چطور یک اکانت بیزنسی اینستاگرام قوی داشته باشید

  مهتاب موسوی
  ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اکانت بیزنسی اینستاگرام - اینستاگرام مارکتینگ - نگاراد

اینستاگرام هر روز قابلیت هایی را به امکانات قبلیش اضافه می کند که باعث میشود روز به روز بیشتر به اینکه اینستاگرام یک جای ایده آل برای گسترش اکثر کسب و کار هاست ایمان بیاوریم. قابلیت اکانت بیزنسی اینستاگرام و چک کردن آمار مفید بازدید ها و…، امکان تبلیغات توسط خود اینستاگرام، امکان ایجاد برچسب هایی برای فروش محصولات، تلویزیون های شخصی یا IG TV از آخرین قابلیت های اضافه شده به اینستاگرام است که به کسب و کار ها کمک زیادی کرده است. حالا سوال اینجاست که بیزنس شما چطور میتواند یک پیج جذاب داشته باشد که روز به روز شاهد افزایش فالوور های اینستاگرام خود باشد؟ خیلی زود به جواب این سوال میرسید، چون این مطلب همه چیز از اولین لحظه ی شروع تا تدوین یک استراتژی محتوایی دقیق و رشد پیج شما را در بر میگیرد.


اکانت بیزنسی اینستاگرام - نگاراد

چطور یک اکانت بیزنسی اینستاگرام برای کسب و کار خود بسازیم؟

۱- اپلیکیشن اینستاگرام را از اپ استور، گوگل پلی یا ویندوز فون استور دانلود کنید. به محض اینکه اپلیکیشن نصب شد، اپلیکیشن را باز کنید.
۲- گزینه ی sign up را انتخاب کنید، آدرس ایمیل را وارد کنید و next را انتخاب کنید. ( همچنین میتوانید روی log in with Facebook اشاره کنید تا از طریق اکانت فیس بوک تان وارد شوید).
۳- حالا وارد اپلیکیشن شدید، setting را پیدا کنید و گزینه ی switch to business account را انتخاب کنید. ۴- داشتن بیزنس اکانت به شما این امکان را میدهد که اطلاعات مهمی مثل ساعات کاری، آدرس و شماره تلفن خود را در دسترس کاربران قرار دهید. همچنین میتوانید اطلاعات و آمار مفیدی از فالوور ها و پست هایتان داشته باشید.

حالا قرار است نکته هایی را مرور کنیم تا اکانت شما را به یک اکانت بی نظیر تبدیل کند.

انتخاب نام کاربری مناسب برای اکانت بیزنسی اینستاگرام ( username )

بهتر است که نام کاربری اکانت برند شما با نام کاربری اکانت سایر شبکه های اجتماعی ای که در آن ها عضو هستید یکسان باشد و ترجیحا نامی از برند شما در آن به کار رفته باشد.

محتوای بایو ی اکانت بیزنسی اینستاگرام (bio)

شما این امکان را دارید که لینک وب سایت خود را دربایو ی پیج تان داشته باشید. متاسفانه این تنها لینک قابل کلیک در اکانت اینستاگرام شماست، چون در کپشن ها به هیچ وجه نمی شود آدرس اینترنتی ای را قرار داد که کاربر با اشاره روی آن بتواند به لندینگ پیج مناسب دسترسی داشته باشد و این یکی از محدودیت های اینستاگرام است. به هر حال شما میتوانید فراخور با شرایط یا به دلیل کمپین های مختلف لینک موجود در بایو را تغییر دهید و لینک صفحه ی فرود دلخواه را به جای آن قرار دهید. در بایو ی پیج میتوانید در مورد بیزنس خود توضیح کوتاهی دهید تا کاربران بدانند که از صفحه ی شما چه اننظاراتی میتوانند داشته باشند. اگر برای برند تان یک هشتگ اختصاصی در نظر دارید آن را هم میتوانید به بایو اضافه کنید تا کاربران با سرچ آن بتوانند پست های بیشتری که به برند شما مرتبط هست را پیدا کنند.

تصویر پروفایل اکانت بیزنسی اینستاگرام

اکانت های بیزنسی بهتر است برای تصویر پروفایل شان از لوگوی برند استفاده کنند. تصویر پروفایل در اینستاگرام به صورت دایره کراپ می شود. پس مطمئن باشید که تصویر انتخابی تان در قاب دایره ای شکل، جلوه ی خوبی داشته باشد و از سایز مناسبی استفاده شده باشد.

افراد را فالو کنید

یکی از راه هایی که حضورتان را دراینستاگرام اعلام کنید این است که افرادی را که فکر می کنید به محتوای اکانت شما و کسب و کارتان علاقه مندند را فالو کنید. برای این کار میتونید لیستی از مخاطبین بالقوه خود را تهیه کنید. در تهیه ی لیست مخاطبین تان باید به این موارد فکر کنید:
۱- جنسیت، رنج سنی، طبقه اجتماعی، متوسط درآمد، فرهنگ و … را در مورد مشتریان بالقوه خود بررسی کنید و بعد لیستی از آنها تهیه کنید.
۲- با خودتان فکر کنید که این افراد با این ویژگی ها چه علایقی دارند، و بر طبق همین علایق، چه مطالب و صفحاتی را در اینستاگرام دنبال می کنند.
۳- به صفحاتی که به نظر شما مورد علاقه ی این قشر از افراد مد نظر شما هستند سری بزنید و از بین فالور های آن ها روزانه حدوده ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر را فالو کنید تا کمی پیج شما در بین کاربران اینستاگرام شناسایی شود.
۴- این کار را تا زمانی انجام بدید که پیج شما حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ فالور بگیرد. بعد از آن میتوانید از روش های بهتر و مناسب تری برای جذب مخاطب استفاده کنید.


البته قبل ازاین کار تعدادی پست در اکانت تان داشته باشید، چون کاربران واقعی یک صفحه ی سفید و بی هویت را فالو نمیکنند. در سایر شبکه های اجتماعی ای که حضور دارید، حضورتان در اینستاگرام را اعلام کنید و لینک یا آیدی پیج را برای فالو کردن در اختیار مخاطبین تان قرار دهید. تا اینجا کار های اولیه ای که برای هر اکانت معمولی اینستاگرام لازم است را مرور کردیم. از حالا به بعد در مورد این صحبت میکنیم که چطور یک پیج حرفه ای داشته باشید.

از اکانت بیزنسی اینستاگرام چه می خواهید

تمام تلاش هایی که در اینستاگرام انجام می دهید باید بر پایه یک استراتژی و اهداف مهم کسب و کار شما باشد. باید از خود بپرسید که می خواهید بیزنس شما با استفاده از اینستاگرام به چه اهدافی برسد؟ مثلا:
• افزایش فروش محصول
• افزایش ترافیک وب سایت
• افزایش آگاهی از برند
• افزایش رضایت مشتری
• جذب بهترین استعداد ها
• اینفلوئنسر ها

اینستاگرام هر روز قابلیت هایی را به امکانات قبلیش اضافه می کند که باعث میشود روز به روز بیشتر به اینکه اینستاگرام یک جای ایده آل برای گسترش اکثر کسب و کار هاست ایمان بیاوریم. قابلیت اکانت بیزنسی اینستاگرام و چک کردن آمار مفید بازدید ها و…، امکان تبلیغات توسط خود اینستاگرام، امکان ایجاد برچسب هایی برای فروش محصولات، تلویزیون های شخصی یا IG TV از آخرین قابلیت های اضافه شده به اینستاگرام است که به کسب و کار ها کمک زیادی کرده است. حالا سوال اینجاست که بیزنس شما چطور میتواند یک پیج جذاب داشته باشد که روز به روز شاهد افزایش فالوور های اینستاگرام خود باشد؟ خیلی زود به جواب این سوال میرسید، چون این مطلب همه چیز از اولین لحظه ی شروع تا تدوین یک استراتژی محتوایی دقیق و رشد پیج شما را در بر میگیرد.


اکانت بیزینسی اینستاگرام - نگاراد - IGTV

تدوین استراتژی محتوایی برای اکانت بیزنسی اینستاگرام

اسکرول کردن اینستاگرام و لایک کردن چندین عکس و پست کردن سلفی برای چهارمین بار فقط برای اکانت های شخصی مناسب است. اما اگر میخواهید که یک اکانت بیزنسی قوی داشته باشید تا توسط آن نتایج خوبی بگیرید و به اهداف تان برسید، باید کاملا حساب شده عمل کنید. پس قبل از شروع فعالیت حتما یک برنامه ی دقیق برای تولید و پست محتوا در نظر بگیرید. در این برنامه باید چهار مورد کلیدی مشخص شود:

۱- چند وقت یک بار و در چه زمان هایی پست گذاشته شود

شما باید یک زمان بندی منظم برای پست گذاری داشته باشید. سعی کنید که به صورت پیوسته پست بگذارید اما فالوور ها را از پست های بیش از حد کلافه نکنید. هوشمندانه ترین راه برای تعیین صد در صدی زمان پست گذاری، آماری است که خود اکانت های بیزنسی در اختیار شما قرار میدهند. در قسمت insights میتونید پر بازدید ترین ساعات پست گذاری تان را در قالب یک نمودار ببینید.

۲- تم کلی محتوایی

تا زمانی که پیج تان را با اشکال و موضوعات محتوایی متنوع به روز کنید، اکانت شما برای فالوور ها هم چنان جذاب خواهد بود و این موضوع رسیدن به اهداف را برایتان راحت تر میکند. سعی کنید مضمون محتوا ها دغدغه های کلی فالوور ها و مشتریان بالقوه را پوشش دهد.

۳- همه چیز در مورد ظاهر کلی پیج

در کپشن ها از ایموجی ها استفاده میکنید؟ دستور زبان یا لحن خاصی از صحبت کردن را در پیج تان به کار می برید؟ از هشتگ های خاصی استفاده میکنید؟ چه نوع عکسی را پست میکنید؟ نشانه های اختصاصی ای وجود دارند که بخواهید در تصاویر تان به کار ببرید؟ تمام این ها راه هایی هستند که باعث می شوند برند شما خاص و متمایز شود.دستور العمل ظاهر و نمای پیج شما باید به شکلی باشه که تمام این جزییات در آن ذکر شده باشد.

۴- تعامل با اکانت های دیگر

شما در استراتژی خودتان باید این موضوع را در نظر بگیرید که برای شناخته شدن اکانت تان چطور باید با اکانت های دیگر اینستاگرام تعامل کنید. باید تا حد متعادلی برای پست های متناسب با کسب و کارتان که در پیج های دیگر گذاشته شده اند کامنت بگذارید و یا لایک کنید. به یاد داشته باشید که این کار را اصلا به صورت متن تبلیغاتی یا سایر جملات تقدیر و تشویق گونه توسط سیستم های اتوماتیک انجام ندهید. چون این کار از ارزش و اعتبار پیج شما کم میکند و زیاد کاربردی نیست.

یک الگوی بصری یک دست و یک سان داشته باشید

اینستاگرام حس بینایی اشخاص را تحریک میکند و بر پایه ی تصاویر مختلف فعالیت میکند. پس لازم است که یک هویت بصری خاص برای برند خود در اینستاگرام داشته باشید.
یک گزارش نشان داده که ۶۰% از بهترین برند ها در اینستاگرام در تمام پست های پیج خود از یک فیلتر خاص استفاده می کنند. با استفاده کردن از یک فیلتر خاص به مرور زمان میتوانید استایل خاص پیج خودتان را داشته باشید و این استایل برای فالوور های شما قابل شناسایی است. با این کار فالوور های شما در زمان اسکرول کردن اینستاگرام، به محض رسیدن به پست شما مکث می کنند، آن را لایک می کنند یا کامنت می گذارند. هر چقدر که فالوور های شما پست های شما را سریع تر بشناسند بهتر است.

موضوع پیج را انتخاب کنید

باید به این موضوع فکر کنید که دوست دارید تصاویر پیج شما بر چه موضوعاتی تمرکز کنند. قطعا یک پیج تولید لباس تمام تصاویرش بر لباس تمرکز دارد یا پیج یک رستوران بر روی عکس غذا محوریت دارد.

هشتگ خاص برند خود را بسازید

المان های غیر تصویری زیادی هست که باید برای پیج شما نهایی شود مثل هشتگ های ثابت و غیر ثابت. یک تکنیک رایج در اینستاگرام استفاده از هشتگ های خاص هر برند است. هشتگ خاص برند به این معنی نیست که اسم شرکت تان را در هشتگ بیاورید، بلکه منظور ساختن هشتگی است که آنقدر جذاب باشد تا فالوور های شما را تشویق کند تا عکس هایی را در مورد برند شما و با استفاده از هشتگ شما به اشتراک بگذارند. پیج شما میتواند هم هشتگ های ثابت داشته باشد و هم هشتگ هایی که در مدت زمان معینی استفاده می شوند. مثلا اگر شما یک کمپین یک ماهه به راه انداخته اید و در آن کمپین مشتریان شما می بایست عکس هایی مرتبط با برند شما را به اشتراک بگذارند، می توانید هشتگی خاص برای این کمپین طراحی کنید تا مشتریان با به اشتراک گذاری عکس مورد نظر از این هشتگ هم استفاده کنند.
مثلا برند نایکی هشتگ #justdoit را در هر کپشن استفاده میکند که در این هشتگ خبری از اسم نایکی نیست.

هنر استراتژی درست

اگر سعی داشته باشید که استراتژی پیج های دیگر، چه معروف و چه غیر معروف را تقلید کنید احتمال شکست شما بالا می رود، به خاطر اینکه استراتژی ای که برای ردبول یا استارباکس جواب می دهد برای یک موسسه ی مالی موثر نیست. شما می توانید از پیج های دیگر ایده بگیرید، اما سعی کنید که این پیج ها پیج های برند های رقیب یا کسب و کار های مشابه شما باشد. اما همیشه برای پیج خودتان یک وجه تمایز داشته باشید تا آن را از سایر پیج ها متفاوت کند. برای این کار باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید و طبق سلیقه و دغدغه های آن ها ایده بدهید. برای شناخت بیشتر مخاطبان می توانید پیج های اینستاگرامی فالوور ها را بررسی کنید یا ببینید که آن ها چه پیج هایی با چه محتوایی را فالو کرده اند.

با اینستاگرام خلاقانه کار کنید

عکس بگیرید و فیلتر اضافه کنید و عکس را به اشتراک بگذارید! به نظر شما نتیجه بخش است؟ این روش شاید در ماه های اولیه ی معرفی اینستاگرام که یک شبکه ی اجتماعی با امکانات کم بود کافی و موثر بود، اما الان با توجه به تعداد زیاد رقیبان و کاربران و امکاناتی که به اینستاگرام اضافه شده بیزنس ها باید انواع متنوع تری از محتوا را به اشتراک بگذارند تا مخاطبان را درگیر کنند. حالا راه هایی را ارائه می دهیم که به کمک آن ها می توانید خلاق تر عمل کنید.

• کپشن را دست کم نگیرید

درست است که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه ی تصاویر است، اما نباید از اهمیت کپشن غافل شد. کپشن ها شانس بزرگی را به شما می دهند تا یک داستان جذاب را روایت کنید. استفاده از ایموجی ها در کپشن، آن را از حالت خشکی در می آورد.

• از آلبوم عکس و ویدئو استفاده کنید

شما میتوانید تا ۱۰ عکس یا ویدئو را در یک پست به اشتراک بگذارید. به این شکل فالوور ها ورق می زنند و یک داستان جذاب یا محتوای کاربردی یا سرگرم کننده را دنبال میکنند.

• با استوری ها ریسک کنید

استوری های اینستاگرام هر روز ۲۵۰ میلیون نفر را درگیر خود می کند و استفاده از این قابلیت برای بیزنس ها محدودیتی ندارد. محتوای استوری ها تا زمانی که آن را هایلایت نکنید برای همیشه در پیج شما باقی نمی ماند و فقط تا ۲۴ ساعت در معرض دید است. شما به کمک این قابلیت و امکان پخش ویدئو ها یا عکس های لحظه ای می توانید دست به ریسک بزنید و خلاقیت بیشتری به کار ببرید.

• با اینفلوئنسر ها همکاری کنید

صاحبان پیج های پر مخاطب اینستاگرام که به کسب و کار شما مرتبط است را شناسایی کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید. می توانید از آن ها بخواهید تا صفحه و کسب و کار شما را به شیوه ی خاص خودشان به فالوور هایشان معرفی کنند، البته که این کار برای شما هزینه دارد و رایگان نخواهد بود. اما اگر اینفلوئنسر مناسب باشد تاثیر مثبتی در تعداد فالوور های اینستاگرام و رشد کسب و کارتان دارد.

• با لایو پیج تان را زنده کنید

قابلیت لایو اینستاگرام میتواند ارتباط بین شما و فالوور هایتان را به طرز قابل توجهی زیاد کند. با کمک لایو می توانید کار های خلاقانه ای انجام دهید. میتوانید لایو های پرسش و پاسخ و لایو های آموزشی داشته باشید و با اطلاعات مفیدی که در اختیار فالوور ها قرار می دهید اعتماد آن ها را نسبت به برند خود افزایش می دهید. هم چنین می توانید از ایونت های مختلف برند خود پخش زنده داشته باشید.

• IG TV

IG TV دست شما را حسابی باز کرده است. شما میتوانید در این تلویزیون های شخصی ویدئو هایی یک ساعته آپلود کنید و برای همیشه آن را در پیج خود داشته باشید.

خب، این هم از این مطلب که البته یک مقدار طولانی بود. اما در عوض سعی کردیم مهم ترین مواردی را که برای مدیریت اکانت اینستاگرام لازم است را شرح دهیم. شاید در مدیریت اکانت خود ب سوالاتی بربخورید. پس میتوانید خیلی راحت با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره ی زیر را پر کنید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات