۱۳ ترفند که برای افزایش لایک در اینستاگرام واقعا به درد می خورند!

  پگاه مرادی
  ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
افزایش لایک در اینستاگرام- نگاراد

می خواهید توسط میلیون ها نفر لایک شوید؟ می دانید که با اینکار چقدر اعتماد به نفس شما افزایش می یابد؟
واضح است که تنها موفق ترین تبلیغات برندهای مطرح به صورت میلیونی لایک می شوند اما سوال این است که آیا روش ها و میانبرهایی برای افزایش لایک در اینستاگرام وجود دارد؟

اینستاگرام هرروزدر حال گسترش است. این پلتفرم تنها در آمریکا دارای بیش از ۸۵٫۵ میلیون کاربر است. در حال حاضر تنها فیسبوک از آن بزرگ تر است. دومین بودن زیاد هم بد نیست، شما چه فکر می کنید؟ در هر حال نرخ رشد اینستاگرام هر یک ربع از نظر عددی ۵ درصد افزایش می یابد. به نظر می رسد که فیسبوک در آینده ای نزدیک باید از جایگاه خود خداحافظی کند.

اینستاگرام در واقع یک شبکه به اشتراک گذاری عکس و ویدیو برای مصرف کنندگان و برندهاست. کاربران این نرم افزار روزانه ۹۵ میلیون عکس و ویدیو به صورت میانگین به اشتراک می گذارند.

ولی اینستاگرام چه سودی برای بیزینس شما به همراه دارد؟

eMarketer تخمین زده است که در سال ۲۰۱۹ درآمد اینستاگرام از تبلیغات به ۱۰٫۸۷ میلیارد می رسد. اینستاگرام، بیش از هر اپلیکیشن دیگری در گذشته، افراد جوان را در بازار تجارت های در حال ظهور مربوط به پلتفرم های موبایل جذب کرده است. بیش تر کاربران این اپلیکیشن در بازه سنی ۲۹-۱۸ سال قرار دارند.

سوال این است که شما چگونه می توانید در این اجتماع بزرگ به اهداف خود برسید؟

چگونه برند خود را در دسترس طرفداران قرار دهید؟

به خواندن ادامه دهید…. ما راه را به شما نشان خواهیم داد. در ابتدا منظور از افزایش لایک در اینستاگرام را به طور کامل بیان می کنیم.

لایک ها در اینستاگرام نشان دهنده چه چیزی هستند؟ و چرا افزایش لایک در اینستاگرام اهمیت دارد؟


این ها سوالات بسیار خوبی هستند؛ جواب آن ها به شما برای یافتن مسیر درست کمک خواهد کرد.

مانند هر پلتفرم دیگری، در اینستاگرام نیز با کلیک کردن آیکون قلب شما فرد دیگری را اصطلاحا ” لایک ” می کنید. البته بر خلاف اپلیکیشن های دیگر، در اینستاگرام برای لایک کردن نیازی نیست فرد موردنظر را فالو کنید.
لایک ها از آن نظر اهمیت دارند که به طور معمول، اولین ارتباط یک فالوور جدید و احتمالی با برند شما از طریق لایک کردن صورت می گیرد. این کار باعث می شود همه کاربران از محتوای شما استفاده کنند. پس نتیجه می گیریم:


اگرچه افزایش لایک در اینستاگرام، به یک استراتژی بازاریابی طولانی مدت نیاز دارد. شما باید رعایت این استراتژی ها را واقعا این بار در اولویت کار خود قرار دهید.

۱۳ راه واقعی و تضمینی برای افزایش لایک در اینستاگرام:


۱- به اشتراک گذاری عکس ها و ویدیوهای با کیفیت

محتوای مناسب و باکیفیت نیاز به تفکر و برنامه ریزی دارد. این کار برای آن است که مردم را مجبور کنید تا شما را لایک کنند. ۳ راهکار برای انجام این کار:

 • صورت خود یا فرد دیگری را نشان دهید. این کار احتمال افزایش لایک را ۳۸ درصد بالا می برد.
 • رنگ برند خود را بشناسید، عمدتا عکس هایی با زمینه آبی رنگ ۲۴ درصد بیش تر از عکس هایی که در آن ها از قرمز استفاده شده است لایک می شوند. هم چنین، در عکس هایی که از تم رنگی یکسانی تشکیل شده اند نسبت به عکس های رنگارنگ، احتمال لایک شدن بیش تر است.
 • فیلتر خود را انتخاب کنید. به طور منطقی، فیلترهایی که کنتراست عکس را افزایش می دهند و حالت گرم تر و صمیمی تری را به عکس القا می کنند بهترین نتیجه را می دهند.
 ابزارهای اینستاگرام و ویرایش عکس - نگاراد

از ابزارهای اینستاگرام و ویرایش عکس با فیلتر های پیش ساخته استفاده کنید و عکس های خود را را منحصر بفرد و متنوع سازید. ابزارهای اینستاگرام برای این کار عبارتند از:

Boomerang:

این ابزار برای ساخت حلقه های ویدیویی و وارونه کردن ویدیو به کار می رود.

Focus:

این ابزار برای محو کردن پس زمینه عکس به کار می رود.

Superzoom:

این ابزار برای زوم کردن در زمان پخش یک صدا یا موسیقی هیجان انگیز استفاده می شود.

۲- استفاده عاقلانه از هشتگ ها در افزایش لایک در اینستاگرام

با استفاده نامناسب از هشتگ ها، شما تنها کاربران را عصبانی می کنید. زمانی که شما تمام تلاش خود را برای تولید محتوای مناسب کردید، از هشتگ های مرتبط استفاده کنید. این کار باعث می شود کسانی هم که فالوور شما نیستند بتوانند به آسانی شما را پیدا کنند.

پیداکردن محتوای شما توسط کاربران اولین قدم در افزایش تعداد لایک هاست.

بهترین راهکار ها برای استفاده از هشتگ عبارت است از:

هشتگ- نگاراد
 • از تگ های مرتبط استفاده کنید. در غیر این صورت کاربران گزینه ” عدم نمایش این هشتگ ” را انتخاب می کنند.
 • هشتگ ها را در جای مناسب قرار دهید؛ ۲ یا ۳ تا از مهم ترین هشتگ ها را در کپشن عکس بیاورید.
 • به تعداد بیش تری هشتگ نیاز دارید؟ مشکلی نیست. اینستاگرام استفاده از حداکثر ۳۰هشتگ را برای هر پست مجاز می داند؛ اما آن ها را به عنوان یک کامنت پست کنید تا آنان را از هشتگ های اصلی خود جدا کنید.
 • از هشتگ های متنوع استفاده کنید. یک لیست یکسان از هشتگ ها را برای هر پست استفاده نکنید.

شما باید از چه هشتگی استفاده کنید؟

جواب ساده است: هشتگی که دیگران از آن استفاده نمی کنند. برای مثال، هشتگ like4like# مطمئنا به گوشتان رسیده است اما با استفاده از آن شما به فالوورهایتان نشان می دهید که بیش تر به دنبال لایک شدن هستید تا ارتباط با آن ها. علاوه بر این، بات ها از این قبیل هشتگ ها استفاده می کنند. پس شما با استفاده از این نوع هشتگ ها، وضعیت خود را بی ثبات می کنید.

۳- کاربران مرتبط را تگ کنید

چرا باید یک نفر را تگ کنیم؟ تا آن ها به تعامل با خود و به اشتراک گذاری پست تشویق کنیم یا به آن ها اعتبار دهیم.

کاربران دیگر را که در عکس های شما حضور دارند تگ کنید تا از پست جدید شما با خبر شوند.

۴- برای افزایش لایک در اینستاگرام کپشن خوب بنویسید

یک نوشته مناسب با عکس کاربران را به لایک کردن شما ترغیب می کند. کپشن خود را با با برنامه ریزی بنویسید. داستان خود را با استفاده از عکس و نوشته با هم مطرح کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که یک کپشن طولانی مورد نیاز است یا نه. اما فراموش نکنید که با نوشته خود باید کاربران را شگفت زده کنید.

چند ایده برای این کار:

 • یک سوال بپرسید. این کار می تواند خوانندگان را به مشارکت و جواب دادن تشویق کند. علاوه بر آن، با استفاده از یک سوال، پست شما کم تر تبلیغاتی به نظر می رسد.
 • با مخاطبان خود شوخی کنید. استفاده از طنز هیچگاه به شما ضرر نمی رساند. رسمی صحبت کردن برای رسیدن به اهدافی مانند افزایش لایک و فالوور جواب نمی دهد.
 • علاقه خود را به فالوورهایتان نشان دهید. از فالوورهایتان خوشتان می آید؟ اطمینان پیدا کنید این موضوع را در کپشن ها به آن ها یادآوری می کنید.
 • گاهی اوقات کپشن کوتاه، عکس را برجسته تر و قابل توجه تر نشان می دهد. هم چنین، این کار می تواند به عنوان استایل شما معرفی شود و به جذب فالوور کمک کند. کپشن های یک خطی، استفاده از نقل قول یا متن یک آهنگ و…… شما گزینه های زیادی پیش روی خود دارید.

۵- لوکیشن خود را تگ کنید

با تگ کردن لوکیشن خود، کسب و کارتان را در نقشه قرار دهید. با این کار، پیداکردن عکس ها و ویدیوهای خود را برای مخاطبان آسان کنید. علاوه بر این، کاربران بیش تر پست هایی را می بینند که موقعیت مکانی آن ها مشخص باشد. انجام این کار بسیار آسان است:

 • بر روی گزینه ‘Add Location’ کلیک کنید.
 • موقعیت مکانی خود را جست و جو و پیدا کنید.
 • آن را انتخاب کنید و عکس و ویدیوی خود را پست کنید.

شما با اضافه کردن لوکیشن یک قابلیت برای کلیک کردن کاربر ایجاد می کنید. کلیک کردن بر روی یک لوکیشن تمام عکس ها و ویدیوهای آن مکان را نشان می دهد. حالا برند شما با این لوکیشن، که می تواند یک مغازه، هتل یا دفتر باشد، مرتبط است.

۶- قرار گرفتن در تب اکسپلور، راهی موثر برای افزایش لایک در اینستاگرام


تب یا صفحه اکسپلور چیست؟
تب اکسپلور- نگاراد

صفحه ای که محتوای آن براساس موضوعات مورد علاقه شما مشخص می شود. حداقل این چیزی است که اینستاگرام به آن اعتقاد دارد. این تب برپایه فعالیت های قبلی و الگوهای تعاملی شما با دیگران به وجود آمده است. بعضی از افراد، این تب را صادق ترین مکان درباره هر فرد در سراسر اینترنت می دانند. بر روی آیکون ذره بین کلیک کنید تا خودتان را ببینید.

چرا از آن استفاده کنیم؟

برای اینکه برند خود را شناخته تر کنیم. قرار گرفتن در بالای تب اکسپلور به شما برای یافتن فالوورهای جدید و ایجاد یک ترافیک مداوم و یکسان کمک می کند.

چگونه در این تب قرار بگیریم؟

این کار رویه مشخصی ندارد اما به احتمال زیاد، اینستاگرام از معیار های زیر برای قرار دادن محتوا در تب اکسپلور استفاده می کند:

 • استفاده از محتواهای مشابه با محتواهایی که کاربران درگیر آن هستند.
 • محتواهایی که کاربران با آن ها بیش ترین تعامل را دارند.
 • محتواهایی مشابه با محتوای صفحه هایی که کاربران از قبل فالو کرده اند.

چگونه شانس خود را برای قرار گیری در این تب افزایش دهید؟
 • مخاطبان خود را بشناسید. برای مثال: مخاطبان مورد هدف و علایق آن ها را بشناسید و بدانید که آن ها چه کسی را فالو می کنند. یک شخصیت مشخص برای مخاطبان مورد هدف خود بسازید.
 • به دقت گوش کنید. محتوای خود را براساس نحوه تعامل مخاطبان خود مشخص کنید.
 • از هشتگ استفاده کنید. ما درباره این موضوع در بالا صحبت کردیم. توضیحات آن را دوباره بخوانید.

۷- به طور مداوم در اینستاگرام فعالیت داشته باشید و پست بگذارید


اما چرا باید این کار را انجام دهید؟

 • مردم درک می کنند که باید چه انتظاری از شما داشته باشند. این کار فالوورهای شما را به طور مداوم با شما در ارتباط نگه می دارد.
 • افزایش محبوبیت و اعتبار. شما در صنعت خود به عنوان یک رهبر شناخته می شوید.
 • با به اشتراک گذاری مداوم محتوا با مخاطبان مورد هدف، برند شما شناخته می شود. ۹۳ درصد از سازمان ها به این نکته وابسته هستند.
 • تعامل با مخاطبان باعث می شود آن ها به صفحه شما برگردند. مشتریان وفادار بیش ترین درآمد را برای شما به وجود می آورند.
 • به مردم محتوای مفید و جذاب ارائه دهید تا بتوانید با به کارگیری از روش های هدایت مشتریان آن ها به برگشتن به صفحه خود، برای یادگرفتن چیزهای جدید، وادار کنید.

۸- برای افزایش لایک در اینستاگرام ، محتوای خود را در زمان مناسب پست کنید

این ساعت می تواند ۱۲ تا ۱ بعد از ظهر باشد چون ممکن است مخاطبان شما در ساعت ناهار و استراحت اینستاگرام خود را چک کنند، البته اگر استراتژی شما متمرکز بر روزهای هفته باشد. بهترین ساعت پست مطالب در اینستاگرام، بسته به صنعت و حوزه کاری شما می تواند متفاوت باشد. زمان مناسب برای پست گذاشتن می تواند بر پایه:

 • برنامه ریزی برای جذب کدام دسته از کاربران به محتوای شما
 • چگونگی ارتباط دیگران با برند شما
 • جدول زمانی پست ها در گذشته
 • زمانبندی را مهم ترین اصل خود قرار دادن

باشد. شما می توانید موارد بالا را با

 • شناختن مخاطبان خود
 • آزمایش زمان های متفاوت
 • مشخص کردن اینکه کدام زمان برای شما بهترین است و معیار های انتخاب آن
 • اجرایی کنید.

۹- یک چالش ” لایک کنید تا برنده شوید” ایجاد کنید.

فرض کنید که ما به شما یک سفر تفریحی رایگان پیشنهاد می کنیم و در مقابل، تنها کاری که شما باید انجام دهید پست کردن یک عکس جذاب از خودتان در تعطیلات است. آیا شما این کار را انجام می دهید؟
جواب این سوال نقش گمراه کننده اینستاگرام برای شرکت در مسابقات و چالش ها را نشان می دهد. یک چالش موفق، انواع مختلفی دارد. در اینجا بهترین گزینه برای ما چالش لایک کنید تا برنده شوید است. اجرای آن بسیار آسان است؛ تنها از کاربران بخواهید که یک عکس از برند شما را در اینستاگرام لایک کنند و درمقابل به آن ها یک جایزه پیشنهاد دهید. این بهترین کار برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان و هیجان زده کردن آن ها درباره برند خود است. برای زیرنظر گرفتن نتیجه این چالش یک سری اهداف و معیارهایی را مشخص کنید؛ هدف خود را:

 • اطلاع رسانی برای آگاهی از برند، زیر نظر گرفتن تعداد فالوورها، تعامل با مشتری و ترافیک وبسایت
 • فروش سالیانه، اندازه گیری پرداخت ها، تعامل سالیانه و ترافیک صفحه فرود در نظر بگیرید.

۱۰- از فالوور های خود بخواهید تا دوستانشان را تگ کنند

شما هم چنین می توانید از فالوورهای خود بخواهید تا دوستانشان را در بخش کامنت ها تگ کنند. برای مثال: ” دوستی رو که نیاز داری باهاش به مسافرت بری تگ کن! ” این کار باعث می شود تا اکانت اینستاگرامی خود را در معرض نمایش شبکه بزرگ تری از مردم قرار دهید.

۱۱- برای افزایش لایک در اینستاگرام، کامنت گذاشتن زیر پست های دیگران و لایک کردن آن ها را فراموش نکنید

این کارها را انجام دهید تا سریعا نتیجه بگیرید چون اینستاگرام به تعاملات شما اهمیت می دهد. وقتی که یک پست تعدادی کامنت و لایک، به عنوان بازخورد، دریافت می کند؛ اینستاگرام این را به عنوان یک کیفیت در نظر می گیرد، یک محتوای تعاملی که کاربران می خواهند آن را ببینند. پس

 • پست های مربوط به زمینه کاری خود را ببینید.
 • چیزهایی را که دوست دارید لایک کنید.
 • کامنت های مفید ( و نه حاشیه ای ) بنویسید.

مشارکت در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که شما به پست های دیگران اهمیت می دهید و هیچ بیانیه ای نمی تواند از این بهتر عمل کند.

۱۲- عکس های اینستاگرام خود را از طریق کانال های دیگر به اشتراک بگذارید

عکس های اینستاگرام- نگاراد

هیچ دلیلی وجود ندارد که عکس هایتان را تنها برای اینستاگرام نگه دارید. دسترسی خود را با به اشتراک گذاشتن پست ها در دیگر شبکه های اجتماعی و وبسایت ها افزایش دهید اما آن ها را کمی تغییردهید تا مطابق پلتفرم دیگر و مخاطبان آن عمل کند. برای مثال:

 • دوستان فیسبوک خود را متفاوت از ارتباطات خود در لینکدین خطاب کنید.
 • توییت های خود را در کوتاه ترین حالت ممکن به اشتراک بگذارید.
 • در پینترست، تنها عکس خود را منتشر کنید.

از فرمت های مختلف به طور منطقی استفاده کنید. استفاده از هشتگ های گوناگون در توییتر و اینستاگرام نتیجه بخش است اما ممکن است در لینکدین و فیسبوک شاهد نتایج متفاوت باشید.

۱۳- استفاده از تبلیغات برای افزایش لایک در اینستاگرام

به خاطر بیاورید که تا سال ۲۰۱۹ درآمد اینستاگرام به ۱۰٫۸۷ میلیارد می رسد. آیا شما هم می خواهید بخشی از این درآمد را برای خود داشته باشید؟ پس استفاده از تبلیغات در اینستاگرام راه مناسبی برای شما به نظر می رسد. متاسفانه به دلیل وجود تحریم ها، استفاده از این روش در ایران ممکن نیست. حتی اگر راهی برای دور زدن مقررات پیدا کنید، هزینه های تبلیغات بسیار بالا هستند و در هر صورت این راه برای شما به صرفه به نظر نمی رسد.

حالا شما می دانید که چگونه می توانید تعداد لایک ها، یا حتی فالوورهای خود را در اینستاگرام افزایش دهید. اگر زمان انجام این کار را ندارید، با ما تماس بگیرید. با مشاوره تیم ما شما می توانید به صورت روزانه و با برنامه ریزی هر روز در اینستاگرام پست بگذارید، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و میزان موفقیت عملکرد خود را اندازه گیری کنید. از همین امروز تغییر را شروع کنید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات