۷ کمک بزرگی که یک شرکت طراحی گرافیک به هر مجموعه میکند

  مدیر سایت
  ۲ تیر ۱۳۹۸
شرکت طراحی گرافیک - نگاراد - هویت بصری

یک شرکت طراحی گرافیک می تواند به مجموعه ی شما کمک های زیادی کند! هر مجموعه ای برای موفقیت بیشتر و رشد خود نیاز دارد که از راه های مختلف با مخاطبانش ارتباط برقرار کند. یکی از مهم ترین و موثر ترین ارتباط ها، ارتباط دیداری است، یعنی ارتباط و حسی که به واسطه ی دیدن در مخاطب به وجود می آید.

تحقیقات نشان داده است که اکثر مردم با محتوا های تصویری بیشتر از متن ها ارتباط برقرار می کنند و این به دلیل سرعت بالای جذب محتوا های تصویری در ذهن مخاطب است. این دلیل و موارد بسیار دیگری باعث شده اند که طراحی گرافیک به یکی از مهم ترین وظایف در یک مجموعه تبدیل شود. در این مطلب قرار است برای شما توضیح دهیم که گرافیک در کدام بخش از فرآیند های کاری، به کمک شما می آید و یک شرکت طراحی گرافیک چه کمکی می تواند به شما کند.

۱- طراحی لوگو توسط شرکت طراحی گرافیک

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود در کسب و کار خود به طراحی گرافیکی نیاز داشته باشید، طراحی لوگو است. یک لوگوی خوب و مناسب به برند شما اعتبار می دهد، برند شما را به مخاطبین می شناساند و باعث می شود شرکت شما در بازار جایگاه بهتری پیدا کند. لوگویی مناسب است که ویژگی های یک لوگو ی حرفه ای را داشته باشد یکی از این ویژگی ها انتخاب رنگ لوگو است. انتخاب رنگ لوگو یکی از مهم ترین تصمیماتی است که باید در پروسه ی برندینگ مجموعه تان بگیرید و این تصمیم بر ذهن مخاطبان تاثیری مستقیم دارد. برای انتخاب رنگ لوگو حتما از اصول روانشناسی رنگ در انتخاب لوگو کمک بگیرید.

ترکیب درست رنگ ها در کنار هم می تواند ذهنیت خاصی را در مخاطب به وجود آورد و احساسات او را تحریک کند. برای انتخاب رنگ لوگو باید به زمینه کاری و ویژگی های بازار توجه ویژه داشته باشید و این را بدانید که قصد دارید به وسیله ی لوگو چه پیامی را به مخاطب خود منتقل کنید. انتخاب فونت مناسب برای لوگو هم به دقت و تخصص خاصی نیاز دارد. برای طراحی لوگو بهتر است با یک گرافیست و طراح خلاق مشورت کنید تا بتوانید یک نتیجه ی مناسب بگیرید یا اینکه این کار را به یک شرکت طراحی گرافیک بسپارید.

۲- نقش پر رنگ گرافیک در تبلیغات

طراحی گرافیک در تبلیغات برند شما یک نقش مهم را بازی می کند. تبلیغات یک برند باید از یک هسته ی اصلی نشات بگیرد، یعنی اگر شما قصد دارید در هر مقطع زمانی، به شکل های مختلف برند خود را تبلیغ کنید، تمامی این تبلیغ ها باید از یک تم یکسان و خاص تبعیت کنند، چه از نظر محتوایی و چه از نظر گرافیکی. خلاقانه بودن و جذابیت طراحی گرافیکی تبلیغات شما اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا با توجه به حجم زیاد رقبا و تبلیغات رنگ و وارنگ، تنها چیزی که می تواند اثر تبلیغات شما را دوچندان کند و در ذهن مخاطب تاثیر بگذارد ( جوری که باعث شود برند شما را از میان برند های رقیب انتخاب کند )، خلاقیت و گیرایی طراحی گرافیکی است.

بدون قهرمان سازی، طراحی گرافیکی مناسب و call to action قوی، شانس موفقیت تبلیغات شما بسیار کم است. فراموش نکنید که انتخاب یک گرافیست خلاق یا برون سپاری کار های گرافیکی مجموعه تان به یک شرکت طراحی گرافیک حرفه ای می تواند یک سرمایه گذاری نتیجه بخش برای شرکت شما باشد.

۳- اهمیت گرافیک در طراحی وب سایت

اگر فکر می کنید که برای راه اندازی یک وب سایت خوب، فقط و فقط به چند برنامه نویس نیاز دارید سخت در اشتباهید! یکی از مهم ترین بخش های فرآیند راه اندازی یک وب سایت حرفه ای، طراحی گرافیکی آن است. طراحی UI یا user interface مشخص می کند که یک کاربر با ورود به وب سایت شما، با چه شکل سایتی رو به رو می شود، هر بخش از سایت به چه شکل طراحی شده و در کجا قرار گرفته است.

یک طراح UI حرفه ای می داند که برای هر وب سایت با کاربری خاص، چه نوع چیدمانی را باید طراحی کند تا کاربر بیشترین درگیری با آن را داشته باشد. وب سایت هایی با طراحی ساده و call to action های قوی می توانند برای مجموعه ی شما نتیجه بخش تر باشند و راحت تر مخاطبان را از نقطه ی A به نقطه ی B که مد نظر شماست برسانند.

علاوه بر UI، طراحی گرافیک می تواند هدر های جذاب تر و تصاویر با کیفیت تر و یک دست تری را برای شما فراهم کند و به شیک بودن و کاربر پسند تر شدن وب سایت شما کمک کند. جذابیت ظاهری وب سایت را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. یک سایت با ظاهری مورد قبول می تواند باعث شود کاربران با سایت شما ارتباط بیشتری برقرار کنند و شما را به اهداف بیزنسی و فروش بیشتر برساند.

۴- نقش گرافیک در جذابیت بروشور ها و کاتالوگ ها

بیشتر مجموعه ها برای معرفی خدمات و محصولات خود کاتالوگ ها بروشور هایی را تهیه می کنند. طراحی گرافیکی مناسب عامل مهمی است که باعث می شود این بروشور ها و کاتالوگ ها تاثیر گذار باشند و توجه های زیادی را به خود جلب کنند.

تایپوگرافی واضح، تصاویر مناسب و فرمت و فرم قرارگیری محتوا ها پایه ی بسیاری از فاکتور هایی هستند که یک طراح گرافیک در باید در طراحی بروشور ها و کاتالوگ های محصولات یا خدمات شما در نظر بگیرد. اگر طراح گرافیک شما یا شرکت طراحی گرافیک ای که قرار است طراحی های شما را انجام دهد بتواند تمام این انتخاب ها را بهترین شکل ممکن انجام دهد، می توانید مطمئن باشید که کاتالوگ های شما یک سر و گردن بالا تر از بقیه ی کاتالوگ ها قرار می گیرد.

کاتالوگ و بروشور - شرکت طراحی گرافیک - نگاراد

۵- جذابیت برند شما در شبکه های اجتماعی با طراحی گرافیک

به کمک طراحی گرافیکی می توانید در هر شبکه ی اجتماعی ای، یک ردپای قابل شناسایی از برند خود به جا بگذارید، به طوری که اگر مخاطبان شما در هر پلتفرمی انواع مختلفی از محتوای شما را ببینند، بتوانند آن را شناسایی کنند و برند شما را تشخیص دهند. برندینگ شما در شبکه های اجتماعی باید به نحوی با مارکتینگ فیزیکی شما هماهنگی داشته باشد.

هماهنگی باعث می شود که هویت برند شما پر رنگ تر از قبل شود و حس انسجام بیشتری را به مشتریان انتقال دهد. جذابیت های ظاهری محتوا های شما در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام باعث می شود که مخاطبان شما، مشتاق تر باشند و برای محتوا های بعدی جذاب تان لحظه شماری کنند.

۶- طراحی ارائه ها و پروپوزال ها توسط شرکت طراحی گرافیک

در هر مجموعه ای که فعالیت دارید، حتما برای تان پیش آمده است که بخواهید محتوا یا ایده ی خاصی را برای دیگران ارائه دهید. معمولا در هر ارائه ای اگر اسلاید های آماده شده داشته باشید، کار شما شیک تر و حرفه ای تر جلوه می کند و این حس را به مخاطب القا می کند که برای اطلاعاتی که ارائه می کنید وقت گذاشته اید.

هرچه طراحی این اسلاید ها گیرا تر باشد، مخاطبین بیشتری را به خود جذب می کند. برای طراحی اسلاید های خود می توانید از یک گرافیست خوش فکر و حرفه ای کمک بگیرید یا این کار را به عهده ی یک شرکت طراحی گرافیک یا یک شرکت تبلیغاتی بگذارید.

شرکت طراحی گرافیک - نگاراد - هویت بصری

۷- طراحی بسته بندی توسط شرکت طراحی گرافیک

از آن جایی که بیشتر مشتریان با چشم های خود تصمیم میگیرند و خرید می کنند، بسته بندی محصولات شما می تواند تاثیر زیادی در تصمیم گیری برای خرید مشتریان و افزایش فروش شما داشته باشد. هر محصولی که توسط مجموعه ی شما طراحی و تولید می شود، باید مطابق با مشتریان هدف به خصوص خود، سلیقه و نیاز آن ها طراحی شود تا به سرعت توجه آن ها را به خود جلب کند.

این خیلی مهم است که بسته بندی محصولات شما بتواند یک تاثیر طولانی مدت بر ذهن مخاطب بگذارد. برای اینکه برند شما بتواند برنده ی رقابت در قفسه ها شود، باید بتواند به مخاطبان این حس را انتقال دهد که با نخریدن محصولات شما، چیز با ارزشی را ازدست خواهند داد.

و در پایان

هر چند که اهمیت طراحی گرافیک چیزی فراتر از این متن و تمام متن های موجود در هر کتاب و وب سایتی است، اما امیدواریم با کمک همین چند پاراگراف به اهمیت گرافیک در مجموعه تان پی برده باشید. گرافیک به هیچ عنوان هزینه ی اضافی برای مجموعه ی شما محسوب نمی شود و حتی می تواند آورده ی بیشتری را برای کسب و کار شما داشته باشد. برای اینکه بتوانید از طراحی های مناسب بهره مند شوید، باید حتما آن را به دست یک تیم متخصص، خلاق، با سلیقه و حرفه ای بسپارید. تیم طراحی دپارتمان آرت نگاراد می توانند در امور گرافیکی به شما کمک زیادی کنند. برای مشاوره می توانید فرم زیر را پر کنید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات