تعرفه و شرایط ساخت تیزر تبلیغاتی ، موشن گرافیک و فیلم معرفی خلاقانه

  مدیر سایت
  ۵ آذر ۱۳۹۷
ساخت تیزر تبلیغاتی - انواع تیزر تبلیغاتی - تبلیغات ویدئویی

از زمانی که رسانه‌ها در زندگی ما راه پیدا کردند (رادیو، تلویزیون، پلتفرم های رسانه اینترنتی …) دیدن و شنیدن جزئی جدا نشدنی از زندگی ما شده است. ما در روز ساعاتی را مشغول به دیدن عکس‌ها ، شنیدن موسیقی یا رادیو و دیدن ویدئو و تیزر تبلیغاتی هستیم. در این میان ویدئو که ترکیبی از صدا و تصویر است بسیار برای مخاطبین جذاب است و هرساله تعداد زیادی فیلم و تیزر تبلیغاتی توسط برندهای مختلف ساخته میشود تا برند ها ، محصولات و خدمات خود را به اعلام عموم برسانند.

اهمیت ویدیو مارکتینگ – چرا اکثر بیزنس‌های موفق تیزر تبلیغاتی دارند؟

فهمیدن اینکه چرا این روز ها ویدیو مارکتینگ خیلی رایج شده کار سختی نیست. این موضوع فقط یک دلیل دارد و آن هم این است که ویدیو ها بسیار راحت تر درک می شوند، در ذهن انسان زود تر هضم می شوند و انسان می تواند مفهومی را بفهمد بدون این که چشمش به سختی در میان متن ها کلمات را دنبال کند. همین دلیل باعث شده ویدیو ها آنقدر محبوب شوند که در یک روز یک بیلیون ساعت ویدیو در یوتوب مشاهده شود.

میزان استفاده از یوتیوب - ویدئو مارکتینگ - ویدئوی تبلیغاتی

شما هم به عنوان یک صاحب کسب و کار باید درک درستی از قدرت ویدیو ها داشته باشید و آن ها را به عنوان یکی از مهم ترین ابزار های مارکتینگ خود استفاده کنید. برای اینکه در دنیای رقابتی امروز سرپا بمانید و به روز باشید، باید ویدیو ها را در میان محتوا های شبکه های اجتماعی و بلاگ خود بگنجانید.

چرا ویدیو مارکتینگ؟

ویدیو یک نوع محتوای درگیر کننده است که نه تنها به مخاطب تصویر واقعی کسب و کار شما را نشان می دهد، بلکه در فضای اینترنتی هم به راحتی به اشتراک گذاشته می شود. کاربران ویدیو را دوست دارند چون به راحتی آن را می فهمند، سرگرم می شوند و ذهن شان راحت تر آن را تجزیه و تحلیل می کند. از طرفی مارکتر ها هم ویدیو ها را دوست دارند چون ویدیو ها نرخ بازگشت سرمایه (ROI) یبیشتری دارند. ( به زبان ساده هزینه ای که برای ساخت انواع ویدیو صرف می شود، راحت تر جبران می شود و چون مردم با آن بیشتر درگیر می شوند، بیشتر به فروش ختم می شود.) از طرفی پروسه ی ساخت ویدیو هم بسیار آسان است.

میزان استفاده از یوتیوب بر اساس سال - ویدئو مارکتینگ - ویدئوی تبلیغاتی
محبوب ترین ویدیوهای تبلیغاتی این روزها کدامند؟

Commercial Video Teaser ( تیزر تبلیغاتی ویدئویی ) :

برای معرفی برند خود میتوانید یک ویدئوی ۱ دقیقه‌ای از خدمات و محصولات خود داشته باشید. در این ویدئو با فیلمبرداری خلاقانه و موسیقی مناسب در جاهای مختلف محیط کسب و کار شما ( رستوران ، هتل ، مطب پزشکی ، کافی شاپ ، کارگاه و کارخانه شما … ) محصولات و خدمات شما معرفی میشوند. این تیزر تبلیغاتی با قیمتی مناسب میتواند معرف خدمات شما باشد و در پلتفرم های مختلف شما را به مشتریانتان بشناساند.

نحوه تولید تیزر تبلیغاتی :

جهت ساخت تیزر تبلیغاتی سازماندهی و برنامه ریزی موثر از نیازهای اولیه و اساسی است. ساخت تیزر دارای سه مرحله اصلی پیش تولید، تولید و پس از تولید است که برای اطلاع شما از نحوه کار در اینجا به اختصار توضیح داده میشود.

۱ – پیش تولید تیزر تبلیغاتی

یک پیام و ایده ساده برای ارتباط با مخاطبین هدف انتخاب میشود.
تیزر تبلیغاتی کوتاه و معمولا بین ۱۵ الی ۳۰ و اگر یک معرفی کامل باشد ممکن است تا ۱ دقیقه هم طول بکشد، بنابراین باید سعی شود تا یک پیام اصلی در این مدت کوتاه، به‌خوبی انتقال داده شود، ارائه مطالب و پیام‌های متعدد در زمان اندک صحیح نیست و چون هدفمند نبوده نتیجه‌ای برای شما در بر نخواهد داشت. برای ساخت تیزر تبلیغاتی موثر، باید سناریو و اجرا خلاقانه و در عین حال در چارچوب استاندارد باشد.

برای انتخاب ایده اولیه، پاسخ به این سوالات می‌تواند به شما کمک کند:

قصد دارید با تماشای تیزر شما،
– مخاطب چه جیزی را دریافت کند؟ ( جواب مثال : امنیت خودروی شما، محصول جدید شما، لوکس بودن رستوران شما ، فضای هتل شما،…)
– محدوده سنی مخاطبین شما چگونه است؟ (خردسال، نوجوان، بزرگسال )
– جنس مخاطب شما مرد است یا زن؟
…. و در نهایت :
– با ساخت تیزر می‌خواهید به چه هدفی برسید؟ ( افزایش آگاهی راجب برندتان، معرفی محصول جدید، معرفی کمپین سال جدید،…)

با یک داستان ساده شروع کنید

هر تیزر تبلیغاتی داستانی را بازگو می‌کند. برای مثال این داستان می‌تواند روایتی از مردی گرسنه باشد که به دنبال چیزی برای خوردن می‌گردد یا توضیح این‌که مشتری با انتخاب شما چه مزایایی را بدست می‌آورد. داستان شما باید در یاد ماندنی، جذاب و منحصر به فرد باشد.

در حین انتخاب داستان ۳ نکته را در نظر بگیرید: زمان تیزر، بودجه و اینکه آیا داستانی که انتخاب کرده‌اید پیام شما را به‌خوبی انتقال می‌دهد یا خیر؟

دکوپاژ

تیزر تبلیغاتی مانند هر فیلم دیگری برای دستیابی به موفقیت، نیازمند این است که سنجیده و برنامه ریزی شده باشد. زمانی که داستان و ایده شما شکل گرفت، باید هر آنچه را که برای به تصویر کشیدن آن نیاز است را مهیا کنید. (ویدئو، صدا، دیالوگ، متن و …). این سناریوی نهایی نقشه راه شماست و مسیر شما را در طول تمامی مراحل ساخت تیزر مشخص و در زمان و هزینه‌های شما نیز صرفه جویی می‌کند. دکوپاژ جزییاتی مانند حرکات دوربین، نورپردازی، صداها، لوکیشن، بازیگران، لباس ها و … را در خود دارد.

لوکیشن

انتخاب محل ساخت تیزر یکی از مسائل مهمی است که باید قبل از نهایی شدن دکوپاژ مشخص شود. با مشخص شدن لوکیشن مواردی مانند نورپردازی، زاویه دوربین، صدابرداری و … تعیین می‌شود. محیط‌های داخلی و فضای بسته برای ساخت تیزر مناسب‌تر و راحت‌تر است. در محیط بیرون مسائل مختلفی همچون نور خورشید، عبور مردم، سر و صدا‌ها و آب و هوا همگی بر روند ساخت تیزر تاثیر می‌گذارند.

تعیین بودجه

بودجه شما بستگی به تعداد بازیگران، لوکیشن، خدمات و بسیاری موارد دیگر دارد. بهتر است سعی کنید ایده‌های ناب و خلاقانه خود را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت بسازید.

انتخاب بازیگران و سایر دست اندرکاران ساخت تیزر

بازیگران و دست اندرکاران یک تیزر به دکوپاژ بستگی دارد. با دادن آکهی یا معرفی آشنایان یا دوستان می‌توانید افراد با تجربه و مناسب را پیدا کنید. برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی به عنوان یک کارگردان به این افراد نیاز دارید:

۲ – مرحله تولید تیزر تبلیغاتی

کار تولید ویدئوها بعد از چینش کامل پلان‌ها و برنامه های تولید انجام میشود.در این مرحله بر اساس برنامه در روزهای مختلف ویدئوی مدنظز ضبط میشود. و هر آنچه که در پیش تولید به آن فکر شده بود عملی میشود و عملا قطعات تیزر تبلیغاتی آماده میشود.

۳ – پس از تولید تیزر تبلیغاتی

قطعات ویدئو و صداها تهیه شده اند و طبق برنامه زیر نظر کارگردان به ویرایشگران ویدئو و صدا تحویل داده میشوند تا این قطعات را کنار هم بچیند و یک فیلم نهایی و یکپارچه را برای شما تولید کنند.

Motion Graphics (موشن گرافیکس) :

موشن گرافیک را میتوان به صورت عمومی اینگونه تعریف کرد : ادغام تصاویر و حرکت آنها به همراه صدا که در ساخت تیزر تبلیغاتی،انیمیشن های دوبعدی،برنامه های آموزشی و…کاربرد دارد و عدم نیاز به دوربین و نور و فیلمبرداری و عدم نیاز به بازیگرو استفاده از رنگ های جذاب، تصاویر گرافیکی متنوع و خلق افکت هایی با جذب مخاطب همگی دلایلی هستند که موشن گرافیک امروزه جزو پرطرفدارترین روشها به ویژه برای تبلیغات مورد استفاده است.

نحوه تولید موشن گرافیکس :

یک نکته ی بسیار مهم که قبل از تولید ویدئو باید در نظر بگیرید این است که با توجه به پلتفرمی که برای به اشتراک گذاری ویدئو ی خود انتخاب می کنید، طول زمانی ویدئو ی شما باید چقدر باشد. در ادامه بهترین زمان برای ویدئو ها در مهم ترین پلتفرم ها را می بینید:
اینستاگرام: ۳۰ ثانیه
توییتر: ۴۵ ثانیه
فیس بوک: ۱ دقیقه
یوتوب: ۲ دقیقه

سعی کنید در صفحه های مختلفی از وب سایت خود از ویدئو ها استفاده کنید، مخصوصا در لندینگ پیج ها! این کار هم ترافیک سایت شما را بالا می برد و هم بر روی سئو ی سایت شما تاثیر بسیار بسیار مثبتی می گذارد. یادتان باشد که ویدئو های شما از صفحه ی موبایل ها هم به راحتی دیده شود.

درست کردن یک ویدئو ی فوق العاده برای برند شما، چیزی بیشتر از پشت هم آوردن چندین صحنه است. این ویدئو باید به کلی با برند شما هم خوانی داشته باشد و شما را به اهدافی که برای مارکتینگ خود در نظر گرفته اید برساند. هر محتوایی که به هر فرمتی تولید می کنید، تکه هایی از پازل برند شما هستند، پس باید در تولید تک تک این تکه ها وسواس به خرج دهید تا دقیقا هم دیگر را کامل کنند. یک تیم ساخت تیزر قوی کار را برای شما راحت تر می کند، برای مشاوره و دیدن نمونه کار های تیم نگاراد بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید.

بهترین ایده‌های تبلیغات ویدئویی، تیزر تبلیغاتی و کاربرد آن‌ها

انواع مختلفی از ویدیوها وجود دارند که میتوانند به شما در مارکتینگ برند خود کمک کنند. قبل از اینکه ساختن ویدئو یا هر محتوای دیگری را شروع کنید، باید از هدف خود درک درستی داشته باشید. یعنی اول از همه باید بدانید که آیا آن نوع از ویدئو و راه ارتباطی ای که ویدئو را از طریق آن در دسترس دیگران قرار می دهید شما را به هدف تان می رساند؟

۱- ویدئو های توضیح دهنده – Explainer

محصول شما چه کاربردی دارد؟ شرکت شما چه وظایفی دارد و چه خدماتی ارائه می دهد؟ مشتریان شما سوالات زیادی در ذهنشان دارند و شما برای اینکه بتوانید نظر آن ها را جلب کنید تا از شما خرید کنند باید به سوالات آن ها پاسخ درست و مناسبی دهید. آن ها می خواهند قبل از هر اقدامی برند شما و محصولات تان را بشناسند. ویدیو ی توضیح دهنده یا اکسپلینر یک راه سریع و آسان برای توضیح دادن این است که شما چه کار می کنید، محصول شما به چه کار مشتریان می آید و کدام یک از مشکلات شان را رفع میکند.

بهترین ویدیو های توضیح دهنده ویدیو هایی هستند که طراحی ساده ای دارند، صریح هستند و مستقیما سر اصل مطلب می روند. لازم نیست در این نوع ویدیو مخاطب را در دریایی از سوالات غرق کنید، بلکه یک یا دو مساله ی مهم را انتخاب کرده و در مورد آن ها توضیح دهید، وگرنه ویدئو شما نمی تواند آن طور که باید بر مخاطب تاثیر بگذارد.

۲- ویدئو های تبلیغاتی – Promo

یک ویدیو ی تبلیغاتی حرفه ای توجه مخاطب را به خودش جلب می کند و تا آخر تبلیغ بیننده را میخکوب می کند. این نوع ویدیو ها احساسات بیننده را تحریک می کنند و کنجکاوی آن ها را در مورد محصول برمی انگیزند.

داستان کلید اصلی این نوع از ویدئو هاست. باید ویدئویی داشته باشید تا قسمت مهمی از فرآیند مارکتینگ شما را اجرایی کند و برند شما را رو به جلو به حرکت دهد. داستان ویدیو مثل سوخت یک ماشین اهمیت دارد، هرچقدر قوی تر باشد، ویدیو ی شما قدرت بیشتری برای جلب نظرمخاطب و اثرگذاری دارد.

۳- ویدئو های اینفوگرافیک –Infographic

واقعیت ها بسیار مهم هستند، اما نوشتن آن ها در یک صفحه همیشه بهترین راه برای رساندن پیام آن ها به مخاطبین نیست. به جای آوردن اطلاعات در یک تصویر یا اینفوگرافی، چرا از یک روش متفاوت تر و جذاب تر استفاده نمی کنید؟ یک ویدئو ی اینفوگرافی یکی از بهترین راه ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و داده هاست.

با اضافه کردن موزیک و صدا می توانید یک اینفوگرافی معمولی را به یک ویدئو ی اینفوگرافی جذاب تبدیل کنید. این یک راه عالی برای استفاده مجدد از محتوا های قدیمی است.

۴- ویدئو های کارتونی – Cartoon

ویدئو های کارتونی فقط برای بچه ها نیستند. شما می توانید به وسیله ی ویدئو های کارتونی داستان برند تان را تعریف کنید، محصولات جدیدتان را معرفی کنید یا نتایج به دست آمده از آخرین نظر سنجی شرکت تان را به اشتراک بگذارید. این یک روش آسان و درگیر کننده است تا سر اصل مطلب بروید و یک مفهوم را به مخاطب انتقال دهید.

انیمیشن می تواند فضای لطیف تر و بامزه تری را به وجود آورد. می توانید با یک ویدئو ی انیمیشنی و توضیحی، کاربرد محصولات یا خدمات خود را توضیح دهید. با این روش محتوای شما از حالت خشک و رسمی خارج می شود و مخطاطبان با آن ارتباط بهتری برقرار می کنند.

۵- ویدئو های پشت صحنه – Behind the scene

مخاطبین شما می خواهند تا با “خود واقعی شما” آشنا شوند، اعضای تیم را بشناسند و با شما ارتباط مستقیم بگیرند. تجربه نشان داده است که مشتریان با این روش اعتماد بیشتری به یک برند پیدا می کنند. به همین دلیل است که روز به روز به تعداد لایو های اینستاگرامی اینفلوئنسر ها و شرکت های مختلف اضافه می شود.

ویدئو های پشت صحنه نشان می دهد که شما و تیم تان مسیر سختی را طی می کنید تا خدمات شرکت تان را به درستی ارائه کرده و محصولات را عرضه کنید و همین تلاش هاست که ارزش برند شما را بالا می برد. در اصل محصولات و خدمات بیزنس شما، مثل ویترین آن هستند و فقط جزئی از کسب و کار شما محسوب می شوند. بخش بزرگی ازبیزنس شما مجموعه افراد و فرآیند هایی هستند که باعث می شوند تا چرخ کسب و کارتان به بهترین شکل ممکن بچرخد.

۶- ویدئو های نقد – Review

ویدئو های نقد تاثیر زیادی بر تصمیم گیری مشتریان شما می گذارند. ۸۴% از مشتریان به نقد های فضا های آنلاین اعتماد می کنند. شما می توانید به جای اینکه مزایا ی محصولات خود را در یک صفحه از وب سایت تان لیست کنید، آن ها را به واسطه ی ویدئو هایی به صورت نقد به مخاطبان خود ارائه کنید. شما می توانید از نظرات مشتریان خود استفاده کنید تا ویدئو های جدید بسازید. مثلا اگر در وب سایت یا شبکه های اجتماعی برند تان با سوالاتی از مشتریان مواجه می شوید که نشان دهنده ی یک دغدغه ی بزرگ برای آن هاست، حتما از آن موضوع استفاده کرده و در یک ویدئو به آن دغدغه ی خاص پاسخ دهید. این کار نشان می دهد که شما به نظرات مشتریان خود توجه می کنید و همین امر باعث می شود تا حس مثبتی به برند شما پیدا کنند.

۷- ویدئو های ۱۰ تا از بهترین های… – Top 10

لیست کردن یکی از بهترین کار هاست. از لحاظ روانشناسی ثابت شده که مواردی که لیست می شوند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و راحت تر به خاطر سپرده می شوند. مثلا اگر شما تولید کننده ی شکلات های با کیفیت هستید می توانید ویدئویی درست کنید تا ۱۰ استفاده ی مختلف از شکلات در سراسر جهان را نشان دهد. البته لازم نیست که خیلی روی عدد ۱۰ حساس باشید. در کل می توانید از هر عددی استفاده کنید. مثلا اگر وارد کننده ی عطر هستید، ۵ تا از بهترین رایحه های مناسب پاییز یا ۳ تا از محبوب ترین عطر های مردانه را از طریق این نوع از ویدئو ها معرفی کنید.

۸- ویدئوی آموزشی – Tutorial

چه کسی از یک ویدئو ی آموزشی خوب بدش می آید؟ این ویدئو ها باعث می شوند تا فرآیند یادگیری آسان تر شود. یکی از رایج ترین و محبوب ترین شکل های ویدئو های آموزشی، ویدئو هایی هستند که با “چگونه” شروع می شوند، یا در انگلیسی به آن ها “how to” ویدئو گفته می شود. این ویدئو ها روش های جالبی را برای انجام کارهایی که حول و حوش خدمات و محصولات شما هستند آموزش می دهند. شما می توانید ویدئو های آموزشی ای را تولید کنید که دقیقا به سوال ها و مشکلات مشتریان شما پاسخ می دهد و یکی از دغدغه های آن ها را رفع می کند.

۹- ویدئو هایی به صورت مسابقه – Contest

مسابقه ها یک راه جالب هستند تا محصولات شما را معرفی کنند، اطلاعاتی را در مورد آن ها به مشتریان بدهند و بیننده ها را سرگرم کنند. اگر سناریو ی مسابقه به خوبی چیده شده باشد، می تواند بیشترین به اشتراک گذاری در بین محتوا های تولید شده توسط شرکت شما را داشته باشد.

۱۰- تیزر تبلیغاتی به صورت تجربه ی مشتریان یا تستیمونیال – Testimonial

ویدئو های تستیمونیال یکی از قدرتمند ترین ابزار ها برای پرزنت شما هستند. با این ویدئو ها شما تایید شدن برند خود را توسط مشتریان نشان می دهید. مخاطبان به ویدئو های تستیمونیال اعتماد بیشتری می کنند، چون این نظرات برخاسته از تجربه ی شخصی مشتری است نه اجبار و زور. شما از چند راه می توانید ویدئو های تستیمونیال بسازید: • از یک مشتری بخواهید که با او مصاحبه کنید و آن را ضبط کنید. • از مشتری اجازه بگیرید و در مورد تجربیات شان یک انیمیشن بامزه بسازید. یک نکته ی مهم در مورد ویدئو های تستیمونیال: همان طور که می دانید، بدون شک صداقت و رو راست بودن به برند شما اعتبار می دهد. پس اصلا به ساختن ویدئو های تستیمونیالی که ساختگی باشند فکر نکنید. به هیچ وجه مشتری را مجبور نکنید که دروغ بگوید و از مشتری های ساختگی استفاده نکنید. در این ویدئو ها اجازه دهید مشتری به راحتی محصولات یا خدمات شما را نقد کند. به این شکل شما مشتریان واقعی خود را پیدا می کنید، مشتریان خواهند دانست که محصول یا خدمات شما برای کدام یک از نیاز هایشان پاسخی دارد و دردسر پاسخ دادن به مشتریان ناراضی را به حداقل می رسانید.

از ترکیب کردن نترسید ویدئو ها برخاسته از خلاقیت اند، برای همین نمی توان ویدئو ها را در انواع خاص و منحصر به فرد دسته بندی کرد، چون خلاقیت هیچ حد و مرزی ندارد. ممکن است همین الان که در حال خواندن این متن هستید، ایده ای برای ساختن یک ویدئو به ذهن شما برسد که تا به حال به ذهن هیچ کس خطور نکرده و در هیچ یک از این دسته ها قرار نداشته باشد، پس خودتان را درگیر مرز ها نکنید. شما می توانید ویدئویی داشته باشید که در عین این که انیمیشنی باشد، جنبه ی تبلیغاتی و آموزشی هم داشته باشد.

چند نکته ی مهم در مورد ویدئو ها:
ویدئو های قوی داستان های قوی و حساب شده ای دارند. چه سعی کنید که مشتری را وارد جریان مسابقه ای کنید، چه بخواهید درگیر یک محتوای آموزشی در ویدئوی شما شوند، باید یک داستان عالی پشت ویدئو ی شما باشد. در حالت ایده آل، همه ی ویدئو های مربوط به برند شما باید از یک تم باشند.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات