۱۰ دلیل اهمیت اهمیت ویدیو مارکتینگ

  مدیر سایت
  ۵ خرداد ۱۳۹۸
10 دلیل اهمیت ویدیو مارکتینگ

استفاده از ویدیو در بازاریابی محتوا در حال افزایش است و امروزه یوتوب تبدیل به دومین موتور جستجوی بزرگ در وب شده است.هرچند ویدیو ها معمولا به عنوان محتوایی افزوده شده به محتوای اصلی در نظر گرفته می شوند، اما ویدیو مارکتینگ باید کم کم جای خود را به عنوان ارکان اصلی در برنامه ی بازاریابی محتوا باز کنند. به عبارتی به نفع کسب و کار شماست که به ویدیو مارکتینگ جدی تر نگاه کنید.

حالا باید بدانیم که دلیل تاکید ما بر اهمیت ویدیو مارکتینگ چیست و اصلا ساخت تیزر تبلیغاتی یا انواع ویدیو ها چه کمکی به کسب و کار شما می کند؟ پس ده دلیل اصلی اهمیت ویدیو را در ادامه بخوانید.

۱. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

استفاده از ویدیو در بازاریابی محتوا، بدون شک SEO ی سایت شما را تقویت خواهد کرد. طبق بررسی camscore اضافه کردن ویدیو به محتوا احتمال نمایش محتوا در نتایج اول موتور جستجوی گوگل را ۵۳ برابر می‌کند. فکر می کنم همین دلیل اول تا حد زیادی توانست شما را متقاعد کند!

10 دلیل اهمیت ویدیو مارکتینگ

۲. توجه بیشتر خریداران با ویدیو مارکتینگ

ویدیو بیشتر از هر شکل دیگری از محتوا توجه مخاطب را جلب می‌کند. در عصری که مخاطب در طول روز با انبوهی از محتوا مواجه می‌شود، جلب نظر مخاطب نکته‌ای کلیدی است. البته باید به این نکته توجه کرد که تا جای ممکن باید سعی شود از ویدیو هایی با بهترین کیفیت ممکن استفاده کرد. به عبارتی باید دقت کرد که ویدیو تا جای ممکن ویژگی های تیزر و ویدیو های حرفه ای و موفق را داشته باشد.

۳. ویدیو مارکتینگ و تعامل بیشتر مخاطب

محتوای تصویری مخصوصا ویدیو کلیدی برای تعامل بیشتر مخاطب است. تحقیقات نشان می‌دهد احتمال به اشتراک گذاری ویدیو و نظر دادن در مورد آن ۱۰ برابر بیشتر از محتوا های متنی است.

۴. حرکت جریان فناوری‌های شبکه‌های اجتماعی به سمت ویدیو مارکتینگ

با افزایش مشاهده ویدیو توسط مخاطبان و در نتیجه تولید بیشتر ویدیو، فناوری‌های شبکه‌های اجتماعی در حال حرکت روزافزون به سمت بازاریابی و ترجیحا محتوای ویدیویی است. با این وجود ویدیو مارکتینگ نقش جدی تری به خود خواهد گرفت. برای مثال امکان auto-play اضافه شده به فیسبوک را در نظر بگیرید. ویدیوها در newsfeed فیسبوک توانایی بسیار بالاتری از به روزرسانی status و یا لینک یک مقاله در جذب مخاطب دارند. یا مثلا اینستاگرام امکان به اشتراک گذاری ویدیو های یک ساعته در IGTV را ایجاد کرده است.

شبکه های اجتماعی - ویدیو مارکتینگ - شرکت نگاراد

۵. فرصت‌های بهینه‌سازی محتوای بیشتر با ویدیو مارکتینگ

پاسخ به پرسش‌هایی نظیر میزان خواندن متن، تعداد دفعات خواندن متن یا تعداد دفعات اشتراک گذاری متن توسط مخاطب بسیار دشوار است. اما محتوای ویدیویی با حلقه فیدبک خود تعداد کلیک ها، نقطه‌ای از ویدیو که کاربران از ادامه ویدیو دست می‌کشند و تعداد دفعات تماشای ویدیو را با جزئیاتی دقیق به ازای هر شخص مشخص می‌کند. با استفاده از حلقه فیدبک ویدیو نقاط ضعف و نقاط قوت و کارایی محتوا را شناخته و بر روی نقاط قوت و پرمخاطب تمرکز می‌کنید.

۶. نرخ حفظ مخاطب بیشتر

۶۵ درصد از مخاطبان بیش از سه چهارم ویدیوها را تماشا می‌کنند که از هر نوع محتوای متنی بیشتر است. اگر پیامی برای رساندن به مخاطب دارید محتوای ویدیویی بهترین قالب است.

۷. نرخ کلیک بیشتر در ایمیل

حتی ایمیل هایی با اطلاعات کاربردی برای مخاطبان معمولا نرخ کلیک چندانی ندارند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از ویدیو در ایمیل‌ نرخ کلیک بر روی آن را دو برابر می‌کند

.

۸. آسان‌تر شدن تولید محتوای ویدیویی

در گذشته ساخت محتوای وب نیاز به مدت‌ها زمان و هزینه داشت، اما در سالیان اخیر تولید محتوای ویدیویی با کیفیت آسان‌تر شده است. شرکت‌هایی مانند VideoMakerFX ، GoAnimateو Sellamations تولید محتوای ویدیویی را به راحتی نوشتن یک بلاگ کرده‌اند.

۹. ارتباط صمیمی و عاطفی با مخاطب به کمک ویدیو مارکتینگ

ویدیو قدرتمندترین روش برای جلب احساسات مخاطب است چرا که از محتوا و روش‌های ارتباط انسانی مرسوم مثل صدا، حالات چهره، موسیقی و … استفاده می‌کند. شاید ویدیویی احساسی به جلب نظر آنی مخاطب برای خرید منجر نشود، اما در ضمیر ناخودآگاه و تصمیم گیری های بعدی او موثر خواهد بود. تحریک احساسات در بازاریابی حتی در بازارهای B2B بسیار موثر و کاربردی بوده است.

۱۰. نرخ تبدیل مخاطب به مشتری بیشتر

دلیل اصلی برای استفاده از محتوای ویدیویی نرخ تبدیل مخاطب به مشتری بیشتر است. تحقیقات اخیر نشان داده است که ۷۱ درصد از بازاریابان نرخ تبدیل ویدیو را بالاتر از هر نوع محتوای دیگری می‌دانند.

اعداد و ارقامی در زمینه محتوای ویدیویی

• هر روز بیش از ۵۰۰ میلیون ساعت محتوای ویدیویی در یوتوب مشاهده می‌شود.
• یوتوب بیش از یک میلیارد کاربر (یک سوم جمعیت کاربران اینترنت در جهان) دارد.
• کاربران ۹۵ درصد از محتوای ویدیویی و تنها ۱۰ درصد از پیام محتوای متنی را به یاد می آورند.
• ویدیوها ۱۲۰۰ درصد بازخورد بیشتری از مجموع عکس و متن تولید می‌کنند.
• استفاده از ویدیو در فیسبوک نرخ تعامل مخاطب را ۳۳ درصد بالاتر می‌برد.
• تنها استفاده از کلمه ویدیو در ایمیل نرخ کلیک بر آن را ۱۳ درصد بالا می‌برد.
• محتوای ویدیویی ترافیک ارگانیک جذب شده از نتایج موتور جستجو را ۱۵۷ درصد افزایش می‌دهد.
• ویدیوهای embed شده در سایت باعث افزایش ۵۵ درصدی ترافیک سایت می‌شوند.
• بازاریابانی که از ویدیو استفاده می‌کنند ۴۹ درصد زودتر از سایر بازاریابان به افزایش سود می‌رسند‌.
• محتوای ویدیویی ویدیو نرخ تبدیل صفحه فرود (landing page conversion) را ۸۰ درصد افزایش می‌دهد.
• نزدیک ۵۰ درصد از محتوای ویدیویی در موبایل تماشا می‌شود.
• تخمین زده می‌شود که در سال ۲۰۱۹ نزدیک ۸۰ درصد از ترافیک اینترنت جهان مربوط به ویدیوها باشد.
• ویدیویی ها با زمان کمتر از ۲ دقیقه بیشترین بازخورد از مخاطبان را دارند.

تمامی ۱۰ دلیل بالا می توانند باعث شوند که استفاده از ویدیو کسب و کار شما را زیر و رو کند. برای ساخت ویدیو های جذاب و تاثیر گذار باید هنر، خلاقیت، مارکتینگ و روانشناسی در کنار یک دیگر قرار بگیرند. این یعنی بهتر است برای ساختن تیزر ها و ویدیو های کاربردی از یک تیم متخصص کمک بگیرید. دپارتمان آرت نگاراد می تواند به شما مشاوره های خوبی بدهد و شما را در ساخت ویدیو ی مناسب کمک کند. کافیست فرم مشاوره ی زیر را پر کنید.

اشتراک
نظرات کاربران

مشاوره رایگان خدمات