افزایش ترافیک مشتریان با تطبیق محصول با نیاز بازار

  مدیر سایت
  ۳ آبان ۱۳۹۷
دیجیتال مارکتینگ - چگونه با تطبیق محصول با بازار ترافیک مشتری خود را افزایش دهیم

چگونه از همخوانی محصول با بازار برای افزایش ترافیک مشتریان استفاده کنیم؟

اگر برای کسب و کار خود در SEO یا PPC فعالیت دارید دانستن روش های ارائه راهکارها، محصولات و خدمات برند سازمان یا شرکت نقشی اساسی در موفقیت کار شما و افزایش ترافیک مشتریان دارد.

«ما می‌خواهیم در چه زمینه‌ای برترین شویم و مخاطبان ما در این زمینه چه کسانی هستند؟»

مشکل این است که اگر زمینه فعالیت شما بسیار محدود و تخصصی باشد، معمولا ایجاد حجم کافی ترافیک کاربر برای رسیدن به فرصت ها، مشتریان احتمالی (Leads) و سودهای مورد نظر بسیار دشوار است. مثلا اگر تنها ۱۰۰ نفر در ماه در جستجوی خدمات شما باشند، به دست آوردن ۱۰۰ مورد مشتری احتمالی مورد نیاز و جذب ۱۰۰ درصدی این صد نفر بسیار دشوار است. با در نظر گرفتن این نکته، در ادامه درباره استفاده از همخوانی محصول – بازار برای گسترش مخاطبان و افزایش حجم بازدید توضیح خواهیم داد. درک دسته بندی جامع تر محصول یا خدمات ابتدا باید دسته بندی جامع تری که خدمات ما زیر مجموعه آن است را شناسایی کرد. مثلا شرکتی که در زمینه SEO بیزینس به بیزینس (B2B) فعالیت دارد تنها چند صد بازدید در ماه خواهد داشت. این شرکت برای افزایش حجم بازدید باید از همخوانی محصول-بازار استفاده کند.

با جستجو در موتور جستجو کلمات کلیدی مشترک آژانس SEO، شرکت SEO و خدمات ‍SEO ظاهر خواهد شد که دسته بندی جامع تر زمینه فعالیت شرت مطرح شده است. مثلا شرکتی که در زمینه حفاظت اطلاعات و داده سایبری اندپوینت (Endpoint) فعالیت دارد. مخاطب و ترافیک چندانی در دسته بندی جزئی اندپوینت نخواهد داشت، کاری که این شرکت باید انجام دهد رجوع به دسته بندی جامع تر امنیت سایبری و تغییر دادن و باز ارائه کردن معرفی خدمات اندپوینت این شرکت برای گسترش مخاطبان در این دسته بندی جامع است. این شرکت باید در عین جامع بودن اختصاصی بودن خدمات خود را نشان داده و آن را تبیلغ کند.

استفاده از سایت های شخص ثالت (Third Party)

استفاده از سایت های شخص ثالت (Third Party) یکی از بهترین راه ها برای فهمیدن دسته بندی جامع تر محصولات و خدمات شرکت و استفاده از نام محصولات، ضمایم و عنوان ها برای متفاوت کردن محصول است. این فرصتی استثنایی برای منحصر به فرد کردن برند در ذهن مخاطب هدف است تا بر روی تبلیغات شرکت در آن سایت کلیک کند.

چگونه از همخوانی محصول با بازار برای افزایش حجم ترافیک استفاده کنیم

برای انتشارات مطرح در صنعت مربوطه محتوا بنویسید یک راه مهم و موثر برای ارتقا آگاهی از برند شما، کنترل کردن بحث های مطرح در صنعت با استفاده از کلمات کلیدی دسته بندی جامع تر و نوشتن مطلب با آن کلمات کلیدی برای انتشارات مطرح در صنعت مربوطه است. برای مثال من قصد نوشتن مقاله‎ای با رتبه بالا در موضوع B2B SEO داشتم، اما نوشتن چنین مقاله‌ای با توجه به مخاطب محدود وبسیات خود من ممکن نبود پس من با توجه به معتبر و پرمخاطب بودن سایت Search Engine Land تصمیم به نوشتن مطلب برای این وبسایت مطرح گرفتم تا مطلب من در کلمات کلیدی دسته بندی جامع تر این زمینه رتبه شوند. این کار به من توانایی داد تا بحث و تبادل نظر درباره B2B SEO را کنترل کرده و از آن برای منحصر به فرد نشان دادن خدمات شرکت در مقایسه با دیگران استفاده کردم.

در مثال شرکت خدمات امنیت سایبری که قبلا مطرح کردیم، این شرکت می‌تواند با نوشتن تعریف دقیق درباره حفظت سایبری اندپوینت برای سایتی مطرح مثل CIO از طریق این سایت در کلمات کلیدی مربوط به امنیت سایبری اندپوینت رتبه شود و به این شرکت توانایی هدایت افکار عمومی را در زمینه امنیت سایبری بدهد.

این کار خدمات امنیت سایبری این شرکت را منحصر به فرد جلوه کرده، ترافیک و مشتری احتمالی (lead) را جذب و به افزایش سود منجر خواهد شد. همه این فواید مدیون جایگاه یابی صحیح محصول در دسته بندی جامع تر بازار است. که اهمیت بازاریابی جستجو و توانایی آن در گسترش بازار یک محصول یا خدمت از طریق اینترنت است.

دیجیتال مارکتینگ - انتخاب درست کلیدواژه برای سئو

با کلمات کلیدی محتوا تولید کنید که رقبا در آن عملکرد خوبی نداشته‌اند

فضای بازار آنلاین در ایران بسیار جای کار دارد و اگر شما جزو دسته افرادی هستید که کسب و کارتان را آنلاین کردید و یا به فکر افزایش فروش خود هستید؛ پیشنهاد ما به شما این است که از یک قسمت کوچک بازار صنف خودتان که در آن بیشتر مهارت دارید شروع کنید و کم کم تخصص خود را بیشتر کنید.

به طور مثال در حوزه کسب و کارهای B2C ، یکی از مشتریان ما قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای فروش لوازم آشپزخانه داشت. قطعا بامیلو و دیجیکالا دو رقیب جدی او بودند ولی چیزی که باعث شد این فروشگاه آنلاین پا بگیرد این بود که علاوه بر یک فروشگاه خوب و دارا بودن برندینگ لازم ، فروش به صورت تخصصی بر روی چینی و بلور انجام میشد و انواع مختلف مدل‌ها و رنگ‌ها در این سایت قابل خرید بود. این نقطه مثبت باعث شد تا مشتریانی که در جست و جوی لوازم چینی آشپزخانه بودند این سایت را یک مرجع ببینند و به آن رجوع کنند. به همین دلیل این کسب و کار با هزینه تبلیغات کم توانست پا بگیرد.

حرف آخر

تمرکز بر نقاط قوت شرکت یا سازمان شما برای ارائه خدمات یا محصولات شما در فضای آنلاین بسیار مهم است. اگر قصد دارید افزایش ترافیک مشتریان داشته باشید، فروش خود را بیشتر کنید و سهم بازار را به سمت خودتان بکشید باید هدفمند باشید، بدانید که برای فروش در کدام بخش قرار است SEO انجام دهید یا کمپین تبلیغاتی برگزار کنید. برای این کار حتما با مشاوران متخصص صحبت و مشورت کنید چون بحث فروش و بازاریابی بحثی هزینه بر است اما اگر با تجربه قبلی انجام شود و راستای درستی داشته باشد این هزینه به صورت چندبرابری به صورت درآمد به سمت شما برمیگردد.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات