عکاسی رستوران و تاثیر مستقیم آن بر فروش رستوران

  مدیر سایت
  ۲۳ تیر ۱۳۹۸
عکاسی رستوران - برگر - عکاسی از غذا

یکی از تاثیر گذار ترین ابزار ها در افزایش فروش رستوران ها، عکس های باکیفیت و زیباست که با عکاسی رستوران تامین می شود. افراد در صورتی تصمیم می گیرند به رستوران شما مراجعه کنند یا غذای خاصی را انتخاب کنند که احساسات شان تحریک شده باشد، زیرا افراد در هنگام خرید بیشتر با احساسات شان تصمیم می گیرند تا با منطق شان. یک عکس خوب دقیقا همان چیزی است که می تواند احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و او را وادار به خرید کند. اما چگونه؟ احتمالا اگر صاحب یک رستوران هستید، از تاثیر اکانت اینستاگرام بر افزایش مجموعه تان کاملا اطلاع دارید، پس با پست کردن عکس های بی نظیر و وسوسه کننده ی غذا ها و نوشیدنی های رستوران یا کافه ی خود در اینستاگرام یا آپلود عکس ها در وب سایت رستوران خود می توانید مشتریان زیادی را روانه ی رستوران تان کنید.

پس اگر شما صاحب یک رستوران هستید یا مدیریت آن را بر عهده دارید باید روی عکس ها حساب ویژه ای باز کنید. اگر شما یا کارکنان رستوران تان نمی توانید عکس های فوق العاده ای بگیرید، باید حتما از یک عکاس کمک بگیرید و عکاسی رستوران را برون سپاری کنید. ممکن است این کار هزینه بر به نظر برسد اما پس از مدت کوتاهی با افزایش فروش، هزینه های آن جبران می شود. برای داشتن عکس های خوب از رستوران، باید دقت کنید که موارد پایین در عکس های شما رعایت شود.

نور، عامل تاثیر گذار عکاسی رستوران

احتمالا عکاسی که عکاسی رستوران می کند این نکته را رعایت می کند، اما محض احتیاط حتما نظارت کنید که عکس ها در نور کافی گرفته شوند. عکس ها باید تا جای ممکن در کنار پنجره گرفته شوند، اگر چنین چیزی مقدور نیست، حداقل پنجره ها را باز کرده یا پرده ها را کنار بکشید.

عکاسی غذا - عکاسی رستوران - افزایش فروش رستوران

در عکاسی رستوران ، آن را یکدست تر نشان دهید

اگر غذا های رستوران در ظرف های خاصی سرو می شوند که در آن ها رنگ های تم رستوران به کار رفته است، سعی کنید برای عکاسی رستوران از آن ظروف استفاده کنید. این کار باعث می شود که بتوانید حس و حال و جوهره ی رستوران را بهتر نشان دهید. اگر دکوراسیون و رنگ های به کار رفته در قاب در نظر گرفته شده رنگ هایی خنثی هستند، با اضافه کردن کمی رنگ های گرم می توانید عکس را گیرا تر کنید.

عکاسی از محیط فراموش نشود

در زمان عکاسی رستوران، حتما یادآوری کنید عکس هایی از فضای رستوران، در حالی که مشتریان در آن نشسته اند گرفته شود. این کار باعث می شود مخاطبان شما ببینند که فضا و تم کلی رستوران شما به چه شکل است. چنین عکس هایی این ذهنیت را به وجود می آورند که رستوران شما چقدر محبوب و شلوغ است. مشتریان بالقوه ی شما با دیدن فضای شلوغ رستوران شما، آرامش خاطر بیشتری در مورد کیفیت غذا ها و دلنشین بودن فضا به دست می آورند. همچنین با دیدن عکس فضا و مشتریان، می توانند متوجه بشوند که چه گروه و طیف از افرادی به رستوران شما مراجعه می کنند و به این صورت در اولین مراجعه شان به رستوران احساس راحتی بیشتری می کنند.

هرچقدر که رستوران معماری، طراحی دکوراسیون، نور و حس خاص تری داشته باشد، این عکس ها می تواند بر روی مخاطبان تاثیرگذار تر باشد. بسیاری از افراد هستند که برای رفتن به یک رستوران تنها کیفیت غذا برایشان مهم نیست، بلکه راحتی میز ها، مبلمان ها و صندلی ها و همچنین شیوه ی سرو غذا برایشان اهمیت ویژه ای دارد و این یکی از عوامل جذب کننده ی آن ها به رستوران می تواند باشد.

غذا ها را نشان دهید

مهم ترین بخش عکاسی رستوران، عکاسی از غذاست. بیشتر افراد برای لذت بردن از نوشیدنی ها و غذاهای رستوران شما به آن مراجعه می کنند. برای همین اگر یک عکاس دعوت می کنید تا از رستوران شما عکاسی کند، حتما از او بخواهید عکس های جذابی از غذا ها و نوشیدنی ها بگیرد. بر حسب نوع رستوران و استراتژی ای که دارید می توانید از او بخواهید از غذا ها به صورت کلی و یا در حال سرو عکس برداری کند و یا از تک تک غذا برای منو یا سایر اهداف منو عکاسی کند. اگر قصد دارید عکس ها را در منو ی آنلاین رستوران تان قرار دهید میتوانید از عکاس بخواهید که چندین عکس در حالت های مختلف از غذا ها تهیه کند، چرا که در منو ی آنلاین می شود چندین عکس از غذا ها را قرار داد.

اگر قرار بود عکاسی از تک تک غذا ها و برای منو انجام شود، به نکات زیر حتما توجه کنید:
از یک بک گراند تمیز استفاده شود.
تنها از غذای مورد نظر عکس گرفته شود، نه دکوراسیون اضافه یا غذا های دیگر در کنار آن
عکس فول فریم باشد
از یک زاویه ی مناسب عکاسی شود

نکات بالا کمک می کنند تا عکس های منو ی رستوران شما عالی به نظر برسند. از آن جایی که منو ی رستوران آیتم های زیادی را در بر می گیرد، بسیار مهم است که مشخص باشد هر عکس مربوط به چه غذایی است. اگر مشتری گیج شود که کدام عکس مربوط به کدام منو است، ممکن است نتواند درست تصمیم بگیرد و در دفعات بعدی رستوران شما را انتخاب نکند. از طرفی عکس های زیبا، با کیفیت و واضح در منو و شبکه های اجتماعی رستوران می تواند فروش را افزایش دهد که این افزایش فروش می تواند هزینه هایی را که برای عکاسی کرده اید کاملا جبران کند.

عکاسی غذا - عکاسی رستوران - افزایش فروش رستوران

عکاسی از داخل آشپزخانه

عکاسی از داخل آشپزخانه ی رستوران هم می تواند ایده ی خوبی برای عکاسی رستوران باشد. قبل از روز عکاسی می توانید با عکاس صحبت کنید و از او بخواهید از داخل آشپزخانه نیز عکاسی کند. شما هم به عنوان صاحب یا مدیر رستوران باید شرایط آشپزخانه را برای عکاسی مهیا کنید. مثلا اگر دوست دارید عکس های زیبا از خرد کردن سبزیجات داشته باشید، حتما در روز عکاسی دقت کنید تا در زمان خرد کردن سبزیجات از عکاس بخواهید عکس های مناسبی بگیرد. همچنین قبل از عکاسی باید با کارکنان درون آشپزخانه هماهنگ کنید تا همکاری لازم را با عکاس داشته باشند و جوری که او می گوید کار خود را انجام دهند تا عکس های زیباتری گرفته شود.

دقت کنید که تنها زمانی از آشپزخانه ی رستوران تان عکاسی کنید که تمیز و مرتب باشد. عکاسی از آشپزخانه های نامرتب و کثیف می تواند خیلی از مخاطبان را از آمدن به رستوران شما منصرف کند. یکی از نکاتی که باید برای عکاسی از آشپزخانه در نظر داشته باشید این است که زمان عکاسی را در ساعات شلوغ رستوران و زمانی که آشپزخانه پررفت و آمد و پرکار است نیاندازید. بهترین ساعات برای عکاسی از آشپزخانه ی رستوران صبح ها، بعد از ظهر ها و آخر شب هاست. اگر در ساعات خلوتی سفارشات کمتری دارید یا تنوع غذاهایی که در حال آماده شدن است زیاد نیست، می توانید از آشپز ها بخواهید غذا های متنوع تر را برای عکاسی آماده کنند.

دنبال یک تیم عکاسی حرفه ای هستید؟

عکاسی از رستوران آنقدر مهم است که می تواند بر فروش شما تاثیر مستقیم داشته باشد. اگر شما یا کارکنان تان نمی توانید از رستوران عکس های زیبا و حرفه ای بگیرید، این کار را به یک تیم عکاسی بسپارید. تیم عکاسی شرکت نگاراد با بهترین تجهیزات و تجربه ی عکاسی از پروژه های مختلف می تواند به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عکاسی رستوران توسط تیم عکاسی نگاراد فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات