۵ تا از مهم ترین ویژگی های تیزر موفق که باید بدانید

  پگاه مرادی
  ۵ مرداد ۱۳۹۸
ویژگی های تیزر خوب-نگاراد

اگر به آمار ها نگاهی بیاندازید، متوجه اهمیت ویدیو مارکتینگ در دنیای تبلیغات و مارکتینگ می شوید. به کمک ویدیو می توانید در بسیاری از رسانه ها تبلیغات پربازده ای داشته باشید و مخاطبان زیادی را درگیر کنید. با این وجود، احتمالا به فکر ساخت یک تیزر برای برند و بیزنس خود هستید. اما برای اینکه ویدیو ی شما بتواند تاثیر گذار باشد و هزینه ای که کرده اید بیهوده نباشد، ویدیو تان باید مهم ترین ویژگی های تیزر موفق را داشته باشد.

در ادامه ۵ تا از مهم ترین ویژگی های تیزر موفق را می توانید بخوانید. وجود این ویژگی ها در هر ویدیویی ضرورت دارد.

 

۱- اولین ویژگی از ویژگی های تیزر موفق : معرفی خودتان یا محصول

بسته به اینکه مخاطبان ویدیوی شما را از چه طریقی پیدا کنند، ممکن است اصلا شما را نشناسند و هیچ ایده ای راجع به اینکه شرکت شما چه کاری انجام می دهد یا محصولات شما چگونه کار می کنند نداشته باشند. ممکن است شما نخواهید همه ی این اطلاعات را یک جا و در یک ویدیو ذکر کنید، اما بخواهید زمینه ای فراهم کنید تا مخاطبان سرنخ هایی در مورد شما یا محصول تان به دست آورند. در چنین شرایطی ایجاد معما می تواند ابزار قدرتمندی باشد و ذهن مخاطبان را به اندازه ای آماده کند تا اطلاعات کامل تر را توسط محتوا های بعدی تان دریافت کنند.

برای مثال شما می توانید در ویدیو یک معرفی سریع ازخودتان یا محصول تان ارائه دهید، ( مثل “سلام، من جیمز باند هستم ! جاسوس بین المللی” )، نوشته ای در ویدیو ( مانند “جیمز باند، جاسوس بین المللی” در زیر عکس شما ) یا تصاویری که به مردم کمک کنند تا درباره کار شما اطلاعاتی به دست آورند ( مثل ویدیویی از شما هنگام پریدن از یک هلیکوپتر) می تواند اطلاعات لازم را به مخاطبان منتقل کند.

۲- داده های تصویری بیشتر و متن کمتر

از ویژگی های تیزر موفق ، استفاده از متن کمتر و تصویر بیشتر است. انسان ها بیشتر از طریق تصویر یاد میگیرند، ۹۰ درصد اطلاعاتی که به مغز فرستاده می شوند بصری هستند و داده های تصویری ۶۰۰۰۰۰ برابر سریع تر از متن پردازش می شوند. با در نظر گرفتن این نکات، از متن به عنوان یک مکمل برای عکس ها و ویدیو های خود استفاده کنید نه یک جایگزین. در ویدیو های چند رسانه ای خود از متن کمتری استفاده کنید و اگر نیاز به نوشتن بود از شیوه نوشتاری ساده استفاده کنید.

۳- وجود نام و لوگو از ویژگی های تیزر موفق است

از ویژگی های تیزر موفق بودن نام و لوگو ی برند درآن است. شما باید ارتباط بین داستان و محصول خود را در ذهن بیننده تقویت کنید، اگر این کار را به درستی انجام ندهید شما در نهایت یک ویدیو فوق العاده خواهید داشت که مخاطب عاشق آن است ولی هیچ اطلاعاتی راجع به محصول شما به دست نمی آورد و توضیحات شما را نمی خواند.

حتی شرکت اپل، که مسلما یکی از شناخته شده ترین برندها در تمام دنیاست، لوگو و نام محصولات خود را در تیزر خود می آورد. اگر به فکر ساخت یک آگهی خوب هستید، لوگوی خود را در ابتدای آن قرار دهید تا به کلی در ذهن مخاطب قرار بگیرد.
اگر به فکر ساخت یک تیزر خوب هستید، چون هدف عموما برانگیختن حس بیننده است، اطلاعات را تا آخر نگه دارید.

۴- نشان دادن مدرک اجتماعی

منظوراز ارائه ی مدرک اجتماعی، ارائه ی شواهدی است که تایید محصولات یا خدمات شما توسط مشتریان راضی یا نتایج خوب استفاده از محصول یا خدمات شما را نشان می دهد. به کار بردن مدرک اجتماعی در جلب اعتماد مخاطبان تاثیر بسیار قابل قبولی دارد. اگر بینندگان اعتماد، استفاده و علاقه افراد دیگر به محصول شما را ببینند، خرید محصول توسط آن ها بسیار محتمل تر است. تلاش کنید حالتی از مدرک اجتماعی را در ویدیوی خود داشته باشید. مدرک اجتماعی می تواند صحبت های یک مشتری خوشحال و راضی، نقل قول از مقاله یک خبر یا روزنامه، قطعه ای از نوشته یک وب سایت نقد، عکس یا ویدیوی مردمی که محصول شما را استفاده می کنند یا آمار نتایج باشد. (برای مثال ۹۱ درصد افرادی که در این دوره شرکت کرده اند، در عرض یک ماه استخدام شده اند.)

CTA -5

ویدیو ی شما باید این ویژگی را داشته باشد که مشتری را وادار به انجام کاری کند یا اصطلاحا دارای ” فراخوان به عمل ” باشد. فراخوان به عمل به مشتری توصیه مشخص می کند که در مرحله بعد چه کاری انجام دهد، به عبارت دیگر فراخوان به عمل مخاطب را در مسیری قرار می دهد که مد نظر شما و به سود شماست.
این مرحله، مهم ترین مرحله برای ساخت یک تیزر خوب است. اگر ویدیو ی شما مخاطب را به سمت چیزی متوجه نسازد و او را وادار به انجام عملی نکند، تمام انرژی و احساسی که تولید می کند بی فایده خواهد بود.
برای قدم بعدی مخاطب خود دلیل معقول و منطقی بیاورید. (منظور ما از منطقی، این است که برای دیدن یک ویدیوی یک دقیقه ای از آنها هزینه نخواهید، در عوض از مخاطب خود در خواست کنید تا با تیم فروش شما تماس بگیرد.)

    در ادامه چند ایده برای شما آورده ایم :
  • دنبال کردن پیج یا کانال شما
  • ثبت نام برای دریافت خبرنامه الکتریکی
  • دریافت به روز رسانی محصولات جدید
  • مصاحبه با یکی از متخصصان شرکت
  • خرید محصول ( اگر قیمت مناسبی داشته باشد)
اگر ویدیویی که می سازید، پنج ویژگی ذکر شده ی بالا را داشته باشد می تواند بر مخاطبان شما تاثیر بگذارد. البته چگونگی رعایت این نکات در ویدیو هم بسیار مهم است که به سلیقه ی سازنده ی تیزر و میزان تجربه ی او بستگی دارد. پیدا کردن یک سازنده ی تیزر خوب و با تجربه سخت نیست، برای اینکار می توانید فرم مشاوره ی زیر را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.
اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات