کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی و انواع آنها

  مدیر سایت
  ۱۱ تیر ۱۳۹۸
کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی - نگاراد - اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان خانه ی جدید برند ها، فضای بسیار مناسبی برای رشد کسب و کار شماست. از طریق اینستاگرام می توانید مشتریان جدید پیدا کنید و آن ها رابه برند خود علاقه مند کنید. برای استفاده ی درست از اینستاگرام باید یک برنامه ی کلی داشته باشید، اما یک وقت هایی لازم است که برنامه های ویژه ای را پیاده کنید تا نتایج بزرگ تری بگیرید، در چنین زمان هایی به راه اندازی کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی می تواند برای شما بسیار کمک کننده باشد.

در طول کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی برند تان، به دنبال این هستید که در بازه ی زمانی مشخص، به نتایج خاصی برسید. نتایجی مثل افزایش ۲۰ درصدی فروش، اضافه شدن مقدار مشخصی فالور واقعی و مفید، معرفی یک محصول جدید و… در طول کمپین، تمامی محتوا های منتشر شده بر روی هدف خاصی تمرکز دارند که آن هدف قابل اندازه گیری است.

قبل از شروع یک کمپین اینستاگرامی، معمولا نیاز دارید که پیج اینستاگرام برندتان را از مدت ها قبل چه از نظر محتوا و چه از نظر ظاهر و گرافیک تا حد خوب و قابل قبولی آماده کنید. همچنین برای داشتن پیج اینستاگرام جذاب، خوب است که تا حدی پیج های اینستاگرامی برند های موفق در حوزه ی اینستاگرام مارکتینگ،، چه در ایران و چه در جهان را بررسی و کنید و تا حدی از آن ها ایده بگیرید. پس از طی تمامی این مراحل، شما کم کم آماده می شوید تا کمپین اینستاگرامی خود را برنامه ریزی کنید.

در اصل کمپین ها به سرعت نتیجه بخشی استراتژی محتوایی اکانت اینستاگرام شما کمک می کنند، درست مثل کاتالیزگر ها که سرعت انجام واکنش های شیمیایی را بیشتر می کنند.
در این مطلب قرار است با انواع مختلف کمپین های اینستاگرامی آشنا شوید.

کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی آگاهی دهنده – Awareness campaign

در کمپین های آگاهی دهنده تمامی تلاش شما این است که افرادی را از وجود برند خود، یک محصول خاص یا یک سرویس ویژه آگاه کنید. برای برند های نوپا یا کسانی که سعی می کنند با مخاطبان جدید ارتباط برقرار کنند، این نوع از کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی مثل یک ویترین، مشخص می کند که چه چیز هیجان انگیز و متفاوتی در برند شما نسبت به سایر برند ها وجود دارد.

اینستاگرام جایی است که کاربران دوست دارند برند های جدید را کشف کنند و آن ها را فالو کنند. تقریبا ۸۰% کاربران اینستاگرام حداقل یک برند یا یک شرکت را فالو می کنند، پس می توانید از این شرایط موجود استفاده کنید و یک کمپین آگاهی دهنده در اینستاگرام راه بیاندازید.

کمپین های تبایغاتی اینستاگرامی - اینستاگرام - آگاهی

کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی علت محور – Cause campaign

مصرف کنندگان و مشتریان جوان تر، به مسائلی بسیار مهم تر از اینکه یک کمپانی چه محصولی را می فروشد اهمیت می دهند. مسائلی مثل اخلاق و مسئولیت های اجتماعی برند برای مشتریان جوان تر بسیار مهم است.

کمپین های علت محور، راهی هستند که ارزش های برند تان را به دیگران نشان دهید و در واقع از برند خود یک قهرمان بسازید. مثلا اگر یک شرکت تولید کننده ی کرم ها و صابون های مراقبتی و بهداشتی است و برای آزمایش محصولات خود از تست حیوانی استفاده نمی کند می تواند در یک کمپین دیگران را از این موضوع آگاه کند و رعایت ارزش های اخلاقی توسط برند خود را نشان دهد. این نوع از کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی می تواند باعث اعتماد و وفاداری مخاطبان شما شود و افرادی که دغدغه های ارزشی و اجتماعی دارند را با شما همراه کند.

کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی فروش – sale or promotion campaign

تلاش برای فروش محصولات با یک پروموشن کاری است که بسیاری از برند ها انجام می دهند. این نوع از کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی مخاطبان را تشویق می کنند تا به پروفایل شما مراجعه کرده و از کد تخفیف ها و شرایط ویژه ی فروش به مناسبت آن کمپین خاص استفاده کنند. مناسبت های خاص سال مثل نوروز، شب یلدا و… برای این کمپین ها بسیار مناسب هستند. همچنین می توانید محصولات مهم تان را که هنوز به بازار عرضه نشده اند به کمک این کمپین ها پیش فروش کنید.

مسابقه های اینستاگرامی – instagram contest

مسابقه های اینستاگرامی در بین برند ها بسیار پر طرفدارند، چون می توانند اینگیجمنت یا همان سطح درگیری مخاطبان با پیج را بالا ببرند. شما می توانید برای شرکت در این مسابقات شرایطی را که شما را به اهداف تان نزدیک می کند، تعیین کنید. مثلا شرط تگ کردن یکی از دوستان در کامنت ها می تواند برای پیج شما فالور های جدید به همراه داشته باشد. این کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی بین کاربران نیز محبوبیت دارند.

کمپین عرضه ی محصول – Product launch

اگر قرار است یک محصول هیجان انگیز را به زودی عرضه کنید، شاید کمپین لانچ محصول به شما کمک زیادی کند. این کار باعث هیجان بین مخاطبان می شود و امکان خرید آن ها را بیشتر می کند. در این کمپین شما می توانید مزایا و کیفیت محصول خود را به خوبی به نمایش بگذارید. این نوع از کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی می تواند به جو سازی و آماده کردن فضا برای ارائه ی محصول بسیار کمک کند.

کمپین با محتوای تولید شده توسط مخاطبان – User-Generated Content

در کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی که مخاطبان می توانند برای یک برند تولید محتوا کنند، شما فالور های تان را تشویق میکنید که پست هایی در مورد محصول یا خدمات شما به اشتراک بگذارند و برای اینکه تمامی این محتوا ها به صورت یکپارچه در کنار هم قرار بگیرند از یک هشتگ خاص و تعریف شده استفاده کنند.

این کمپین ها نه تنها از طریق هشتگ ها، باعث آگاهی از برند شما می شوند، بلکه محتوای تصویری و متنی زیادی را در اختیار شما قرار میدهند تا در شبکه های اجتماعی خود از جمله اینستاگرام به اشتراک بگذارید.یکی از انگیزه های شرکت کنندگان در این کمپین ها این است که برند مورد نظر، محتوای آن ها را در صفحه ی بیزنسی خود به اشتراک بگذارد.

جمع بندی کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی

هر کدام از این کمپین ها اهداف و روش های خاص خود را دارند، اما تمامی آن ها این هدف مهم را دارند که مخاطبان در طی یک بازه ی زمانی تعیین شده، واکنش خاصی نسبت به برند شما نشان دهند. کمپین های آگاهی دهنده و کمپین های با تولید محتوا توسط مخاطب ممکن است نیازی به تعیین ددلاین برای مخاطبان نداشته باشند، اما اگر آن ها را زیاد طولانی کنید ممکن است پیام و تاکتیک های به کار برده تان در طول زمان اثر گذاری خود را روی مخاطبان از دست بدهد و مخاطبان دیگر به آن اهمیتی ندهند.

همچنین شما می توانید کمپین های مختلف را با هم ترکیب کنید و یک کمپین جدید برای خود داشته باشید، مثلا در کمپینی از مخاطبان بخواهید در مورد برند شما محتوایی را به اشتراک بگذارند و سپس بین محتوا های منتشر شده یک مسابقه برگزار کنید. این کمپین ترکیبی از کمپین یو سی جی و کانتست یا همان مسابقه است. نکته ی مهم این است که کمپین با توجه به برند، شرایط فعلی مجموعه و جایگاه فعلی اش بین مخاطبان، انتخاب شود. همچنین چگونگی عملی کردن این کمپین و کیفیت بالای محتوای تولیدی در اثر بخشی کمپین بسیار موثر است. پس می توانید با کمک گرفتن از شرکت های تبلیغاتی و مارکتینگ کمپین خود را به بهترین شکل مناسب اجرایی کنید. برای مشاوره جهت برگزاری کمپین های تبلیغاتی اینستاگرامی می توانید فرم زیر را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات