۱۵ تا از مهم ترین تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ که باید مراقب آنها باشید!

  پگاه مرادی
  ۲ شهریور ۱۳۹۸

تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ می تواند باعث پیروزی یا شکست استراتژی های شبکه های اجتماعی شما شود. بنابراین باخبر بودن از همه آنها برای شما امری حیاتی است. برندهایی که خود را با آخرین ترندها در اینستاگرام همراه نشان می دهند، با استفاده از این ابزار های مکمل، رقیبان خود را پشت سر می گذارند و از این قابلیت جدید نهایت استفاده و سود را می برند. آنها هم چنین به دنبال کنندگان خود نشان می دهند که می دانند این روزها چه خبر است.
با اضافه کردن ویدیوهای کوتاه و ابزار های گوناگون، اینستاگرام راه را برای خلاقیت و نوآوری کاربران خود باز کرده است.

در ادامه، قابلیت هایی که کاربران بیش ترین استفاده را از آنها در چند مدت اخیر کرده اند و هم چنین تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ را با شما تحلیل خواهیم کرد:

۱-پست کمتر، استوری بیش تر

استوری های اینستاگرام به طور میانگین بیش از ۵۰۰ میلیون بیننده در روز دارند. آنها همچنین به مکانی برای باخبر ماندن کاربران از دوستان و خانواده خود تبدیل شده اند.

از طرف دیگر، خوراک اصلی اینستاگرام محتوای اصلاح شده و کشف چیزهای جدید است. خلاص شدن از تایم لاین های قدیمی به تقویت این بخش می انجامد. پست ها حالا مقداری با دوام تر به نظر می رسند ولی در مقابل، استوری ها بیش تر مختص به زمان حال هستند.

بیش تر کاربران اینستاگرام را مکانی برای پیدا کردن برندها، محصولات یا اطلاعات درباره آنها می دانند. این خبر خوبی برای برندهاست اما نکته اینجاست که کاربران معمولی گذاشتن محتوای خود را در این آشفته بازار سخت می دانند. بعضی از تصمیمات اینستاگرام مانند برداشتن لایک نیز به همین دلیل است که کاربران مرعوب تبلیغات برندها نشوند.

۲- راز استفاده از تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ و ترند ها: افزایش استفاده از تب اکسپلور در بین کاربران

بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر در روز، قسمت اکسپلور اینستاگرام خود را چک می کنند و پیش بینی می شود این رقم امسال به بالاتر از این حد نیز برسد. آپدیت جدید اینستاگرام اکنون میانبر هایی مانند Shop و IGVT را پیشنهاد می کند . از آنجا مردم می توانند با علاقه مندی های خود مانند غذا، سفر کردن، هنر یا زیبایی سرگرم شوند. آنها حتی می توانند در باتلاق استوری های منتخب که با توجه به علاقه مندی های آنان و به کار گیری الگوریتم های مختلف در قسمت اکسپلور قرار می گیرد غرق شوند.

۳-صداهای موجود در استوری

طراحی صداهای محیط هنوز هم از اهمیت خاصی برخوردار است. یک بررسی اخیر در اینستاگرام و فیسبوک نشان داده است که در ۸۰ درصد مواقع استوری های تبلیغاتی که از موسیقی و صدای مناسب استفاده می کنند، با موفقیت بیش تری همراه هستند. در حال حاضر ۶۰ در صد از استوری های دیده شده در اینستاگرام با صدا هستند.

۴-استفاده استراتژیک از استیکرها در استوری

استفاده از استیکر در استوری ها از محبوبیت زیادی برخوردار است اما کسب و کارها نتایج متفاوتی از آنها می گیرند.هر چند این روند در حال تغییر است. در ۲۰۱۹ شاهد استفاده کمتر از استیکرهای غیرضروری و عام و رواج بیش تر استیکرهای داخلی و منحصر به هر برند خواهیم بود.

۵-استفاده بیش تر از استوری های تعاملی، یکی دیگر از تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ

در حالی که استیکر ها نتایج یکسانی برای همه کسب و کار ها به همراه ندارند، استیکر ها و برچسب های تعاملی یک موفقیت همیشگی هستند. سوالات، رای گیری ها، شمارش معکوس و ایموجی های متحرک نه تنها تعامل شما را با کاربرانتان افزایش می دهند بلکه باعث می شوند استوری های شما در ذهن آنها بماند. به بیان دیگر، مردم مدت زمان بیش تری با شما همراه خواهند شد تنها اگر به این نتیجه برسند که شما تمایل به گفت و گو با آنها را دارید.
به طور مثال داده های ورودی اینستاگرام نشان می دهد در هر ۱۰ بار استفاده از نظرسنجی، ۹ تای آن با افزایش بازدید ویدیو همراه بوده است. منتظر باشید تا اینستاگرام از عناصر تعاملی جدید خود در آینده ای نه چندان دور پرده برداری کند.

۶- راه هایی برای خرید آسان تر در اینستاگرام

بیش از ۷۰ درصد طرفداران خرید از اینستاگرام برای کشف برند های جدید استفاده می کنند. اکنون اینستاگرام با پلتفرم هایی مانند Pinterest در کشف سازنده رقابت می کند . در طول سال گذشته اینستاگرام تگ های محصولات، استیکر محصولات در استوری ها، و خرید از طریق تب اکسپلور را به عنوان ابزارهای جدید معرفی کرد. با بیش از ۱۳۰ میلیون کلیک بر روی تگ های محصولات در هر ماه، اضافه کردن گزینه خرید مستقیم قدم منطقی بعدی شناخته می شود. در مارس ۲۰۱۹، اینستاگرام یک ویژگی بررسی داخلی را در اپلیکیشن اجرا کرد که با آزمایش و تحلیل صفحه ۲۰ برند شامل Adidas, Burberry, Nike و Revolve همراه است . برای اطلاعات بیش تر می توانید از نکات مطرح شده در وبلاگ های مربوط به اینستاگرام مارکتینگ استفاده کنید.

۷- اینفلوئنسر

اینفلوئنسرهای اینستاگرام معمولا با رگباری از کامنت ها و پیام ها مواجه می شوند که همه به یک موضوع اشاره دارند: از کجا خرید می کنی؟
برای صرفه جویی در زمان اینفلوئنسرها، اینستاگرام اکنون اجازه می دهد که آنها محصولات را در پست هایشان تگ کنند ؛ بنابراین کاربران می توانند به طور مستقیم با درگاه های پرداختی اینستاگرام خرید خود را کامل نمایند. تنها صفحات تعداد کمی از افراد اکنون به این قابلیت دسترسی دارد. در حال حاضر آنها فقط می توانند تگ شراکت در بیزینس را در برنامه فعال کنند اما به زودی ابزار های جدید در دسترس همه قرار می گیرد.

۸-نمایش واقعی بودن: یکی از جدیدترین تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ

اعتبار این حرف امسال مشخص شد. ۲۰۱۹ سال بدون فیلترهاست!
هنرپیشه ها و اینفلوئنسر ها یک جنگ به تمام معنی علیه فیلترها یا شرمنده بودن ازفرم بدن به راه انداخته اند. برندها از صورت طبیعی، بدون آرایش و فیلتر و حتی با جوش برای ترندها و تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ خود، به خصوص در استوری ها، بیش تر از پیش استفاده می کنند. همراه با این تغییرات انتظار داشته باشید تا صحبت های واقعی تری درباره سلامت روانی، نداشتن اعتماد به نقس و مشکلات مهم دیگر رواج پیدا کند.
از برندها انتظار داشته باشید که از افراد نرمال به عنوان مدل خود استفاده کنند. امروزه تنها راه موفقیت در ترندها و تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ، استفاده از خلاقیت معکوس است.

۹-یکی از موثرترین تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ این است که از اینفلوئنسرهای قابل اعتماد کمک بگیرید

کاربران از اینفلوئنسرهایی دنباله روی می کنند که معتبر باشند؛ سبک زندگی غیرواقعی و تصویر زیبایی کامل بعضی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام در مقابل واقعیت توسط کاربران به شدت نفی شده است. به همین دلیل نوع جدیدی از اینفلوئنسرها به میدان آمده اند: اینفلوئنسرهای قابل اعتماد
برای مثال بعضی از اینفلوئنسرها بالا و پایین ها و واقعیت های زندگیشان مانند روش های تربیت فرزندشان را با دیگران به اشتراک می گذارند، درباره اضطراب و دیگر مشکلات صحبت می کنند و لحظات خجالت انگیز زندگی خود را با تبدیل به طنز ماندگار می کنند. اینگونه اینفلوئنسرها افرادی را که در شرایط مشابه هستند یا تجربه های یکسانی داشته اند، به عنوان دنبال کننده جذب می کنند.

مردم به شبکه های اجتماعی می آیند تا با دیگران در ارتباط باشند یا حداقل شاهد وجود تجربه های مشابه با دیگران باشند. واقعیت را گفتن و باز بودن درباره آن شما را با مخاطبانتان به سرعت پیوند می دهد.

۱۰- تاثیر TikTok

اپلیکیشن های مشابه موسیقی قراردادن در ویدیوهای اشتراکی، مخصوصا TikTok در میان نوجوانان، می تواند با رشد بدون توقف ، مانند استفاده از Snapchat در اینستاگرام فراگیر شود. IGTV ها معمولا بیش ترین تاثیرپذیری را در این زمینه دارند چونکه بیش تر برند ها فکر می کنند باید آنها را به طور کامل با اینگونه ابزارها بازسازی کنند. پیش تر از این هم نشانه هایی در رابطه با این موضوع وجود داشته است. پیاده کردن قابلیت IGTV در اینستاگرام بیانگر وجود ارتباط قوی این برنامه با Snapchat و TikTokاست.

اسکرول افقی جایگزین اسکرول عمودی شده است و یک الگوریتم به طور خودکار ویدیو های به صف شده را بعداز اتمام ویدیوی موردنظر نمایش می دهد. چالش های جذاب TikTok هم اکنون در بین کاربران اینستاگرام هم فراگیر شده است. پس جای تعجب نیست که اینستاگرام بیش تر از قبل آنرا پرورش دهد، مخصوصا از آن جهت که این چالش ها با خلاقیت در تولید محتوا نیز همراه است.

۱۱-افزایش به اشتراک گذاری از طریق کانال های متنوع

با استوری گذاشتن به جای پست و ویدیوها، اینستاگرام در واقع با افزایش لینک سازی با فرمت های مختلف بازی می کند. از برندهایی که هدف خود را مطرح شدن در ترندها و تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ جدید می دانند، توقع بیش ترین لینک گذاری و به اشتراک گذاری با دیگران را داشته باشد.
برای مثال وقتی که اینستاگرام الگوریتم های خود را عوض کرد، ما شاهد آن بودیم که افراد بیش تری از هشدار پست جدید در استوری های خود استفاده کردند. علاوه بر این، تیزرهای یک دقیقه ای بیش تری در معرض نمایش بینندگان قرار گرفت.
اکنون استوری ها دیگر محدود به نوار بالای برنامه نیستند بلکه در تب اکسپلور هم آورده می شوند. در این قسمت استوری های پیشنهادی منحصر به هر شخص همراه با ویدیوهای یادآور TikTok آورده می شود. اینستاگرام به طور دائمی در حال آزمایش اضافه کردن قابلیت قراردان لینک های مستقیم به استوری ها است.

۱۲-به اشتراک گذاری موضوعات برجسته توئیتر در اینستاگرام

از دیگر راه های استفاده از ترندها و تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ جدید برای موفقیت در کسب و کار خود، به اشتراک گذاری موضوعات برجسته توئیتر در اینستاگرام، یا به عبارتی ترندسازی است.
در بیش تر قالب های دوستانه اینستاگرام، اسکرین شات های توئیت های افراد دیده می شود. سعی کنید از قراردادن متن در محتوای تصویری خود نهایت استفاده راببرید.

۱۳-افزایش فعالیت های اجتماعی

با برجسته سازی فعالیت های اجتماعی ، که معمولا با اضطراب اجتماعی همراه است، مانند برگزاری انتخابات مردم نظرات خود را در شبکه های اجتماعی بیش تر از همیشه به اشتراک می گذارند.
پلتفرم های نوشتاری دوستانه مانند فیسبوک وتوئیتر به طور سنتی با فعالیت های اجتماعی همراه هستند اما کاربران اینستاگرام اکنون، بیش تر از گذشته، درک استفاده از این پلتفرم را برای به اشتراک گذاری و تقویت نظرات خود به دست آورده اند.
از هشتگ رای دادم تا تصاویر گویای تغییرات اقلیمی، برای برندها و کاربران این پلتفرم این مطلب به امری رایج و غیرقابل اجتناب تبدیل شده است. این فعالیت ها گاهی با اهداء کمک های مالی یا عدم دریافت سود همراه است.
در فوریه امسال، اینستاگرام قابلیت برچسب اهدا را برای استوری های خود معرفی کرد. اگرچه این قابلیت اکنون برای همه فعال نیست، مردم می توانند برای جمع آوری کمک های خود از آن استفاده کنند.

۱۴-سخت گیری در مورد بات ها، از دیگر تکنیک های اینستاگرام مارکتینگ

گزارشات اخیر نشان دهنده تاثیر اینستاگرام در فعالیت ها اجتماعی است و به همین دلیل این پلتفرم فعالیت های کاربران خود را زیر میکروسکوپ قرار داده است. امسال شاهد آن بودیم که اینستاگرام قدم هایی در جهت جلوگیری از سوءاستفاده از پلتفرم خود برداشته است. افزایش اقدامات تایید اکانت و بخش درباره این اکانت در صفحات با دنبال کنندگان بالا از جمله این اقدامات اینستاگرام است.
پیش از هر چیزی، اینستاگرام با بات ها به مشکل برخورده است. تعامل های ساختگی بات ها به مدت طولانی به این برنامه صدمه زده اند، به خصوص که فیسبوک امسال را با شکایت قانونی از فروشندگان بات ها شروع کرده است.
احتمالا در سال ۲۰۱۹ اینستاگرام اهداف پاکسازی بیش تر، افزایش امنیت و بررسی را نیز دنبال خواهد کرد.

۱۵-تغییرات قسمت دایرکت اینستاگرام

شایعه شده است که اینستاگرام بخش دایرکت خود را نهایتا در یک برنامه مستقل پیام رسانی داخلی معرفی خواهد کرد و این ویژگی، حداقل تا مدتی، حذف خواهد شد. با حذف دایرکت، ممکن است کاربران تغییرات و بهبود هایی را به دلیل ویژگی پیام رسانی داخلی شاهد باشند. چندی پیش GIF ها معرفی شدند و ابزارهایی برای کمک به کسب و کار ها در پاسخ به سوالات متداول نیز اضافه شدند. ممکن است اینستاگرام هم برای اکانت های بیزینسی و هم معمولی، گزینه های فیلتر جدیدی را معرفی کند.
برای مثال گزینه دوستان نزدیک در استوری های اینستاگرام، ارتباط با گروهی از دوستان را آسان تر می کند. هم چنین شایعه شده است که اینستاگرام پیام دادن با استفاده از کامپیوتر را نیز فعال کند.

اینستاگرام گزینه های به اشتراک گذاری محتوا با دوستان را به صورت جداگانه آزمایش می کند.

حضور خود را در اینستاگرام با دیگر شبکه های اجتماعی همگام کنید و با کمک یک تیم متخصص در وقت خود صرفه جویی کنید. با یک داشبورد کوچک شما می توانید پست های خود را زمان بندی کنید، با مخاطبان تعامل داشته باشید و نحوه ارائه خود را ارزیابی کنید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات