد، نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. برای مثال، چرا مردم باید از وبسایت رستوران شما بازدید کنند؟ برای اینکه با منو، خدمات و ظاهر درون رستوران شما آشنا شوند.
علاوه بر این، شما می توانید در وبسایت خود بخش رزرو یا سفارش آنلاین داشته باشید. این گونه خدمات را به خاطر داشته باشید، با استفاده از اینهاست که شما می توانید یک وبسایت فوق العاده طراحی کنید.

ما در این مقاله اطلاعاتی درباره طراحی مناسب سایت برای رستوران را با شما به اشتراک می گذاریم. طراحی سایت رستوران در ظاهر ممکن است ساده به نظر برسد، اما همچنان یک سری توصیه ها وجود دارند که شما باید حتما آنها را دنبال کنید تا یک وبسایت خوب و باکیفیت داشته باشید؛ وبسایتی که بتوانید به آن افتخار کنید.

۱- در طراحی سایت رستوران، مخاطب خود را در نظر بگیرید

اولین قدم، تشخیص مخاطب مورد هدف شماست. اگر دانشگاهی در نزدیکی رستوران یا کافه شما وجود دارد، معمولا دانشجویان اولین بازدید کنندگان شما هستند. اگر یک مرکز اداری تجاری در همسایگی شما وجود دارد، پس انتظار داشته باشید که افراد مرتبط با آن عمده مشتریان شما را تشکیل بدهند.

اطراف رستوران خود را بررسی کنید تا بتوانید مشتریان احتمالی خود را پیدا کنید، گروه سنی و تخصص آنها را برای تصمیم گیری درباره مخاطب مورد نظر خود در نظر داشته باشید. وقتی که مخاطب مورد هدف پیدا و تعریف شد، شما می توانید سبک خاصی برای رستوران خود درنظر بگیرید. برای یک کافه دانشجویی، طراحی دکوراسیون ساده و روشن، انتخاب فوق العاده ای به نظر می رسد اما اگر می خواهید تعامل خود را با یک گروه که طرز تفکری خاصی دارند حفظ کنید، سبکی ظریف، حرفه ای و مدرن را اجرایی کنید.

۲- دسترسی به رستوران

هم چنین، شما می توانید درباره ایجاد کمپین های تخفیف به شکل های متنوع، مانند تخفیف گذاشتن در ساعت های مشخصی از روز، برای جذب مشتری بیش تر فکر کنید. فراموش نکنید که درباره این تخفیف ها یک صفحه جدا در وبسایت یا پاپ آپ ایجاد کنید و توضیح مختصری درباره آنها بیاورید. بعضی از رستوران ها، بخش پیشنهادات خود را در صفحه اصلی سایت می آورند، بازدید کنندگان این وبسایت ها معمولا از پیشنهادات آنها به خوبی با خبر می شوند.

۳- طراحی سایت رستوران خود را ساده بگیرید

یک اصل مهم در طراحی سایت وجود دارد و آن این است که طراحی سایت را تا جای ممکن ساده بگیرید ( از لحاظ ظاهری ) با استفاده از این اصل، سادگی و کاربر پسند بودن طراحی باید هدف اصلی شما در طول طراحی سایت رستوران باشد. اگر کاربران چیزی را که در جست و جوی آن هستند در سه کلیک پیدا نکنند، وب سایت شما را ترک می کنند و گزینه های دیگری برای رفع نیاز های خود پیدا می کنند.

در همین روش، هر وبسایت خوب مربوط به رستوران باید شامل تمام صفحات مهم و ضروری باشد مانند صفحه اصلی، منو، صفحه درباره ما و تماس با ما. این نکته بسیار قابل اهمیت است که همه این صفحات را در وبسایت خود داشته باشید چونکه بدون وجود هر کدام از آنها وبسایت شما هرگز کامل نمی شود.

شما هم چنین می توانید یک صفحه مخصوص نظرات ایجاد کنید تا به کاربران خود نشان دهید که مردم چه نظری نسبت به شما دارند.

۴- رنگ بندی

آیا شما تاکنون توجه کرده اید که رنگ بندی سایت بیش تر رستوران ها از چهار رنگ اصلی تشکیل شده است: قهوه ای، سفید، قرمز و مشکی. البته این روزها طیف بسیار گسترده ای از رنگ ها را می توان در طراحی سایت رستوران ها مشاهده کرد اما این چهار رنگ به دلیلی انتخاب شده اند:

رنگ قهوای سمبل قابل اطمینان بودن، ثبات داشتن و پایندی به سنت است.

رنگ سفید به مخاطب احساس تمیزی، خنکی و آزادی می دهد.

رنگ مشکی با توانایی ایجاد و رمز وراز همراه است. علاوه بر این عکاسی از غذا در پس زمینه مشکی عالی به نظر می رسد.

رنگ قرمز بیش تر توسط فست فود ها مورد استفاده قرار می گیرد چون سمبل جلب توجه فوری است.

همیشه سعی کنید که این موضوع را در نظر داشته باشید که رنگ ها رفتار کاربران را تحت تاثیر قرار می دهند؛ پس از قدرت رنگ ها بیشترین سود را ببرید.

۵- در طراحی سایت رستوران، صفحه ” تماس با ما را ” قابل استفاده کنید.

صفحه تماس با ما یا بازخورد یک رستوران باید برای برای کاربران قابل استفاده باشد، یعنی آنها به راحتی بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را از آنها به دست بیاورند. قرار دادن یک آدرس ایمیل یا شماره تماس در صفحه تماس با ما کافی نیست. یک فرم ارتباط با ما به شما نیز کمک می کند تا زمینه هایی که فرد در تلاش است بابت آنها به شما دسترسی پیدا کند را بفهمید. هم چنین فراموش نکنید که یک نقشه نیز ضمیمه بخش تماس با ما کنید تا موقعیت مکانی رستوران شما را به وضوح نشان دهد و از سوال درباره آدرس رستوران جلوگیری کند.

۶- دوستانه بمانید

بسیاری از وبسایت ها و شبکه های اجتماعی وجود دارند که شما می توانید اطلاعات خود را در آنها به اشتراک بگذارید و مشتریان بالقوه خود را پیدا کنید. به دنبال کنندگان خود اجازه دهید اخبار، به روز رسانی ها و یا حتی پرسنل شما را در شبکه ی اجتماعی شما دنبال کنند. از میان شبکه های اجتماعی، تاثیر اینستاگرام در افزایش فروش رستوران شما بیشتر است. پس حتما یک اکانت اینستاگرام برای رستوران خود داشته باشید.

شبکه های اجتماعی می توانند مرجع مناسبی برای تبلیغات باشند. اگرچه آنها می توانند بستری برای نقد سریع مشتریان از شما نیز باشند. پس این نکته مهم است که به استقبال گفت و گو و ارتباط بیش تر با مخاطب بروید، با مشتریان خود ارتباطی دوستانه داشته باشید و بهترین خدمات را برای آنها فراهم کنید.
تبلیغات دهان به دهان یک محرک سریع برای جذب مشتری است. شما می توانید از آن بیش ترین استفاده را ببرید، تنها باید اطلاعاتی که واقعا مفید و جالب است را با مخاطبان مورد هدف خود به اشتراک بگذارید. برای مثال، آگاهی دادن درباره تغذیه مناسب و سالم که در غذاهای منو شما رعایت می شود.

۷- عکس های باکیفیت و استفاده از آنها در طراحی سایت رستوران

یک نکته درباره طراحی سایت رستوران که می تواند مشتریان را به رستوران بکشاند عکس هاست. عکس غذاها، محیط و حتی مبلمان یا ظرف های مورد استفاده می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. در ارتباط با این موضوع، استفاده از عکس ها پس زمینه بزرگ در طراحی سایت رستوران می توان انتخاب فوق العاده ای باشد.
هم چنین شما می توانید عکس هایی با کیفیت بالا را به صفحات منوی خود اضافه کنید تا نشان دهید سرویس شما چه شکلی خواهد بود. عکس ها را “خوشمزه” کنید، آنها قرار است اشتهای مشتریان را باز کنند. برای داشتن عکس هایی هرچه بهتر، باید نکاتی را در مورد عکاسی رستوران رعایت کنید.
عکس غذاهای شما باید جذاب و واقعی باشد تا اشتیاق بازدید کنندگان به آمدن به رستوران شما و امتحان آن ها افزایش یابد. اگر در رستوران تان عکاس و دوربین حرفه ای ندارید، حتما از یک تیم عکاسی بخواهید از آیتم های منو ی شما عکس بگیرند.

۸- صفحه ” درباره ما را ” به بهترین نحو کامل کنید

وبسایت رستوران شما ابزاری برای برنده رقابت شدن و جذب حداکثر مشتری ممکن است. صفحه ” درباره ما ” باید منحصر به فرد باشد وشما را از دیگر رستوران ها برجسته سازد. سعی کنید بخش هایی از شخصیت خود را در آنجا بیاورید. به مشتریان احتمالی خود نشان دهید که تیم شما چه قدر صمیمیانه و حرفه ای رفتار می کنند. مردم اطلاعات موجود در وبسایت را متفاوت از کتاب ها و مجله ها مطالعه می کنند. آنها وبسایت را سریع و با تمرکز بر نکات کلیدی، که به دلخواه خودشان انتخاب می کنند، می خوانند. این حقیقت را به خاطر داشته باشید و قسمت های مهم را با فونت درشت یا بولد بنویسید. این کار نه تنها باعث انتقال بهتر اطلاعات می شود، بلکه به عنوان شاخصی در موتورهای جست و جو، مانند گوگل به کار می رود.

توصیه ای اضافی: تاثیر محل قرار گیری لوگو در طراحی سایت رستوران

ما می خواهیم این نکته ی مهم را به شما یاد آوری کنیم. تقریبا تمام وبسایت ها تلاش می کنند لوگوی خود را در بالای صفحه و در سمت چپ قرار دهند. ولی به چه دلیل این کار را انجام می دهند؟
طبق بررسی های انجام شده، وقتی که فرد یک وبسایت را باز می کند، در اولین لحظه صفحه را از چپ به راست می بیند. مردم در گذشته نیز به همین ترتیب مطالعه می کردند. پس بهترین محل قرار گیری لوگو در گوشه سمت چپ بالای صفحه است.

نتیجه گیری

تمامی موارد ذکر شده در بخش های بالا برای صاحبان و مدیران رستوران ها نوشته شده است. برای اینکه بتوانید به رستوران خود اعتبار دهید، باید در فضای آنلاین یک وبسایت داشته باشید. وبسایت مانند شناسنامه است و می تواند به رستوران شما اعتبار و هویت خاص تری دهد. برای طراحی و راه اندازی یک وبسایت می توانید روی کمک متخصصین ما حساب کنید. برای مشاوره حتما فرم زیر را پر کنید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات