تاثیر اینستاگرام بر افزایش فروش رستوران

  مهتاب موسوی
  ۱۰ آذر ۱۳۹۷
تصویر برداری برای افزایش فروش رستوران

تا حالا شنیده اید که درصد بسیار زیادی از رستوران ها در همان سال اول شروع به کار خود شکست می خورند و مجبور به تعطیل کردن رستوران می شوند؟ اگر شما هم صاحب یک رستوران هستید باید بدانید که ۱۷% از رستوران ها دچار شکست می شوند، پس حساسیت کارتان را به شدت جدی بگیرید و دنبال راه های افزایش فروش رستوران باشید و البته مطالب بسیار حیاتی این مقاله را با دقت بخوانید.

همان طور که گفته شد صنعت رستوران یکی از سخت ترین زمینه های کسب و کار است، چرا که در آن رقابت به شدت زیاد است. اما نگران نباشید، صاحبان رستوران ها و مارکتر ها راه حل جدیدی برای افزایش فروش و جلوگیری از شکست شما پبدا کرده اند: اینستاگرام برای عاشقان غذا ها یا همان فودی ها!

اینستاگرام شبکه ی اجتماعی ای است که در این رقابت شدید به کمک شما می آید و اگر از آن درست استفاده کنید باعث می شود مشتریان بسیار زیادی را از طریق آن به رستوران خود جذب کنید. می شود گفت اینستاگرام میدان رقابت رستوران هاست، و اگر رستورانی عملکرد قوی و موفقی در اینستاگرام داشته باشد، برنده ی این رقابت است. البته با تبلیغات رستوران در اینستاگرام هم می توان تا حدی به شناخته شدن رستوران کمک کرد، اما یک اکانت اینستاگرام قوی که برای خود رستوران است، بیشترین تاثیر را در موفقیت رستوران شما دارد.

اینستاگرام به دو شکل می تواند باعث افزایش فروش رستوران، شناخته شدن و جذب مشتری به رستوران شود:
۱- با کمک عکس هایی که مشتریان در رستوران شما می گیرند و در صفحه های شخصی شان به اشتراک می گذارند.
۲- به وسیله ی عکس ها و محتواهایی که در حساب کاربری رستوران خود به اشتراک می گذارید.

به اشتراک گذاری عکس درصفحه های شخصی مشتریان باعث افزایش فروش رستوران می شود

اگر شما غذایی را سر میز مشتری بیاورید که هم ظاهر جذاب و وسوسه برانگیزی داشته باشد و هم خوشمزه باشد، به احتمال زیاد مشتری شما موبایل خود را از کیف اش بیرون می آورد و از غذای شما عکس می گیرد. او ممکن است این عکس را در اینستاگرام استوری کند یا به صورت پست در صفحه ی شخصی خود آپلود کند. حالا فکر کنید غذای شما آنقدر جذاب باشد که مثلا ۳۰% مشتریان از غذا ها عکس بگیرند و آن را پست کنند. می دانید چه اتفاقی می افتد؟ مشتریان به بیلبورد های تبلیغاتی موثری برای رستوران شما تبدیل شده اند، بدون اینکه هزینه ی زیادی کرده باشید.

بسیاری از کسانی که در رستوران ها کار می کنند، مشتریانی را دیده اند که برای بار اول به رستوران آن ها مراجعه کرده اند. خیلی از این مشتری ها هنگام سفارش دادن موبایل خود را در دست می گیرند و همان غذایی را سفارش می دهند که دوست شان در همین رستوران سفارش داده و عکسش را در صفحه ی شخصی اش منتشر کرده، در اصل این مشتری برای بار اول با چشم خود غذا را می خورد. چند ثانیه به این موضوع فکر کنید تا اهمیت واقعی آن را با تمام وجود درک کنید و بدانید که چقدر به اشتراک گذاشتن عکس های جذاب روی فروش شما تاثیر می گذارد.

پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۰ نسلی که از سال ۱۹۹۶ میلادی به بعد به دنیا آمده اند، ۴۰% مصرف کنندگان را تشکیل می دهند و همین افراد ۲۰% بیشتر از افراد متولد سال های قبل از ۱۹۹۶ به رستوران مراجعه خواهند کرد. این ها نسلی هستند که ” بدون موبایل شان رستوران نمی روند.” و بیشتر از بقیه ی افراد عکس و استوری در اینستاگرام به اشتراک می گذارند.

به اشتراک گذاشتن عکس های جذاب از فضا و منو در حساب کاربری رستوران

وقتی که به اشتراک گذاشتن عکس های رستوران شما توسط مشتریان می تواند تا این حد مفید واقع شود، ببینید حساب کاربری خود رستوران چقدر می تواند تغییراتی مثبتی را در جذب مشتری به وجود بیاورد. همه ی آن چیزی که مشتریان از اکانت اینستاگرام رستوران شما می خواهند عکس های هوس برانگیز از غذا ها و فضای دلنشین آنجاست. اگر رستوران شما یک اکانت جذاب و چشم گیر در اینستاگرام داشته باشد و در آن عکس های هیجان انگیز و با کیفیتی از غذا های رستوران منتشر کند، خواهید دید که درصد زیادی از مشتریان مراجعه کننده از روی همان عکس ها غذای خود را سفارش می دهند.

افزایش فروش رستوران - نگاراد - اینستاگرام

کیفیت بالای تصاویر در اینستاگرام باعث افزایش فروش رستوران می شود

این روز ها با توجه به دوربین های با کیفیتی که در دسترس است، اصلا توجیه پذیر نیست که رستوران ها عکس های بی کیفیت و ضعیفی را از آیتم های منو و فضای رستوران خود به اشتراک بگذارند. شاید همان یک عکس ضعیفی که در اینستاگرام رستوران تان به اشتراک می گذارید، برای شما بسیار گران تمام شود و باعث شود خیبلی از مردم با دیدن این عکس توی ذوق شان بخورد و از آمدن به رستوران شما صرف نظر کنند. یک عکس بد ممکن است از رستوران شما ذهنیت اشتباهی به مردم دهد و غذا های آن را بسیار بی کیفیت نشان دهد. عکس های با کیفیت در اینستاگرام باعث می شود که درگیری مخاطبان با پیج شما بیشتر شود، عکس ها بیشتر به اشتراک گذاشته شوند و همین اتفاق منجر به افزایش فروش رستوران شما گردد. برای عکاسی هرچه بهتر از رستوران خود می توانید یک سری از نکات مهم عکاسی از رستوران را رعایت کنید و در بهترین حالت ممکن از یک تیم عکاسی خوش ذوق کمک بگیرید.

اکانت اینستاگرام باعث شناخته شدن برند رستوران شما می شود

گرفتن عکس های خیره کننده و به اشتراک گذاشتن آن ها در صفحه ی اینستاگرام، باعث می شود فالوور های شما ذوق زده شوند، احساسات آن ها درگیر شود و از آن جایی که بر خلاف تصور عامیانه، مردم با قسمت احساسات مغز خود تصمیم به خرید می گیرند، برنامه ریزی کنند تا هرچه سریع تر به رستوران شما بیایند و آن جا را تجربه کنند. با ساخت یک حساب کاربری در اینستاگرام، به مشتریان خود این امکان را می دهید تا اکانت تان را در عکسی که از رستوران شما گرفته اند تگ کنند. این کار باعث می شود فالوور های مشتریان تان هم رستوران شما را بشناسند و افراد بیشتری از وجود برند شما آگاه شوند. یک استراتژی اینستاگرام خوب که بر طبق حال و هوای رستوران شما باشد، می تواند نام آن را به یک برند تبدیل کند و ارزش آن را بالا تر ببرد. شناخته شدن رستوران، باعث افزایش فروش رستوران شما می شود.

ارتباط شما با مشتریان تان بیشتر می شود

اکانت اینستاگرام به مشتریان شما این امکان را می دهد ک عکس هایی که در رستوران شما گرفته اند را با شما به اشتراک بگذارند، عکس های هرروزه ی رستوران شما را ببینند، حال و هوای رستوران را در استوری ها دنبال کنند، کامنت بگذارند و نظر دهند و تمام این ها باعث افزایش ارتباط شما با مشتریان تان می شود.

مشتریان شما وفادار می شوند

شما می توانید از استوری های اینستاگرام استفاده کنید و پشت صحنه ی آماده سازی غذا ها را به مشتریان نشان دهید. این کار باعث می شود مشتریان به رستوران شما بیشتر اعتماد کنند و به برند شما وفادار شوند. می توانید به وسیله ی استوری ها، آیتم های جدیدی که به منو شما اضافه شده است را به مشتریان اطلاع دهید، به این صورت مشتریان احساس می کنند برای شما مهم هستند.

بسیار خب! حالا در مورد اینکه برای رستوران تان در اینستاگرام یک اکانت ایجاد کنید چه نظری دارید؟

اگر حساب کاربری ندارید، حتما دست به کار شوید و یک اکانت جدید بسازید، اگر هم اکانت دارید، بد نیست که دستی به سر و روی اکانت رستوران تان بکشید، تک تک پست های آن را بررسی کنید، عکس های بی کیفیت را حذف کرده و کپشن های غیر جذاب را ادیت کنید. می توانید با یک تیم تبلیغاتی هماهنگ کنید تا از رستوران و غذا های شما عکس های جذاب و استاندارد بگیرند و برای روند پست گذاری و محتوای آن یک استراتژی کارآمد بچینند. ما می توانیم برای مدیریت اکانت اینستاگرام تان به شما کمک کنیم، پس در صورت تمایل فرم مشاوره ی زیر را پر کنید.


اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات