آیا باید به فکر طراحی سایت شخصی باشید؟

  مدیر سایت
  ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
قیمت - طراحی سایت شخصی - کسب و کار آنلاین شخصی

اگر در جست و جوی این هستید که فرصت های شغلی بیشتری داشته باشید و پروژه های بیشتری بگیرید، حس می کنید سواد و تجربیاتی که دارید و کار هایی که میتواند انجام دهید بسیار بیشتر از این است که در یک برگه یا رزومه گنجانده شود، نگران نباشید. خیلی ها هستند که مثل شما این مشکل را دارند. خبر خوب این هست که شما با کمک ابزار ها و رسانه های دیگری هم میتوانید توانایی های خودتان را بسیار بیشتر از قبل در معرض دید مشتریان و کارفرما ها بگذارید و مورد اعتماد و توجه واقع شوید. مثلا در لینکداین یک پروفایل حرفه ای درست کنید، صفحه ی شخصی خوبی در یک شبکه ی اجتماعی محبوب مثلا اینستاگرام بسازید یا یک کار بهتر و کارآمد تر و البته شیک تر و حرفه ای تر! به فکر طراحی سایت شخصی باشید! حالا که در این فکر افتاده اید که طراحی سایت شخصی هم می تواند ایده ی خوب و جالبی باشد، پس بیشتر در مورد مزایای داشتن یک وب سایت شخصی توضیح می دهیم.

 

یک وب سایت شخصی کمک می کند تا استخدام کننده ها شما را راحت تر پیدا کنند

اکثر کارفرما ها و استخدام کننده ها یک فایل پر از رزومه های مختلف از افراد مختلف دارند، اما این به آن معنا نیست که رزومه ها تنها چیزی هستند که کارفرما ها در نظر می گیرند و بر اساس آن اقدام به استخدام می کنند یا بر اساس آن پروژه ی خود را به شما می سپارند. تعداد بسیار بسیار زیادی از کارفرما ها به محض دیدن رزومه ی شما، اسم و فامیلی شما را در گوگل سرچ می کنند تا ببینند چه اطلاعات یا دستاورد هایی در مورد شما پیدا می کنند. پس فکر کنید که اگر با یک سرچ وب سایت شخصی شما را با تمام نمونه کار ها و متن های تخصصی و نظرات شما یک جا ببینند، چه تصور اولیه ی خوبی از شما در ذهن شان ایجاد می شود. پس طراحی سایت شخصی می تواند شانس شما برای به دست آوردن شغل ها و پروژه های جدید را افزایش دهد.

 

با طراحی سایت شخصی یک مزیت رقابتی داشته باشید!

از آن جایی که یک وب سایت شخصی تمام اطلاعات کاری و تحصیلی و تجربیات شما را در خود دارد، از این جهت برای شما مانند یک رزومه عمل می کند. پس به محض اینکه وب سایت شخصی خود را راه اندازی کنید، هویت کاری و حرفه ای خودتان را بیشتر از دیگران مورد توجه قرار می دهید که این برای شما یک مزیت رقابتی محسوب می شود. باید بر روی وب سایت خود به گونه ای کار کنید تا با دیدن آن متقاعد شوند تا شما را استخدام کنند یا پروژه ی خود را به شما بسپارند. دقت کنید که در سایت خود نمونه کار ها، سوابق، عکس ها، فیلم های مرتبط و نظرات کارفرما ها یا همکاران قبلی در مورد خودتان را داشته باشید تا کاملا احساس سربلندی کنید.

 

بعد از طراحی سایت شخصی، شانس پیدا کردن شغل های جدید برای شما افزایش می یابد

همان طور که در بالا اشاره کردیم، وب سایت حرفه ای به شما کمک می کند تا یک سر و گردن بالا تر از رقبای خودتان قرار بگیرید. شما باید به همه ثابت کنید تا در چه زمینه هایی خوب عمل می کنید و توانایی دارید، نه اینکه فقط ادعای این موضوع را داشته باشید. نمونه هایی از کار شما یا تحلیل موفقیت های شما با کمک نمودار ها و سایرمدارک یا مطالب تخصصی ای که شخصا می نویسید می تواند این ادعای شما را ثابت کند و در هر مصاحبه ی کاری به شما این شانس را بدهد تا بدرخشید.

اجازه بدهید تا وب سایت شما حرفش را بزند. اگر رقیب شما تحصیلات و سوابقی در سطح و کیفیت تحصیلات و سوابق شما داشت، معمولا وب سایت شما می تواند یک تمایز بزرگ بین شما ایجاد کند و کارفرما را به این سمت سوق دهد تا شما را انتخاب کند. علاوه بر این ها وب سایت شما باعث می شود تا تمام مردم دنیا هم بتوانند شما را بشناسند و حتی با شما ارتباط برقرار کنند، این امکان نه تنها ارتباطات شما را می تواند افزایش دهد، بلکه می تواند فرصت های شغلی بهتری هم برای شما ایجاد کند.

 

وب سایت دست شما را باز می گذارد تا خلاق تر باشید!

وقتی که وب سایت شما در حال طراحی است، شما می توانید خلاقیت خودتان را در آن منعکس کنید. قالبی که انتخاب می کنید، توضیحاتی که در مورد خودتان می نویسید، مقالاتی که منتشر می کنید و … می تواند خلاقیت های شما را به خوبی نشان دهد. سعی کنید در مقالات خود بر نکته هایی اشاره کنید که کمتر کسی به آن پرداخته و مسائل را از زاویه ی متفاوت دیگری ببینید. هر جز کوچکی از وب سایت شما می تواند به وضوح بگوید که شما از لحاظ شخصیتی و حرفه ای چطور هستید. پس دقت کنید که این اجزا نقاط قوت شما را به نمایش بگذارند.

مزیت طراحی سایت شخصی - کسب و کار آنلاین شخصی - کسب درآمد اینترنتی  

وب سایت شخصی پویا تر از رزومه است

اینکه هر چند وقت یک بار رزومه تان را آپدیت کنید و حتی چند مدل رزومه برای عنوان های کاری مختلف داشته باشید ایده ی خوبی هست. در واقع چیزی که یک وب سایت شخصی را از یک رزومه متمایز می کند این است که باید سایت را به طور مرتب آپدیت کنید، یعنی هر دفعه چیز های جدیدی به نمونه کار ها اضافه کنید و تغییراتی ایجاد کنید. باید خودتان را ملزم کنید تا هر چند مدت یک بار چیز های جدید مثل پروژه های اخیر تان، جوایز، مدارک و مهارت هایی را اضافه کنید. از این جنبه هم نگاه کنید که وب سایت شما را ملزم می کند تا به دنبال تجربیات و مهارت های جدید تر بروید تا آن ها را در سایت خود هم ذکر کنید! پس ناخواسته به رشد خود کمک می کنید!

 

سایت شخصی کمک می کند تا مهارت های جدید کسب کنید

وقتی وب سایت شخصی ای داشته باشید، کم کم متوجه خواهید شد که چه مهارت هایی به کار شما می آید و کدام برای شما بی فایده است. شما همیشه سعی خواهید کرد تا تجاربی کسب کنید و مهارت هایی بیاموزید که هم خودتان به شخصه احساس حرفه ای بودن کنید و هم واقعا در ظاهر و حقیقت حرفه ای و ماهر به نظر برسید. برای این که برند شخصی خودتان را ارتقا بدهید، سعی می کنید که روش های متنوعی را امتحان کنید تا این پیام را به درستی به مخاطبین برسانید و به همه بگویید که “من آخرشم!”. به غیر از اینکه باید بازدید کننده های سایت تان را درگیر کنید، باید روش هایی را هم یاد بگیرید تا در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، لینکداین، توییتر و تلگرام وب سایت خود را معرفی کنید و از آن جا هم ترافیک بگیرید.

در واقع وقتی به این موضوع پی می برید که باید در گوگل امتیاز قابل قبولی داشته باشید تا وب سایت تان دیده شود، پس کم کم به دنبال این می روید تا سئو را بهتر بشناسید و مهارت های مربوط به آن را یاد بگیرید. همین یادگیری سئو و تا حدی دیجیتال مارکتینگ هم مهارت هایی جدید و بسیار کاربردی به مهارت های شما اضافه می کند.


سایت شخصی برای چه کسانی مناسب است؟

 • سایت شخصی برای کسانی که نمونه کار (Portfolio) دارند مانند هنرمندان ، عکاسان ، نقاشان ، مجسمه سازان و کسانی که به هر نحوی محصولی هنری تولید میکنند که جنبه دیداری دارد بسیار مناسب است و به این افراد توصیه می شود هرچه سریع تر به فکر طراحی سایت شخصی باشند.
 • برای کسانی که خدمات آموزشی میدهند بسیار مناسب است. معلمان خصوصی، مؤلفان نشریه ها، اساتید هنری و علمی میتوانند به راحتی خود را در سایت شخصی معرفی کنند و شاگردان و مجموعه‌ی خود را برای هماهنگی برنامه‌ها یا به روزرسانی مطالب آموزشی دوره‌هایشان به سایت خود هدایت کنند.
 • سایت شخصی برای کسانی که خدماتی مانند تعمیرات، نجاری، آهنگری، جوشکاری ، … نیز میتواند کاربردی باشد و با معرفی خود در سایت ، مشتریان خود را از خدمات خود با خبر کنید.
 • پزشکان و دندانپزشکان هم با طراحی سایت شخصی می توانند مدرن تر و به روز تر به نظر برسند و برای بیماران خود، محتوا های علمی مفیدی را آماده و منتشر کنند.
 • کسانی که بلاگر یا نویسنده یا حتی منتقد سینمایی یا موسیقی یا … هستند هم که جای خود دارند، این دسته از افراد میتوانند به راحتی با نوشته‌های خوب خود در موضوعات مرتبط ، در صفحات اول گوگل دیده شوند و بازدیدکنندگان را از نوشته‌های خود بهره‌مند کنند. در صورت خوب کار کردن روی محتوای سایت و به روزرسانی‌های به موقع هم اگر سایت رنک‌دار (Ranked) شود، شما میتوانید روی سایت خود تبلیغات داشته باشید و علاوه بر کار اصلی خود از تبلیغات سایت شخصی‌تان نیز درآمد کسب کنید.

 
تولید محتوا برایکسب و کار آنلاین شخصی - طراحی سایت شخصی

در وب سایت شخصی چه باید بنویسید؟

یک وب سایت شخصی به شرطی به شما کمک می کند که ضروری ترین اطلاعات را داشته باشد و اطلاعات بی مورد و اضافی در آن وارد نشده باشند. پس قرار است تا در مورد مهم ترین محتوا هایی که باید در وب سایت شخصی بیاید صحبت کنیم. البته که این بحث بسیار مفصل است و ریزه کاری های زیادی دارد، پس در این مقاله به صورت کوتاه به آن ها اشاره می کنیم و در مقالات بعدی مفصل آن ها را توضیح می دهیم.

 

درباره ی من

هرچند که نوشتن درباره ی خودمان کار سختی ست اما بهرحال یک بخش مهم و ضروری در وب سایت شخصی شماست. این بخش شامل این محتوا هاست:

 • چه کاری انجام می دهید
 • در کدام دانشگاه ها و مراکز آموزشی تحصیل کرده اید
 • با چه افراد یا شرکت هایی کار کرده اید
 • علایق شما چه هستند

 

راه های ارتباطی و شبکه های اجتماعی

در واقع هدف از ایجاد وب سایت شخصی برقرار کردن ارتباطات بیشتر است. پس این بخش از سایت بسیار مهم است و پیشنهاد می شود اطلاعات زیر در آن ذکر شود:

 • آدرس کاربری سایر شبکه های اجتماعی ای که در آن عضو هستید ( اینستاگرام، لینکداین و…)
 • ایمیل کاری
 • شماره تماس کاری
در صورتی که تمایل ندارید شماره و ایمیل خود را به راحتی در دسترس دیگران بگذارید، می توانید یک فرم در این صفحه از سایت داشته باشید تا هرکس که مایل بود با شما ارتباط برقرار کند آن را پر کرده و شما با او تماس برقرار کنید.

 

مهارت ها

اگر مهارت های زیادی دارید، ایده ی خوبی است که تک تک آن ها را بنویسید. مثلا اگر شما یک طراح هستید باید تمامی کار هایی که انجام می دهید را بنویسید. مثلا طراحی پوستر، کارت ویزیت و … به یک کلمه اکتفا نکنید.

 

نمونه کار ها

اگر کار هایی انجام داده اید که قابل نمایش هستند، شما به یک بخش برای نمونه کار نیاز دارید. نشان دادن مثال هایی از اقداماتی که انجام داده اید بسیار بیشتر از کلمه و حرف بر ذهن دیگران اثر می گذارد. در زیر میتونید یک نمونه نمونه‌کار آنلاین رو مشاهده کنید.

مزیت طراحی سایت شخصی - کسب و کار آنلاین شخصی - نمونه کار  

مورد کاوی یا همان کیس استادی

کیس استادی قسمت نمونه کار های شما را باور پذیر تر و جذاب تر نشان می دهد. در این بخش باید فرآیند هایی که طی کردید تا به نمونه کار نهایی برسید را نشان دهید. بسیاری از افرادی که بخواهند با شما همکاری خود را شروع کنند تمایل دارند که بدانند شما چطور فکر می کنید و چگونه عمل می کنید، این همان چیزی است که کیس استادی به خوبی نشان می دهد.

 

رزومه

درست است که وب سایت شخصی خیلی بهتر و کامل تر از یک رزومه است، اما به هرحال رزومه یک شیوه ی همیشگی برای شروع همکاری های جدید بوده است. پس لازم است که شما یک رزومه هم در سایت خود داشته باشید.

 

بلاگ

اگر می خواهید که خودتان را یک “متخصص” نشان دهید، باید در وب سایت خود یک بلاگ داشته باشید. در این بلاگ می توانید نشان دهید که در حال یاد گیری چه موضوعاتی هستید، چه موضوعاتی را به خوبی می دانید و محتوا هایی بنویسید که دانش و مهارت شما را در زمینه های کاری تان نشان دهد.

 

افتخارات و تعاریف مثبت

اگر لوح تقدیر و مدارکی دارید که نشان دهنده ی تجلیل از شماست حتما آن را در سایت خود به نمایش بگذارید. اگر در لینکداین یا هر جای دیگری مدارکی دارید که نشان می دهد دیگران از کار شما راضی بوده اند و از شما تعریف و تمجید کرده اند، خوب است که آن ها را نیز در معرض دید بگذارید.


 

شاید همین الان حس کنید که شما هم نیاز دارید که یک وب سایت شخصی داشته باشید و باید برای طراحی سایت شخصی اقدام کنید. احتمالا از خودتان می پرسید که “باید از کجا شروع کنم؟” خبر خوش این که می توانید این کار را به عهده ی ما بسپارید تا کمک تان کنیم! برای اولین قدم می توانیم با هم مشورت کنیم. اگر دوست دارید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 
اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات