هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی و عوامل موثر بر آن

  پگاه مرادی
  ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

حالا که یک تصمیم هوشمندانه گرفته اید و می خواهید یک ویدیوی حرفه ای از کسب و کار خود بسازید، احتمالا یکی از دغدغه های اصلی شما هنگام استخدام یک گروه تولید، هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی است. اینکه “محدوده قیمت ساخت ویدیو چگونه است؟” یک سوال منطقی و مهم برای زمانی است که شما تصمیم می گیرید از محتوای ویدیویی به عنوان بخشی از استراتژی مارکتینگ خود استفاده کنید.

مانند همه چیزهایی که می خرید، محدوده قیمت و هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی به عوامل متعددی بستگی دارد و همانطور که شما انتظار دارید، محدوده های متفاوتی از قیمت در اختیار شما است. ممکن است فکر کنید این یک پاسخ کلی است ولی هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی و ویدیو حقیقتا به عوامل بسیاز زیادی بستگی دارد. در موشن های تبلیغاتی، معمولا مقدار هزینه اولین سوال مشتری است که البته منطقی به نظر می رسد. چه یک ویدیو مربوط به یک رویداد خاص باشد، چه در مورد تولیدات سازمان شما و هر چیز دیگری ، هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد.

برای ساده تر کردن موضوع این را در نظر داشته باشید که بخش های زیادی برای ساخت یک ویدیوی موثر وجود دارد.

پروسه ساخت یک ویدیو تجاری (صرف نظر از هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی)


 1. مرحله اکتشاف: شامل تحقیق، ایده پردازی، طوفان فکری و بهبود محتواست.

 2. مرحله برنامه ریزی قبل از تولید: شامل فیلنامه نویسی و سناریو پردازی است.

 3. مرحله تولید: شامل فیلم برداری (در صورت نیاز ساخت ویدیو به صورت زنده)، انیمیشن و دوبله است.

 4. مرحله بعد از تولید: شامل تدوین، موشن گرافیک، جلوه های ویژه، موسیقی متن و صداگذاری است.

 5. مرحله تحویل ویدیو: در این مرحله ویدیو ممکن است نیاز به ویرایش های جزئی داشته باشد.

همانطور که می بینید، ساخت یک ویدیو کار، زمان، استعداد و آمادگی زیادی می برد. هم چنین استدلال خوب و قوی در هر مرحله از پروژه ضروری است. درک پروسه ساخت می تواند هزینه های ساخت ویدیو را برای شما توضیح دهد. با در نظر گرفتن نکته بالا، در ادامه تعدادی از عوامل موثر درهزینه ساخت تیزر تبلیغاتی را برای شما می آوریم تا درباره این موضوع، اطلاعات کامل و واضحی در اختیار داشته باشید.

۱-نیازمندی های سبک ویدیو

چه شما فیلم برداری زنده را به عنوان سبک ویدیوی خود انتخاب کنید و چه انیمیشن را، این موضوع مطمئنا بر روی هزینه ساخت تاثیر دارد. علاوه بر این، هر سبک انیمیشن نیاز به سطح متفاوتی از زمان و انرژی دارد. بعضی از آنها بسیار ساده هستند و زمان خیلی کمی برای ساخت شان مورد نیاز است در حالی که بعضی از سبک های انیمیشن نیازمند جزئیات ریز و طراحی پیش زمینه هستند.

در رابطه با فیلم برداری به صورت زنده، هزینه به عواملی مانند لوکیشن، هزینه گروه فیلم برداری، تعداد دوربین های مورد نیاز و هزینه استخدام بازیگران (در صورت نیاز) بستگی دارد.
در کل اگر فیلم برداری بزرگ باشد (با لوکیشن ها و بازیگران زیاد) هزینه بالاتر می رود. یک ویدیوی کوتاه با یک بازیگر در یک لوکیشن هزینه زیادی نمی برد. در نظر داشته باشید که ترکیب سبک ها هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی را در نهایت به طور چشم گیری افزایش می دهد. در اینجا فهرستی از سبک های ویدیویی را از ارزان ترین تا گران ترین برای شما آورده ایم.

 • انیمیشن تخته سیاهی
 • انیمیشن دو بعدی
 • انیمیشن دو و نیم بعدی با شخصیت های کارتونی
 • انیمیشن سه بعدی
 • لایو اکشن (از ویدیوهای قدیمی)
 • لایو اکشن (فیلم برداری شده)

۲-طول ویدیو

طول ویدیو نکته ای کلیدی در محدوده بودجه تولید آن است. طول ویدیو می تواند مقوله ای پیچیده باشد، چون یک ویدیو طولانی اما ساده می تواند هزینه کم تری نسبت به یک ویدیوی کوتاه حرفه ای داشته باشد. برای مثال فیلم برداری از یک گفت و گوی ساده ۸ دقیقه ای با ویرایش آن بسیار کم هزینه تر از یک تیزر تبلیغاتی ۳۰ ثانیه ای است. ما همیشه پیشنهاد می کنیم ویدیو های خود را تا زمانی که تمام اطلاعاتی را که شما می خواهید به مخاطب منتقل کنید در بر بگیرد، به کوتاه ترین حالت ممکن بسازید.

۳-استعداد تیم مورد نظر و تاثیر آن در هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی

یک ویدیوی خوب نتیجه کار یک تیم حرفه ای و با استعداد است. بسته به سبک ویدیوی انتخابی شما و نیازمندی های آن، یک تیم می تواند بین ۳ تا ۱۱ نفر عضو داشته باشد. این افراد می توانند تولید کننده محتوا، فیلمنامه نویس، تهیه کننده، کارگردان، فیلمبردار، کارگردان هنری، مسئول نور و صدا، تدوینگر، تولید کننده موشن گرافیک یا یک تصویرگر حرفه ای باشند.
پس نتیجه می گیریم استعداد بیشتر در تیم به معنای هزینه بیشتر است.

۴-لوازم وتجهیزات مورد نیاز


آیا تمام لوازم گرافیکی موجود هستند یا باید آنهارا تهیه کرد و یا حتی ساخت؟ لوازم مورد نیاز تولید ویدیو ممکن است عکس های مجاز و ثبت شده تبلیغاتی یا عادی باشند که برای تولید تیزر یا یک ویدیو معمولی، تصویر برداری صنعتی، مدل های سه بعدی و… مورد استفاده قرار می گیرند.
یک نگرانی دیگر هنگام برآورد هزینه های مربوط به ساخت ویدیو، صدای آن است. صداهای مکمل یا جلوه های سمعی می توانند هزینه های اضافی به همراه داشته باشند. همچنین ابزارها و تجهیزات متفاوتی هنگام ساخت ویدیو های مختلف به کار می روند. بنابراین نوع و تعداد تجهیزاتی که برای ساخت مناسب ویدیوی شما مورد نیاز است نقش بسیار مهمی را در برآورد هزینه دارند. ساخت یک سبک خاص از ویدیو ممکن است به تجهیزاتی مانند کامپیوترها و دوربین های حرفه ای، ابزارهای نورپردازی و صداگذاری نیاز داشته باشد که هر کدام از این موارد در هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی انتخابی شما تاثیر به سزایی دارند.

۵-خلاقیت، تخصص و تجربه تیم تولید کننده ویدیو

تجربه واقعا اهمیت دارد. وقتی که از یک کارشناس می خواهید تا با شما کار کند، شما هزینه خلاقیت و تخصص او را پرداخت می کنید. این موضوع برای هر سازمان تولید ویدیو یکسان است، پس برای اینکه یک تیزر با کیفیت بسازید، تیم مورد نظر برای تولید باید در هر مرحله از افراد حرفه ای استفاده کند.
در آخر کار، شما هزینه تخصص افراد مسئول ساخت ویدیوی خود را خواهید داد. استعداد، مهارت و تجربه تیم در ضبط جلوه های بصری خلاقانه هزینه دارد. شما می توانید انتظار کیفیت در هر زمینه ای که برای آن هزینه ای را می پردازید داشته باشید.

۶- مهلت تحویل عاملی موثر بر هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی


آخرین عامل موثر در هزینه ساخت، مهلت تحویل است. معمولا یک پروژه ویدیویی نمونه به حدود ۴ تا ۸ هفته زمان برای کامل شدن و صدها ساعت کار نیاز دارد (بسته به سبک و سطح پیچیدگی) .
ضرب العجل های فوری در هزینه تاثیر می گذارند. پس اگر شما در زمانی کوتاه تر از محدوده زمان گفته شده می خواهید ویدیوی خود را تهیه کنید باید هزینه بیشتری بپردازید، چونکه تمام پروسه ساخت و افراد تیم باید وقت خود را به صورت فشرده به پروژه شما اختصاص دهند.
بنابراین در نظر داشته باشید هر چه مهلت کوتاه تری برای تهیه ویدیوی خود تعیین کنید، امکان اینکه کیفیت کار پایین بیاید یا هزینه بالاتر برود بیشتر است. از عوامل دیگر تاثیر گذار در هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی می توان به داشتن سناریو و روزهای مورد نیاز برای ضبط ویدیو اشاره کرد.

به نظر می رسد ساخت یک ویدیو کار مشکلی است، حالا باید به این حجم از کار جلسات، ایمیل ها، تماس ها، بازبینی ها، تفسیر ها و بارگذاری ها را اضافه کنید.

با در نظر گرفتن تمام موارد بالا فراموش نکنید که یک ویدوی باکیفیت می تواند پول بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد. پس ویدیو مارکتینگ یک سرمایه گذاری است که در صورت رعایت نکات مهم و انجام درست آن، باعث رشد کسب و کار شما می شود.

امیدواریم که این مقاله شما را در جریان پروسه ساخت و عوامل موثر بر هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی قرار داده باشد و دلیل این موضوع را که بسته به شرایط، یک تیم تبلیغاتی ممکن است محدوده هزینه متفاوتی برای یک ویدیو پیشنهاد بدهد، برای شما روشن کرده باشد. به همین دلیل است که پاسخ اکثر تیم های تبلیغاتی به این سوال که هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی چه قدر است، “بستگی دارد” می باشد.
برای ساخت ویدیو ی مرتبط با کار خود نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید. نگاراد مشتاق شناختن و معرفی کسب و کار شماست.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات