تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

  پگاه مرادی
  ۱۸ شهریور ۱۳۹۸
تکنیک های دیجیتال مارکتینگ- نگاراد

همه افراد می خواهند در انتخاب تکنیک های دیجیتال مارکتینگ حق انتخاب داشته باشند. نکته متناقض ماجرا این جاست که هیچ کس نمی خواهد در بیزینس خود مشابه دیگران باشد. هدف هر برندی متمایز ساختن خود از دیگر رقیبان است. با در نظر داشتن این دو نکته و ضرورت های دیجیتال مارکتینگ، ما در اینجا راهکارهایی را برای برجسته ساختن کسب و کار شما جمع آوری کرده ایم. تمرکز این راهکارها بر روی ایجاد یک رابطه با معنی با مخاطبان، با استفاده از خلاق ترین راه های ممکن است. در ادامه ۶ مورد از موثرترین تکنیک ها را برای شما آورده ایم:

۱- از مهم ترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ : از ایمیل های شخصی سازی شده استفاده کنید تا فروشتان ۱۹ درصد افزایش یابد

بررسی های زیادی در طول سال ها در این رابطه انجام شده است و نتایج بیش تر آن ها نشان می دهد که ایمیل مارکتینگ یکی از موثرترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ است که نقشی اساسی در توسعه و تحقق استراتژی کسب و کار شما دارد. ایمیل های شخصی ویژه هر فرد بسیار کارآمدتر از ایمیل هایی است که مخاطب آن ها گروهی از افراد است. این گونه ایمیل ها که بیش تر روی درک عمیق و شناختن رفتار مشتری و گرایش های بازار متمرکز است، می تواند نتایج خوشایندی برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد. مهمتر از همه، شما برای استفاده از این گونه تکنیک های دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید تا اطلاعات دقیق مرتبط به خریدار را جمع آوری کنید. به عنوان مثال Dropbox از ایمیل های شخصی سازی شده استفاده می کند.

ایمیل شخصی- نگاراد

طبق تحقیقات سایت CMO.com بازاریابانی که از اینگونه ایمیل ها استفاده می کنند به طور میانگین ۱۹ درصد افزایش فروش را تجربه خواهند کرد. ایمیل های شخصی سازی شده دارای نرخ تغییر ۶۰۰ درصد در کسب و کار ها هستند اما نکته غم انگیز ماجرا این جاست که تنها ۳۰ درصد از برندها از این قابلیت استفاده می کنند.

۲- با اینفلوئنسرها برای مطرح کردن برند خود مشارکت کنید

برای شروع یا حفظ حضور خود در شبکه های اجتماعی، شما باید یک قدم جلوتر از رقبایتان در مبحث ارتباط با مردم باشید. اینفلوئنسرها در چنین شرایطی کمک بزرگی محسوب می شوند. برای مطرح کردن خود در فضاهای آنلاین، شما می توانید از اینفلوئنسرها به عنوان یکی دیگر از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید و بیزینس خود را تبلیغ نمایید. یک کمپین موفق با اینفلوئنسر ها در اینستاگرام می تواند فروش شما را در زمان کوتاهی چندین برابر کند. یک مثال دیگر می تواند استفاده از افراد معروف یا متخصص در حوزه کاری شما، به عنوان اینفلوئنسر باشد.

۳- ساخت محتوای ویدیویی باکیفیت برای جذب مشتریان محلی و افزایش ۹ درصدی فروش

محتوای ویدیویی در چند سال گذشته توجه زیادی به خود جلب کرده است. هر ماه به طور میانگین یک میلیارد کاربر واقعی از YouTube بازدید می کنند. این تعداد بازدید واقعا زیاد است! علاوه بر این، نباید نقش ویدیو در شبکه های اجتماعی را از یاد ببریم. روزانه صدها میلیون ساعت ویدیو در اینستاگرام و فیسبوک دیده می شود و ۸۲ درصد از کاربران توئیتر نیز از محتوای ویدیویی استفاده می کنند. در سال ۲۰۱۳ که اینستاگرام قابلیت به اشتراک گذاشتن ویدیو را اضافه کرد، در ۲۴ ساعت اول ۵ میلیون ویدیو در این پلتفرم بارگذاری شد. مصرف کنندگان ویدیو در اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ تا ۴۰ درصد افزایش پیدا کردند.

طبق بررسی های Hyperfine Media، تقریبا ۹۰ درصد کاربران می گویند ویدیوی محصولات به آن ها در فرآیند تصمیم گیری کمک می کند و ۴۰ درصد از مصرف کنندگان آنلاین به تبلیغات ویدیویی اعتماد می کنند. آخرین تحقیقات نشان داده است که قراردادن ویدیو در صفحه فرود می تواند نرخ فروش را تا ۸۰ درصد تغییر دهد.

تبلیغات ویدیویی- نگاراد

۴- استفاده از یکی از رایج ترین تکنیک های دیجیتال مارکتینگ: تخفیف دادن

در سال ۲۰۱۵، دایره تخفیفات اینترنتی (IAB) یک گزارش عملکرد مارکتینگ آنلاین را منتشر کرد که نشان می دهد ۵۷ درصد سفارش محصولات از طریق سایت های تخفیفاتی بوده است. به عنوان مثال Thomas Cook،یکی از بزرگترین رهبران در زمینه سفرهای تفریحی ، یک کمپینی را پایه گذاری کرد تا با استفاده از کدهای تخفیف، کاربران را به خرید بلیت آنلاین تشویق کند . در نتیجه، سفارش ۹٫۸ درصد افزایش پیدا کرد و هزینه هر سفارش نیز برای کمپانی کاهش پیداکرد.

۵- رسیدن به تعامل ۶۰ درصدی با مردم و افزایش طرفداران برند با شرکت در برنامه های وابسته با اینفلوئنسرهای قابل احترام

یک آژانس تبلیغاتی یک تحقیق داخلی برای بررسی نسبت، نمایش، طرفداری، ارتباط و اعتیاد به برند (REACH) را انجام داده است. این برنامه یک تضمین توسعه به صورت سفارشی از طریق اینفلوئنسرها برای یک بوتیک فراهم می کند. در این تحقیق مشتری افزایش شناخت برند و طرفداران آن در یک دوره زمانی کوتاه با استفاده از اینفلوئنسرها را تقاضا کرده بود.
این کمپین تعامل ۶۳ درصدی تعامل با مشتری را در هفته اول پس از یک راه اندازی گسترده تجربه کرد. اینستاگرام ۹۲ درصد و پینترست ۶ درصد ، در گفت و گوهای اجتماعی افزایش پیدا کردند.

۶- افزایش ۱۸۵ درصدی فروش با پیشنهاد بررسی موردی هر مشتری

بررسی موردی مشتری- نگاراد

تکنیک های هوشمندانه و کارآمد در دیجیتال مارکتینگ پول ساز ترینند. یکی از آنها، بررسی موردی است. علاوه بر این، بررسی موردی هر مشتری نرخ توسعه برند شما را بهبود می بخشد. بررسی های موردی پتانسیل این را دارند که ترافیک سایت، فروش و درآمد شما را بالا ببرند، به شرط آنکه شما نتایج باکیفیت به مشتریان خود گزارش دهید و به آنها نشان دهید که محصول شما باارزش است. یک موسسه بازاریابی محتوا ثابت کرده است که ۶۳ درصد از مصرف کنندگان انگلیسی، معتقدند که بررسی موردی یک تکنیک موثر در دیجیتال مارکتینگ است. بررسی موردی پنجمین تکنیک مشهور در دیجیتال مارکتینگ است. قبل از آن به ترتیب شبکه های اجتماعی، خبرنامه ها، بلاگ ها و پست ها مطرح ترین راهکارها به حساب می آیند. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با نقش دیجیتال مارکتینگ در تحول کسب و کارها، این مقاله را نیز مطالعه کنید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات