پنج استراتژی اثر بخش برای تبلیغات رستوران ها

  مدیر سایت
  ۶ آبان ۱۳۹۷
پنج استراتژی اثر بخش برای تبلیغات رستوران‌ها

این روز ها با توجه به روند رو به رشد راه اندازی رستوران و کافه در ایران، رقابت میان رستوران ها برای جذب مشتری هم خیلی سخت و حساس شده و مدیران رستوران می بایست تمام تلاش خود را انجام دهند تا در این فضای رقابتی موفق شوند. در این مطلب پنج استراتژی اثر بخش تبلیغات رستوران ها را برای شما نوشتیم.

۱. حضور پر رنگ در شبکه های اجتماعی برای تبلیغات رستوران ها

امروزه شبکه های اجتماعی تبدیل به تاثیرگذارترین کانال تبلیغات برای رستوران ها شده اند. بهترین روش معرفی رستوران در شبکه های اجتماعی مخصوصا شبکه اجتماعی اینستاگرام از طریق انتشار عکس های حرفه ای و جذاب از غذاها و فضای رستوران شما می باشد . فراموش نکنید که عکاسی حرفه ای در شبکه های اجتماعی برای جذب کردن دوستداران کافه و رستورانگردی یک الزام است. اگر اکانت اینستاگرام رستوران شما به خوبی اداره شود، شاهد افزایش چشمگیر فروش رستوران خود از طریق اینستاگرام خواهید بود.

داشتن یک پیج قدرتمند و فعال در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای هر رستورانی یک برگ برنده محسوب می شود، هدف از پیج اینستاگرام این است که بتوانید به صورت مستمر با مشتریان و مخاطبین رستوران خود در ارتباط باشید و هم اینکه بتوانید حس و حال رستوران را بیشتر از قبل نشان بدهید و غذاهای جذاب رستوران تان را به افراد بیشتری معرفی کنید.

تبلیغات رستوران - بهترین راه های تبلیغات - شبکه های اجتماعی

۲. راه اندازی وبلاگ آنلاین رستوران

راه اندازی وبلاگ رستوران یک استراتژی عالی برای افزایش تعامل شما با مشتریانتان است. شما از طریق پست های وبلاگ رستوران تان می توانید در رابطه با منو و غذاهای رستوران بنویسید تا کاربران بیشتر با رستوران شما آشنا شوند. همچنین فراموش نکنید که همیشه مخاطبین شما دوست دارند بیشتر از شما بدانند و بهتر شما را بشناسند، پس مطمئن باشید که نوشته های شما در وبلاگ خواننده های خودش را خواهد داشت.

داشتن وبلاگ به شما این فرصت را خواهد داد که محتوای بیشتری برای شبکه های اجتماعی خود داشته باشید. می توانید در هنگام انتشار یک مطلب جدید آن را در اینستاگرام خودتان هم معرفی کنید تا مخاطبین شما به وب سایت شما سر بزنند و پست جدید شما را مطالعه کنند و طبق همین روند ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند.

فراموش نکنید که راه اندازی وبلاگ دو هدف اصلی دارد:

۱. ایجاد تعامل بیشتر با مخاطبین و مشتریان رستوران

۲. جذب مشتریان جدید از طریق موتور های جستجو

بله! شما می توانید با راه اندازی وبلاگ رستوران از طریق موتور های جستجو مشتریان جدیدی جذب کنید. فرض کنید که شما مدیر یک رستوران ایتالیایی هستید و یک وبلاگ راه اندازی کرده اید. در یک مقاله از پست های وبلاگ خود در رابطه با پاستاهای خوشمزه رستوران مطالبی می نویسید، به مرور زمان مطلب شما توسط موتور های جست و جو ی گوگل شناخته شده و در سرچ های مرتبط با موضوع آن، نمایش داده می شوند. از آن طرف افرادی هستند که خیلی سخت طرفدار پاستاهای ایتالیایی هستند و بعضی وقت ها در گوگل “بهترین پاستاهای شهر” را سرچ می کنند، به این ترتیب با مقاله ی شما رو به رو می شوند، آن را مطالعه می کنند و از طریق فرم رزرو داخل سایت، برای آخر هفته یک میز در رستوران شما رزرو می کنند. بله شما به همین روش می توانید افراد زیادی را از طریق راه اندازی وبلاگ رستوران خود جذب کنید.

۳. جذب مشتری از طریق اپلیکیشن فوراسکوئر (Fouresquer)

برنامه فوراسکوئر باعث شده تا افراد زیادی در ایران کافه ها و رستوران های جدیدی پیدا کنند. تفاوت فوراسکوئر با سایر شبکه های اجتماعی این است که تمامی تصاویر و نظرات توسط مشتریان و مراجعه کنندگان به رستوران تهیه شده و مشتریان به رستوران امتیاز می دهند، بنابراین افرادی که برای انتخاب رستوران به فوراسکوئر مراجعه می کنند اعتماد بسیار بالایی به این اپلیکیشن دارند.

به عنوان مدیر رستوران، اگر از کیفیت و سرویس رستوران خود مطمئن هستید، می توانید مشتریان خود را تهییج کنید تا در فوراسکوئر نظرشان را در مورد رستوران شما بیان کنند، تصاویر رستوران را با سایرین به اشتراک بگذارند و به رستوران شما امتیاز دهند. به مرور زمان و با افزایش تعداد نظرات مشتریان، فوراسکوئر به رستوران شما امتیاز خواهد داد، در صورتی که بتوانید امتیازی خوبی بگیرید، مطمئن باشید که با تعداد زیادی از مشتریانی مواجه خواهید شد که از طریق فوراسکوئر شما را پیدا کردند.

۴. برگزاری ایونت های مختلف در رستوران راهی برای تبلیغات رستوران ها است

همه ی ما عاشق حضور در مراسم ها و ایونت ها هستیم، به خصوص اگر بدانیم مراسمی که می خواهیم در آن حضور پیدا کنیم مراسم جذابی باشد. تبلیغات و جذب مشتری از طریق برگزاری ایونت های مختلف می تواند یک استراتژی بسیار اثر بخش برای رستوران ها و کافه ها باشد.

در تقویم روزهای جهانی، روزهای بسیاری هست که هر رستوران با توجه به هویت خود می تواند از آنها استفاده کند. مثلا روز جهانی طناب کشی برای رستورانی که در یک مجموعه ورزشی یا تفریحی واقع شده باشد، یک روز ایده آل برای برگزاری ایونت مسابقه طناب کشی است یا به طور مثال روز جهانی بازی های فکری یک روز مناسب برای کافه های مرکز شهر است که یک ایونت با محوریت بازی های فکری داشته باشند.

پیشنهاد میکنیم که از ایونت خود یک ویدئوی یک دقیقه ای و البته جذاب تهیه کنید و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. مطمئن باشید افراد زیادی از طریق مشاهده همین ویدئو مشتری شما خواهند شد.

۵. تبلیغات از طریق تعامل با کسب و کارهای مجاور رستوران روشی برای تبلیغات رستوران ها

رستوران شما در هر جایی که قرار گرفته باشد، کسب و کار ها و فروشگاه های بسیاری در مجاورت آن قرار گرفته اند و آن کسب و کار ها طبیعتا مشتریان خاص خودشان را دارند. یکی از استراتژی های اثر بخش برای افزایش مشتریان رستوران این است که با مراجعه به این کسب و کار ها یک تعامل اثر بخش و سود ده برای دو طرف (یعنی رستوران خود و کسب و کار مورد مذاکره) برقرار کنید.

فرض کنید که صاحب یک کافه هستید و در اطراف کافه ی شما یک سالن زیبایی وجود دارد. شما میتوانید به آن سالن زیبایی مراجعه کنید و یک تعامل برد-برد برای دو مجموعه را پیشنهاد بدهید، به این صورت که آن ها به مشتریان شان یک کارت تخفیف مخصوص رستوران شما را بدهند و در عوض شما هم پوستر معرفی آن ها را در کافه ی خود قرار دهید. مطمئن باشید در صورتی که پیشنهاد شما به سود طرفین باشد، مورد قبول واقع خواهد شد.

امیدواریم که بتوانید از راهکار های ارائه شده در این مقاله برای رستوران یا کافه خود نهایت استفاده را ببرید و فروش خود را افزایش دهید. در صورتی که علاقه دارید تبلیغات و مارکتینگ رستوران تان را با همکاری یک تیم حرفه ای انجام دهید تا هرچه زودتر نتایج مورد نظرتان را بگیرید، یا برای تبلیغات خود نیاز به مشورت داربد، بهتر است تا فرم مشاوره ما را تکمیل کنید تا با هم گفت و گو ی بیشتری داشته و در ارتباط باشیم.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات